Jak włączyć kalendarz i zadania Thunderbird?

Kalendarz i Zadania w programach pocztowych to dwie pożądane funkcjonalności umożliwiające zarządzanie swoim czasem pracy i czasem prywatnym. Jeśli dodatkowo dostawca usługi poczty e-mail oferuje taką możliwość, istnieje szansa włączenia synchronizacji, np. CalDav, aby kalendarze lokalne łączyły się z serwerem poczty. Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób przejść do zarządzania zadaniami i kalendarzem oraz utworzyć nowe wydarzenie. Wszystkie te czynności wykonasz w popularnym kliencie poczty e-mail Thunderbird.

Kalendarz i zadania – informacje podstawowe

Jeśli lubisz planować sobie zadania, jesteś osobą, która nie może wyjść z domu bez notesu lub kalendarza, to zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się bliżej aplikacji Thunderbird. Oferuje ona dwa domyślne rozwiązania, jakimi są Kalendarz i Zadania.

Kalendarz pozwala planować wydarzenia w kalendarzu, jednocześnie dodając nowe osoby, które zostaną powiadomione o tym wydarzeniu i będą mogły do niego dołączyć. Określ Nazwę, miejsce, przedział czasowy i przypomnienie oraz dodaj uczestników. Jako organizator wydarzenia możesz opcjonalnie wybrać automatyczne powiadomienie przesłanie do pozostałych uczestników. Kalendarz pozwala wprowadzić wydarzenia cykliczne.

Zadania z kolei pozwalają zapanować nad tym co przede wszystkim planujesz wykonać danego dnia. To świetny sposób na zorganizowanie sobie, np. codziennego harmonogramu dnia. Nie ma często znaczenia tutaj godzina wykonania zadania co po prostu fakt jego ukończenia danego dnia lub tygodnia.

Podsumowując:

  • Wydarzenie — wpis kalendarza, który przedstawia coś, co się wydarzy, niezależnie od tego, czy podejmiesz działanie, czy nie. Na przykład spotkania i urodziny są wydarzeniami.
  • Zadanie — wpis kalendarza reprezentujący pewne działanie wykonane przez Ciebie. Na przykład napisanie raportu i wizyta u klienta to zadania.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak włączyć kalendarz i zadania Thunderbird?

Kalendarz i Zadania są domyślnie dostępne w Mozilla Thunderbird i oraz po uruchomieniu aplikacji możesz zacząć dodawać wydarzenia i zadania do ukończenia.

  1. Uruchom program pocztowy Thunderbird
  2. W prawym rogu ekranu wybierz Przełącz na widok kalendarza lub Przełącz na widok zadań.
    W programie pocztowym Mozilla Thunderbird wybierz opcję przełącz na widok zadań
  3. Skorzystaj z informacji poniżej, aby dodać Wydarzenie lub Zadanie.
  4. Po zakończeniu dodawania wydarzeń pojawią się one na listach.

Jeśli ustawiłeś przypomnienie, otrzymasz dodatkowy komunikat, który pojawi się w aplikacji Thunderbird.

Przełącz na widok kalendarza:

Możesz wyświetlić poszczególne dni, tygodnie i miesiące planując z dużym wyprzedzeniem wszystko, co chcesz zrobić i co ma się wydarzyć. Kliknij dwukrotnie w dowolne pole godziny, wybranego dnia, aby rozpocząć konfigurację nowego wydarzenia.

Dodaj nowe zadanie lub wydarzenie do kalendarza Thunderbird

Określ podstawowe informacje o wydarzeniu jak Nazwa, Miejsce, Zakres czasowy (cały dzień lub godzinowy). Możesz zaprosić uczestników (otrzymają powiadomienie e-mail umożliwiające dodanie wydarzenia do ich własnych  kalendarzy) jak również dodać Załącznik.
Dodawaj wydarzenia i personalizuj ustawienia

Przełącz na widok zadań:

Zadania możesz wyświetlać wg. filtra widocznego z lewej strony, np. zadania bieżące, zaplanowane na dziś, na kolejne dni, zaległe, itp.. Kliknij dwukrotnie przyciskiem myszki lub kliknij Nowe zadanie. Podobnie jak w przypadku Wydarzeń określ podstawowe informacje jak Nazwa, Miejsce oraz Początek i Koniec.

Dodawaj zadania do kalendarza i personalizuj ustawienia

Zadania posiadają dodatkową opcję Stan, która pozwala określić, na jakim etapie wykonywania tego zadania jesteś. W ten sposób rozdzielisz zadania ukończone od nieukończonych. W zadaniach nie biorą udział inny uczestnicy.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl