Jak sprawdzić ping?

Promocja na hosting WordPress

Ping stosowany jest do sprawdzania jakości połączenia internetowego (np. jaka jest jakość połączenia pomiędzy Tobą, a innym komputerem, który również podłączony jest do globalnej sieci Internet. Ping pozwala sprawdzić opóźnienie oraz odchyły pomiędzy opóźnieniami dla wysyłanych i odbieranych pakietów. Ping jest ważnym narzędziem diagnostycznym w grach online oraz w ogóle przy korzystaniu z Internetu. W tym artykule omówimy, jak używać pinga do mierzenia czasu odpowiedzi i jak interpretować wyniki. Dowiesz się również, jak dokonać pomiaru pinga w systemie Windows oraz jak sprawdzić adres IP serwera. Jeśli grasz w gry online lub po prostu potrzebujesz stabilnego i szybkiego połączenia internetowego, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Do diagnostyki połączenia internetowego stosowane jest również polecenie Traceroute, które śledzi ścieżkę pakietów wysyłanych do docelowego serwera w celu sprawdzenia poprawności sygnału oraz poznania jaki jest czas odpowiedzi punktów (innych serwerów), przez które pakiety przechodzą.

Przy pomocy polecenia ping wysyłane i odbierane są pakiety, dla których obliczane są wartości opóźnień pomiędzy Tobą, a drugim adresem sieciowym (np. adresem IP).

Jak sprawdzić adres IP serwera w Domenomania.pl?

Po zalogowaniu do cPanel, możesz sprawdzić przypisany adres do serwera (nazwę hosta oraz adres IP). Może być to przydatne, jeśli chcesz ustawić rekordy domen w taki sposób, aby skierować domenę na hosting w Domenomania.pl.

Jeśli chcesz sprawdzić adres IP innego serwera, możesz to zrobić korzystając m.in. z komputera podłączonego do Internetu. Jeśli znasz nazwę hosta lub domenę, pod którymi wskazany hosting jest dostępny, możesz skorzystać z wiersza poleceń w systemie Windows w celu poznania adresu IP docelowego serwera za pomocą polecenia ping.

Jak w Windows wykonać polecenie ping?

W systemie Windows ping możesz sprawdzić za pomocą aplikacji: „Uruchom”, korzystając z aplikacji cmd.exe (wiersz poleceń) możesz wpisać polecenie ping.

 1. Kliknij przycisk: Start w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. W wyszukiwarce systemu Windows wpisz polecenie: Uruchom i otwórz znalezioną aplikację.
  W wyszukiwarce systemu Windows wpisz: uruchom i włącz znalezioną aplikację.
 3. W otwartym oknie wpisz polecenie: cmd.exe i kliknij przycisk: OK.
  W otwartym oknie wpisz polecenie: cmd.exe i kliknij przycisk: OK, aby sprawdzić ping dla wybranego adresu
 4. W otwartym oknie wpisz poniższe polecenie. Zamiast nazwy domeny możesz też wpisać nazwę hosta.
  ping nazwa-domeny.pl

  Polecenie ping stosowane jest do sprawdzania liczby zagubionych pakietów oraz opóźnień w transmisji (tzw. lagi). Służy do diagnozowania jakości połączenia pomiędzy Twoim komputerem, a wskazanym serwerem, którego ping sprawdzasz.

  W otwartym oknie wpisz polecenie: ping nazwa-domeny.pl, aby sprawdzić adres IP dla domeny.
 5. Po kliknięciu enter, na ekranie zostanie wyświetlony wynik dla polecenia ping. Znajdziesz w nim m.in. adres IP, który przypisany jest do wpisanej domeny lub nazwy hosta.Po chwili, w oknie zostanie wyświetlony wynik polecenia ping i znajdziesz adres IP przypisany do domeny.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Czy usługi Domenomania.pl mają unikalny adres IP?

Pakiety hostingowe w Domenomania.pl nie posiadają unikalnego IP. Możesz wykupić unikalny adres IP, który zostanie przypisany do Twojego konta hostingowego – w tym celu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Wszystkie pakiety serwerów VPS mają przydzielony unikalny adres IP.

Jak mierzyć ping do gry online?

Aby upewnić się, że gra online działa bezproblemowo, należy zadbać nie tylko o szybkość połączenia internetowego, ale także o niski ping. Ping, latency lub lag to pojęcia odnoszące się do czasu potrzebnego na przesłanie pakietu danych z komputera lub konsoli do serwera gry. Niski ping jest niezbędny, aby gra online była płynna i responsywna, a wysoki ping powoduje opóźnienia w grze, co może uniemożliwić zabawę. Test prędkości internetu, którego wynikami można łatwo zweryfikować szybkość połączenia, zawiera również informacje o pingu. Eksperci uważają, że idealny ping do gry online powinien wynosić poniżej 20 ms, a ping pomiędzy 60 a 100 ms jest akceptowalny. Natomiast jeśli przekracza on 150 ms, może to znacznie utrudnić rozgrywkę.

Aby zrozumieć znaczenie pingu lub opóźnienia w grach online, trzeba zdać sobie sprawę z dynamiki tych gier. Szybkość reakcji na atak lub ruch przeciwnika ma kluczowe znaczenie dla sukcesu gracza. Przesyłanie i odbieranie działań w grze wpływa na czas reakcji postaci w grze, co w konsekwencji wpływa na wynik rozgrywki. Dlatego warto regularnie testować prędkość internetu, aby upewnić się, że połączenie jest szybkie i ma niski ping, a gra online jest w pełni responsywna i przyjemna.

W Internecie znajdziesz mnóstwo narzędzi do  wykonania testu szybkości  na smartfonie, tablecie, komputerze czy konsoli do gier wideo.

Poniżej przedstawiam listę narzędzi do mierzenia ping:

 • Ping (dostępny w systemach operacyjnych takich jak Windows, macOS i Linux opisane wyżej)
 • Speedtest: praktyczny test prędkości, który ułatwia nam  zmianę serwerów  , aby sprawdzić, jak dobrze zachowuje się Twoje połączenie w różnych lokalizacjach geograficznych. Oprócz sieci ma aplikacje na  iOS, Androida i Apple TV .
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl