Jak przenieść skrzynkę e-mail w poczcie Thunderbird?

Promocja na hosting WordPress

Zmiana serwera poczty, zmiana firmy hostingowej czy nawet zmiana adresu e-mail, może wiązać się z koniecznością przeniesienia zawartości skrzynki pocztowej. Niektórzy dostawcy usług pomagają w tym, oferując wykonanie takiej operacji przez zespół techniczny, inni dodają narzędzia usprawniające cały proces. Jednak możesz samodzielnie przenieść zawartość skrzynki e-mail, korzystając, np. z poczty Thunderbird.

Przenoszenie skrzynki e-mail – informacje podstawowe

Przenoszenie skrzynki e-mail może wiązać się nie tylko z przenoszeniem jej zawartości, ale całego adresy e-mail, np. konfiguracji poczty wraz z domeną. W tym artykule skupimy się na przenoszeniu zawartości między dwiema skrzynkami e-mail. Pomocny będzie w tym program Thunderbird, który  oferuje możliwość obsługi wielu kont e-mail. Ponadto do przenoszenia wiadomości posiada dedykowane przyciski, umożliwiające łatwe zaznaczenia korespondencji w folderach i wskazywanie im nowej docelowej lokalizacji.

W ten oto sposób możesz skonfigurować dwa lub więcej kont poczty elektronicznej, a następnie dowolnie zarządzać ich zawartością. Twórz foldery poczty e-mail, synchronizuj je z serwerem poczty, przenoś lub twórz kopie wiadomości e-mail między folderami różnych kont e-mail. To naprawdę proste.

Przenoszenie poczty za pomocą Thunderbird może być także przydatne przy przenoszeniu serwera poczty do Domenomania.pl. Skonfiguruj nową skrzynkę e-mail utworzoną na serwerze Domenomania.pl oraz dodaj konto dowolnego innego usługodawcy. Skorzystaj z instrukcji poniżej, aby przenieść pocztę.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Jak przenieść skrzynkę e-mail w poczcie Thunderbird?

Przenoszenie skrzynki e-mail, jej zawartości, jest naprawdę proste. Przede wszystkim skorzystaj z opcji dodawania kont e-mail do programu, a następnie zarządzaj folderami i wiadomościami.

 1. Uruchom program Thunderbird.
 2. Dodaj wiele skrzynek e-mail obsługiwanych w programie.
 3. Po lewej stronie ekranu znajdziesz dodane konta, kliknij wybrane z nich prawym przyciskiem myszki, aby np. dodać nowy folder (opcjonalnie).
  Utwórz nowy folder jeśli chcesz przenieść do niego zawartość innego konta
 4. Otwórz folder z wiadomościami e-mail do przeniesienia, zaznacz je pojedynczo lub wszystkie, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz Przenieś do.
  Przenieś wiadomości e-mail z jednego konta na inne lub przenieś je do wybranego folderu
 5. Wskaż docelowy folder, do którego mają zostać przeniesione wiadomości, np. na innym koncie.
 6. Analogicznie skorzystaj z opcji Kopiuj do jeśli chcesz utworzyć kopię wiadomości.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Brotli – co to jest i dlaczego warto go używać?

W niniejszym artykule wyjaśniamy co to jest Brotli oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania. Dowiedz się więcej o tej metodzie kompresji...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl