Jak zmienić adres URL dla WordPress?

Jeśli chcesz zmienić domenę w WordPress, to powinieneś wiedzieć, w którym miejscu możesz zmienić adres URL w WordPress (zarówno w panelu administracyjnym oraz w bazie danych). Podczas zmiany adresu URL, należy zmienić adres domeny (tzw. siteurl) w panelu administracyjnym (wp-admin) lub w bazie danych. Ten drugi sposób ze zmianą siteurl w bazie danych jest przydatny, jeśli podaliśmy błędny adres domeny w panelu administracyjnym WordPress.

Skierowanie domeny na odpowiedni katalog, w którym zainstalowany jest WordPress, nie wystarczy, aby pod adresem domeny wyświetlona została nasza strona internetowa oparta o WordPress. Należy jeszcze ustawić adres tej nowej domeny w ustawieniach WordPress. Adres domeny w WordPress możesz ustawić w panelu administracyjnym (wp-admin) lub zmienić bezpośrednio w bazie danych (phpMyAdmin).

Jak zmienić domenę w panelu administracyjnym WordPress (wp-admin)?

Aby zmienić domenę w WordPress, najpierw sprawdź czy nowa domena została przypisana do hostingu i przekierowana na katalog, gdzie zainstalowany jest WordPress. Nowy adres domeny powinien zostać ustawiony w momencie, gdy domena zostanie poprawnie przypisana do hostingu i skierowana na odpowiedni katalog.

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress, który dostępny jest pod adresem Twojej obecnej domeny (np.: http://mojadomena.pl/wp-admin/).
 2. Po lewej stronie ekranu znajdź i kliknij: Ustawienia -> Ogólne.
 3. W sekcji: Ustawienia ogólne znajdź pola: Adres WordPressa (URL) oraz Adres witryny (URL) i wpisz w nich adres nowej domeny. Jeśli posiadasz i korzystasz z certyfikatu SSL wpisz koniecznie adres domeny z przedrostkiem: https://WordPress - panel administracyjny wp-admin - Ustawienia ogólne - Adres WordPressa i Adres witryny
 4. Kliknij przycisk: Zapisz zmiany, aby zapisać wprowadzone zmiany i zmienić domenę w WordPress na nową.

Jeśli po zapisaniu zmian, Twoja strona internetowa oparta o WordPress oraz panel administracyjny (wp-admin) wyświetlają się poprawnie, oznacza to, że zmiana domeny w WordPress przebiegła pomyślnie. Jeśli jednak Twoja strona WWW oparta o WordPress nie będzie wyświetlana prawidłowo pod adresem nowej domeny, to koniecznie sprawdź:

 • czy domena jest poprawnie przypisana do hostingu i skierowana na odpowiedni katalog (tam gdzie znajduje się WordPress),
 • lub w phpMyAdmin zaloguj się do bazy danych MySQL, aby sprawdzić czy nie wpisałeś błędnej nazwy domeny.

Jak zmienić siteurl w bazie danych (phpMyAdmin)?

Jeśli ustawisz błędny adres domeny w panelu administracyjnym WordPress, może to uniemożliwić ponowne zalogowanie do panelu administracyjnego WordPress. Taka sytuację możesz naprawić przez aktualizację błędnego adresu siteurl bezpośrednio w bazie danych.

 1. Zaloguj się do bazy danych za pomocą narzędzia phpMyAdmin.
 2. Po zalogowaniu do bazy danych, w lewym górnym rogu ekranu kliknij nazwę bazy danych, dla której chcesz zmienić adres domeny w WordPress.
 3. Po wyświetleniu zawartości bazy danych (tabele), kliknij tabelę o nazwie: wp_options.
 4. Po wyświetleniu rekordów w tabeli wp_options, znajdź rekord: siteurl i kliknij przy nim: Edytuj.
  Jak zmienić domenę (siteurl) w bazie danych za pomocą phpMyAdmin?
 5. Znajdź pole: option_value i wpisz domenę, pod której adresem ma być wyświetlany WordPress i kliknij przycisk: Wykonaj. Jeśli posiadasz i korzystasz z certyfikatu SSL na swojej stronie internetowej, wpisz koniecznie adres domeny z przedrostkiem: https://
 6. Po zapisaniu zmian, Twoja strona WWW powinna poprawnie wyświetlać się pod wskazanym adresem domeny.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie