Jak sprawdzić ping?

Promocja na hosting WordPress

Ping stosowany jest do sprawdzania jakości połączenia internetowego (np. jaka jest jakość połączenia pomiędzy Tobą, a innym komputerem, który również podłączony jest do globalnej sieci Internet. Ping pozwala sprawdzić opóźnienie oraz odchyły pomiędzy opóźnieniami dla wysyłanych i odbieranych pakietów. Ping jest ważnym narzędziem diagnostycznym w grach online oraz w ogóle przy korzystaniu z Internetu. W tym artykule omówimy, jak używać pinga do mierzenia czasu odpowiedzi i jak interpretować wyniki. Dowiesz się również, jak dokonać pomiaru pinga w systemie Windows oraz jak sprawdzić adres IP serwera. Jeśli grasz w gry online lub po prostu potrzebujesz stabilnego i szybkiego połączenia internetowego, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Do diagnostyki połączenia internetowego stosowane jest również polecenie Traceroute, które śledzi ścieżkę pakietów wysyłanych do docelowego serwera w celu sprawdzenia poprawności sygnału oraz poznania jaki jest czas odpowiedzi punktów (innych serwerów), przez które pakiety przechodzą.

Przy pomocy polecenia ping wysyłane i odbierane są pakiety, dla których obliczane są wartości opóźnień pomiędzy Tobą, a drugim adresem sieciowym (np. adresem IP).

Jak sprawdzić adres IP serwera w Domenomania.pl?

Po zalogowaniu do cPanel, możesz sprawdzić przypisany adres do serwera (nazwę hosta oraz adres IP). Może być to przydatne, jeśli chcesz ustawić rekordy domen w taki sposób, aby skierować domenę na hosting w Domenomania.pl.

Jeśli chcesz sprawdzić adres IP innego serwera, możesz to zrobić korzystając m.in. z komputera podłączonego do Internetu. Jeśli znasz nazwę hosta lub domenę, pod którymi wskazany hosting jest dostępny, możesz skorzystać z wiersza poleceń w systemie Windows w celu poznania adresu IP docelowego serwera za pomocą polecenia ping.

Jak w Windows wykonać polecenie ping?

W systemie Windows ping możesz sprawdzić za pomocą aplikacji: „Uruchom”, korzystając z aplikacji cmd.exe (wiersz poleceń) możesz wpisać polecenie ping.

 1. Kliknij przycisk: Start w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. W wyszukiwarce systemu Windows wpisz polecenie: Uruchom i otwórz znalezioną aplikację.
  W wyszukiwarce systemu Windows wpisz: uruchom i włącz znalezioną aplikację.
 3. W otwartym oknie wpisz polecenie: cmd.exe i kliknij przycisk: OK.
  W otwartym oknie wpisz polecenie: cmd.exe i kliknij przycisk: OK, aby sprawdzić ping dla wybranego adresu
 4. W otwartym oknie wpisz poniższe polecenie. Zamiast nazwy domeny możesz też wpisać nazwę hosta.
  ping nazwa-domeny.pl

  Polecenie ping stosowane jest do sprawdzania liczby zagubionych pakietów oraz opóźnień w transmisji (tzw. lagi). Służy do diagnozowania jakości połączenia pomiędzy Twoim komputerem, a wskazanym serwerem, którego ping sprawdzasz.

  W otwartym oknie wpisz polecenie: ping nazwa-domeny.pl, aby sprawdzić adres IP dla domeny.
 5. Po kliknięciu enter, na ekranie zostanie wyświetlony wynik dla polecenia ping. Znajdziesz w nim m.in. adres IP, który przypisany jest do wpisanej domeny lub nazwy hosta.Po chwili, w oknie zostanie wyświetlony wynik polecenia ping i znajdziesz adres IP przypisany do domeny.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Czy usługi Domenomania.pl mają unikalny adres IP?

Pakiety hostingowe w Domenomania.pl nie posiadają unikalnego IP. Możesz wykupić unikalny adres IP, który zostanie przypisany do Twojego konta hostingowego – w tym celu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Wszystkie pakiety serwerów VPS mają przydzielony unikalny adres IP.

Jak mierzyć ping do gry online?

Aby upewnić się, że gra online działa bezproblemowo, należy zadbać nie tylko o szybkość połączenia internetowego, ale także o niski ping. Ping, latency lub lag to pojęcia odnoszące się do czasu potrzebnego na przesłanie pakietu danych z komputera lub konsoli do serwera gry. Niski ping jest niezbędny, aby gra online była płynna i responsywna, a wysoki ping powoduje opóźnienia w grze, co może uniemożliwić zabawę. Test prędkości internetu, którego wynikami można łatwo zweryfikować szybkość połączenia, zawiera również informacje o pingu. Eksperci uważają, że idealny ping do gry online powinien wynosić poniżej 20 ms, a ping pomiędzy 60 a 100 ms jest akceptowalny. Natomiast jeśli przekracza on 150 ms, może to znacznie utrudnić rozgrywkę.

Aby zrozumieć znaczenie pingu lub opóźnienia w grach online, trzeba zdać sobie sprawę z dynamiki tych gier. Szybkość reakcji na atak lub ruch przeciwnika ma kluczowe znaczenie dla sukcesu gracza. Przesyłanie i odbieranie działań w grze wpływa na czas reakcji postaci w grze, co w konsekwencji wpływa na wynik rozgrywki. Dlatego warto regularnie testować prędkość internetu, aby upewnić się, że połączenie jest szybkie i ma niski ping, a gra online jest w pełni responsywna i przyjemna.

W Internecie znajdziesz mnóstwo narzędzi do  wykonania testu szybkości  na smartfonie, tablecie, komputerze czy konsoli do gier wideo.

Poniżej przedstawiam listę narzędzi do mierzenia ping:

 • Ping (dostępny w systemach operacyjnych takich jak Windows, macOS i Linux opisane wyżej)
 • Speedtest: praktyczny test prędkości, który ułatwia nam  zmianę serwerów  , aby sprawdzić, jak dobrze zachowuje się Twoje połączenie w różnych lokalizacjach geograficznych. Oprócz sieci ma aplikacje na  iOS, Androida i Apple TV .

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl