Jak wyświetlić nagłówek wiadomości w Thunderbird?

Nagłówek wiadomości pozwala wyświetlać szczegółowe informacje o nadawcy i odbiorcy wiadomości oraz historii ścieżki, jaką wiadomość przeszła przez serwery pocztowe, aby została dostarczona we właściwe miejsce. Stanowią cenne źródło informacji przy rozwiązywaniu wielu problemów z dostarczeniem e-mail, identyfikacją serwerów wysyłających spam czy ustaleniem prawdziwego nadawcy wiadomości.

Nagłówek wiadomości – informacje podstawowe

Możesz łatwo sprawdzić, czy wiadomość e-mail była bezpieczna i czy dotarła do odbiorcy bez błędów i zmian. Jeśli wiadomość napotkała problem w drodze do miejsca docelowego lub w ogóle nie została dostarczona, doświadczony użytkownik może przejrzeć nagłówek i dowiedzieć się, co dokładnie wpłynęło na wiadomość.

Nagłówki wiadomości e-mail zawierają informacje, których możesz potrzebować. Poniżej znajdują się standardowe części nagłówka wiadomości e-mail :

 • Od : ta sekcja odnosi się do nazwy i adresu e-mail nadawcy, z którego pochodzi wiadomość e-mail.
 • Do : Ta sekcja dotyczy nazwy i adresu e-mail odbiorcy. Jeśli jest więcej niż jeden odbiorca, w tej sekcji pojawi się nazwa i adres e-mail każdego odbiorcy.
 • Data : Ta sekcja odnosi się do dnia i godziny wysłania wiadomości e-mail.

Znajdziemy również następujące sekcje techniczne:

 • Temat : Ta sekcja odnosi się do wiersza tematu używanego w wiadomości e-mail.
 • Return-Path : Jeśli podczas wysyłania wiadomości e-mail zostanie wykryty błąd lub, z jakiegokolwiek powodu, wiadomość e-mail nie może dotrzeć do zamierzonej skrzynki odbiorczej, wiadomość zostanie wysłana na adres podany w tej sekcji.
 • Otrzymano : ta sekcja dotyczy wszystkich odbiorców wiadomości. Dla każdego z nich, sprawdzisz adres IP i różne protokoły uwierzytelniania (SPF, podpis DKIM, DMARC), które zostały zweryfikowane przez różne serwery.
 • Message-ID : Ta sekcja odnosi się do unikalnego identyfikatora każdej wiadomości e-mail.
 • Wersja MIME : MIME (wielofunkcyjne rozszerzenia poczty internetowej) odnosi się do programów obsługujących załączniki do wiadomości e-mail poza główną wiadomością, takie jak obrazy statyczne oraz składniki wideo i audio.
 • Content-type : ta sekcja dotyczy różnych typów treści w każdej wiadomości (tekst, jpeg itp.).

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Jak wyświetlić nagłówek wiadomości w Thunderbird?

Prawie wszyscy dostawcy poczty internetowej zawierają nagłówki wiadomości e-mail. Poniżej znajdują się instrukcja wyszukiwania nagłówków w poczta Thunderbird.

 1. Uruchom program pocztowy.
 2. Otwórz wiadomość e-mail, dla której chcesz sprawdzić nagłówek.
 3. W prawym rogu ekranu klinik Więcej > Wyświetl źródło.
  W opcjach wiadomości e-mail znajdziesz m.in. przycisk Wyświetl źródło który pozwoli sprawdzić nagłówek
 4. Źródło wiadomości, czyli jej nagłówek możesz także zapisać, korzystając z opcji Plik > Zapisz stronę jako > nazwa_pliku.txt
  Zapisz nagłówek wiadomości jako plik tekstowy aby przekazać go np. administratorowi serwera

Nagłówek wiadomości może być przydatny, np. podczas kontaktu z supportem Domenomania.pl, kiedy będziesz chciał zgłosić problem z dostarczeniem wiadomości, spamem lub inne kwestie dot. obsługi poczty e-mail.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl