Żądanie potwierdzeń doręczenia poczty w Thunderbird

Wysłanie wiadomości e-mail jest zwykle jednoznaczne z jej dostarczeniem. Jeśli wysłana wiadomość pojawi się w folderze Wysłane, a Ty nie otrzymasz wiadomości typu Mailer Deamon, możesz być prawie pewny, że adresat otrzymał ją. Jednak od tego czy znajdzie się ona w jego skrzynce odbiorczej, decyduje także serwer poczty, który ją obsługuje. Możesz wspomóc przekaz informacji, włączając opcję żądania potwierdzeń zwrotnych.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Żądanie potwierdzeń dostarczenia poczty Thunderbird

Użytkownicy korzystający z poczty e-mail oczekują pewności, że wiadomość, którą wysłali, została nie tylko dostarczona, ale również odczytana. Każdy chce mieć pewność, że przekazane informacje, dotarły na czas do adresata. Jednak trudno zmusić odbiorców, aby reagowali na każdą wiadomość od razu, a przynajmniej dali znać, że widzą ją.

Przyjęło się, że każda wiadomość, która została wysłana, umieszczona w folderze Wysłane oraz po której wysłaniu nie otrzymaliśmy wiadomości typu Mailer Deamon, została dostarczona. Jednak od tym czy znajdzie się w skrzynce odbiorczej, decyduje nie nadawca, a serwer pocztowy adresata. Jednak możemy przyjąć, że zgodnie z wyżej wskazanymi informacjami, wiadomość dostarczono.

To jednak zbyt mało, oczekujemy, że adresat od razu odpowie nam lub często, że przynajmniej da nam znać, że widzi wiadomość. Jednak nie mamy na to wpływu co i kiedy zrobi z wiadomością. Możemy aktywować funkcję potwierdzenia odczytania wiadomości czy żądania potwierdzenia doręczenia.

WAŻNE! Żądanie potwierdzenia zwrotnego to funkcjonalność programów pocztowych. Jeśli użytkownik wyłączył ją lub jego aplikacja nie obsługuje potwierdzenia, to nawet jeśli aktywujesz ją, wysyłając wiadomość, adresat nie wykona żadnej dodatkowej czynności.

Jak włączyć potwierdzenia zwrotne w Thunderbird?

Żądanie potwierdzeń doręczenia to funkcja klientów pocztowych – programów do obsługi poczty e-mail. Jej włączenie dodaje do wiadomości e-mail dodatkowy atrybut, który po odczytaniu wiadomości w innym programie, wyzwala pojawienie się komunikatu. Komunikat informuje, że nadawca wiadomości oczekuje potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Tu w zależności od ustawień programu, adresat może ręcznie potwierdzić taki stan.

  1. Uruchom program Mozilla Thunderbird.
  2. W prawym roku ekranu kliknij menu programu (3 kreski).
  3. Wybierz Opcje.Rozwiń menu opcji w programie Thunderbird aby przejść do zaawansowanych ustawień aplikacji
  4. Przejdź do Ogólne.
    W ustawieniach Poczta Thunderbird znajdziesz m.in. opcje potwierdzeń zwrotnych
  5. W sekcji Czytanie i wyświetlanie określ, w jaki sposób Thunderbird ma traktować potwierdzenia doręczenia wiadomości. Kliknij Opcje potwierdzeń.

W nowym widoku możesz, przede wszystkim, aktywować opcję Zawsze żądaj potwierdzeń doręczenia wysłanych wiadomości. Wymusi to na każdej wiadomości dodanie atrybutu, który wyzwoli potwierdzenie u adresata. Ponadto możesz określić, co Thunderbird ma robić z wiadomościami wysłanymi w wyniku odpowiedzi na żądanie potwierdzenia. Możesz też zdefiniować w jakich przypadkach/wyjątkach takie żądanie ma być wysyłane.
Spersonalizuj ustawienia doręczeń zwrotnych dla wysyłanych wiadomości e-mail

Podczas redagowania wiadomości e-mail, możesz ręcznie włączyć potwierdzenie żądania doręczenia wysłanej wiadomości. Wybierz Opcje > Żądaj potwierdzenia doręczenia.
Podczas redagowania dowolnej wiadomości e-mail możesz zażądać potwierdzenia zwrotnego

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jak usunąć informację “Dumnie wspierany przez WordPress”?

Stopka szablonu WordPress dostarcza zazwyczaj użytkownikom strony informacji na temat autora witryny i praw autorskich. Często zawiera także dane...

Jak automatycznie zalogować się do WordPress?

WordPress Toolkit to niezwykle intuicyjne narzędzie pozwalające na łatwe zarządzanie witrynami opartymi o system CMS WordPress. Dzięki niemu nie...

Jak dodać słowa kluczowe i meta opisy w WordPress?

W strategii SEO witryn internetowych ważnymi aspektami są opisy meta oraz słowa kluczowe. Ich odpowiednia konfiguracja i unikalność pozwala...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl