Jak używać flagi monitorującej w Poczta Outlook?

Promocja na hosting WordPress

Standard IMAP do odczytywania poczty z serwera obsługuje typowe oznaczenia wiadomości e-mail takie jak „nieprzeczytane”, „nowe”, „usunięte” i „ważne”. Flaga „ważne” jest często przedstawiana w kliencie poczty e-mail jako mała flaga, gwiazdka lub inny znak. Oznaczanie wiadomości e-mail flagami pozwoli zarządzać korespondencją, wskazując Tobie priorytet akcji do wykonania na wybranych wiadomościach, np. oznaczać wiadomości wymagające uwagi lub działania w późniejszym czasie. Poczta Outlook posiada rozbudowany system flagowania wiadomości. Sprawdź jak go używać.

Flagi monitorujące – informacje podstawowe

Zarządzanie pocztą e-mail programu Outlook jest trudne, ponieważ wielu z nas używa skrzynki odbiorczej jako listy zadań do wykonania, utrzymując nieprzeczytane wiadomości jako powiadomienia dla elementów działań. Ten system łatwo wymyka się spod kontroli, dlatego Outlook udostępnia narzędzia organizacyjne, takie jak przypomnienia, flagi i kategorie.

Przypomnienia, flagi i kategorie są bardzo do siebie podobne, ale pozwalają osiągnąć różne efekty w zarządzaniu wiadomościami:

 • Flaga: służy przede wszystkim do wskazania, które wiadomości wymagają od Ciebie dodatkowych działań. Flagi mogą tak samo informować o zadaniach oczekujących jak również zakończonych, dzięki zmianie koloru oraz sposobu oznakowania.
 • Przypomnienie: wyświetla komunikat o określonej dacie i godzinie, przypominający o podjęciu działania.
 • Kategoria: możesz kategoryzować wiadomości e-mail za pomocą dowolnego opracowanego przez siebie systemu, co ułatwia znajdowanie wiadomości e-mail o szerokim zakresie tematów lub różnych projektów i zarządzanie nimi.

Oznaczaj flagami wiadomości wymagające podjęcia działania, aby ułatwić sobie dzień pracy. Skorzystaj z pozostałych narzędzi Outlook, aby w pełni wykorzystać możliwości programu i wprowadzić w swój dzień pracy dodatkowe ułatwienia.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Jak używać flagi monitorującej w Poczta Outlook?

Flagi monitorujące możesz dodawać bezpośrednio w głównym widoku listy wiadomości e-mail. Możesz je dowolnie modyfikować po dodaniu lub klikając prawym przyciskiem myszy.

 1. Uruchom program Outlook.
 2. Przejdź do listy wiadomości, gdzie znajdują się maile wymagające oznaczenia flagą.
 3. Po najechaniu kursorem na wiadomość pojawi się opcja dodania flagi – kliknij w nią.
  Oznaczaj wiadomości flagami klikając w dedykowaną ikonę obok wybranej korespondencji
 4. Domyślnie wiadomości oznaczone flagą pojawią się na górze listy.
  Ustaw flagę monitorującą aby wiadomości oznakowane w ten sposób zostały wyróżnione na górze listy
 5. Ponowne kliknięcie we flagę spowoduje ukończenie zadania.

Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszki w dowolną wiadomość i wybrać opcję Flaga monitorująca. Rozwinie się drzewo flag i ich typów. W tym samym miejscu znajdziesz też opcje kategoryzowania (kolory) oraz dodawania przypomnień.
Ustawiaj flagi monitorujące o różnych parametrach aby jeszcze lepiej zarządzać zadaniami

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl