Jak zmienić lub sprawdzić hasło w Thunderbird?

Promocja na hosting WordPress

Mozilla Thunderbird przechowuje wszystkie ustawienia Twojej skrzynki pocztowej, aby w dowolnej chwili możliwa była synchronizacja folderów. Może zdarzyć się, że z jakichś powodów będziesz chciał zmienić hasło lub po prostu sprawdzić je. Możesz to zrobić w Opcjach, które znajdziesz w menu programu Thunderbird. Hasło, podobnie jak nazwa użytkownika,  jest zapisane osobno dla serwera poczty wychodzącej, jak również przychodzącej. W przypadku posiadania wielu kont e-mail możesz sprawdzić hasło dla każdego z nich osobno.

Czym jest poczta Thunderbird?

Poczta Thunderbird to darmowy, otwarty program do obsługi poczty e-mail, stworzony przez organizację Mozilla, twórców przeglądarki Firefox. Jest jednym z najbardziej popularnych programów do zarządzania pocztą e-mail na świecie.

Co wyróżnia Thunderbird spośród innych programów do poczty e-mail, to możliwość instalacji różnorodnych dodatków, które rozszerzają jego funkcjonalność. Dodatki pozwalają dostosować program do indywidualnych potrzeb użytkownika, dodając nowe funkcje, motywy, narzędzia do ochrony prywatności itp. Dzięki temu Thunderbird może być dostosowany do preferencji i wymagań każdego użytkownika.

Thunderbird jest dostępny na różnych platformach systemowych, takich jak Windows, macOS i Linux. Działa na komputerach stacjonarnych i laptopach, zapewniając spójne doświadczenie użytkownika niezależnie od wybranej platformy. W systemie Android dostępny jest program K-9 Mail, który należy obecnie do zespołu zajmującego się Thunderbird.

Hasło poczty e-mail w Thunderbird

Program pocztowy Thunderbird zapamiętuje nazwy użytkowników i hasła do każdego konta i serwera poczty wychodzącej jak i przychodzącej. Dane te przechowuje w dedykowanym do tego celu menadżerze haseł. Jeśli zechcesz odzyskać hasło do serwera, możesz je sprawdzić w programie. Odpowiednio, jeśli hasło do poczty e-mail uległo zmianie, możesz w każdej chwili zaktualizować je w Mozilla Thunderbird.

Thunderbird podobnie jak Microsoft Outlook posiada zintegrowane opcje zarządzanie wieloma kontami e-mail. Odpowiednio możesz przejść do ustawień każdego z kont osobno, personalizując jego parametry, np. automatyczny podpis, ustawienia wysyłania i synchronizacji poczty e-mail. Jednak oba programy mają cechę wspólną w postaci menadżera zarządzania hasłami i serwerami poczty przychodzącej i wychodzącej.

Z dalszej części artykułu dowiesz się właśnie, w jaki sposób przejść do menadżera haseł Thunderbird i edytować lub podejrzeć aktualnie wprowadzone hasła dla Twojego serwera poczty.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Jak zmienić lub sprawdzić hasło poczta Thunderbird?

W ustawieniach programu znajdziesz menadżera haseł, a w nim zapisane hasła serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej. Możesz usunąć te ustawienia, edytować je lub po prostu podejrzeć aktualne dane. Skorzystaj z tej opcji jeśli przykładowo zmieniłeś hasło do swojej skrzynki e-mail i chcesz je zaktualizować w programie pocztowym.

Wszystkie dodane konta przechowywane są jako osobne pozycje na liście menadżera haseł, dlatego sprawdź dokładnie, które konto chcesz edytować lub którego konta hasło sprawdzasz.

 1. Uruchom program Mozilla Thunderbird.
 2. W prawym roku ekranu kliknij menu programu (3 kreski).
 3. Wybierz Opcje.
  Rozwiń menu opcji w programie Thunderbird aby przejść do zaawansowanych ustawień aplikacji
 4. Przejdź do Prywatność i bezpieczeństwo > Hasła.
  W opcjach Thunderbird skorzystaj z sekcji Prywatność i bezpieczeństwo aby zmienić hasło
 5. Skorzystaj z przycisku Zachowane hasła. Pamiętaj, że Thunderbird może zachować hasła dla wszystkich kont użytkownika.
  Zmień hasło do kont e-mail w programie Thunderbird

Zgodnie z widocznym komunikatem w komputerze przechowywane są dane logowania do następujących dostawców. W tym miejscu zidentyfikujesz swojego dostawcę poczty IMAP i SMTP lub POP3. Domyślnie wyświetlona zostanie jedynie nazwa użytkownika.

Możesz wykonać kilka akcji:

 • Wyświetl hasła: kliknij ten przycisk, aby na liście wyświetliły się hasła przypisane do poszczególnych użytkowników  i serwerów poczty,
 • Kliknij prawym przyciskiem myszki: aby wyświetlić opcje podglądu haseł, a po ich podejrzeniu, także edycji, czyli, np. aktualizacji hasła Thunderbird.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl