Jak ustawić główne hasło dostępu do Thunderbird?

Promocja na hosting WordPress

Zabezpieczenie aplikacji jak i samych urządzeń przed dostępem osób trzecich jest jedną z pierwszych czynności, jakie powinieneś wykonać zaraz po ich uruchomieniu. Dbanie o prywatność, a jednocześnie ochrona newralgicznych danych, to wymóg dzisiejszych czasów. Niezależnie od tego czy używasz komputera w domu, w pracy, czy w Twoim otoczeniu przebywają dobrzy znajomi, powinieneś pamiętać o podstawowych zasadach ochrony danych, nawet po to, aby nikt nie przeglądał twojej prywatnej poczty jeśli tego nie chcesz. Dowiedz się jak ustawić główne hasło dostępu do aplikacji Thunderbird.

Hasło do aplikacji — informacje podstawowe

Każda możliwa warstwa zabezpieczeń, jaką możesz dodać do swoich urządzeń i aplikacji to dobra rzecz. Twoje dane będą coraz mniej podatne na przechwycenie przez niepowołane osoby i złośliwe oprogramowanie. Dotyczy to prawie każdej używanej aplikacji — w tym poczty e-mail. Aplikacje poczty e-mail mogą zawierać sporo niezaszyfrowanych informacji, które każdy może zobaczyć, o ile ma dostęp do Twojej aplikacji poczty e-mail. Dlatego powinieneś korzystać z dodatkowych zabezpieczeń.

Poczta Thunderbird długo czekała na aktualizację, pozwalającą na zabezpieczenie aplikacji głównym hasłem dostępu. Wiele osób uzna to za zbędny dodatek, szczególnie jeśli ich komputery są zabezpieczone hasłem, odciskiem palca czy innym zabezpieczeniem. Warto jednak zwrócić uwagę, że w dobie popularności narzędzi do pracy zdalnej, udostępniania pulpitu czy całego komputera do zdalnej obsługi, zabezpieczenie poszczególnych aplikacji może być bardzo przydatne.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak ustawić główne hasło dostępu do Thunderbird?

Już nie za pomocą wtyczki do Thunderbird, ale wbudowanej funkcji, możesz teraz ustawić hasło główne. Pozwoli ono zabezpieczyć moment uruchamiania aplikacji, a co za tym idzie zapewnić prywatność korespondencji oraz hasłom zapisanym w menadżerze haseł Thunderbird.

 1. Uruchom program Mozilla Thunderbird.
 2. W prawym roku ekranu kliknij menu programu (3 kreski).
 3. Wybierz Opcje.
  Rozwiń menu opcji w programie Thunderbird aby przejść do zaawansowanych ustawień aplikacji
 4. Przejdź do Prywatność i bezpieczeństwo > Hasła.
  W opcjach Thunderbird skorzystaj z sekcji Prywatność i bezpieczeństwo aby zmienić hasło
 5. Aktywuj opcję: Używaj hasła głównego.
  Ustaw główne hasło dostępu do aplikacji Mozilla Thunderbird
 6. Wprowadź i powtórz hasło dostępu.

WAŻNE! Pamiętaj, że ustawione hasło blokuje dostęp do aplikacji. Jeśli go zapomnisz, utracisz dostęp do poczty i wszystkich ustawień aplikacji. Zmianę hasła głównego wykonasz dopiero po poprawnej autoryzacji. Możesz zmienić hasło lub wyłączyć je.

Przy ponownej próbie uruchomienia aplikacji zobaczysz monit z prośbą o podanie hasła dostępu. Podaj hasło, aby uruchomić aplikację poczta Thunderbird.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl