Jak usunąć wszystkie maile w poczcie Gmail?

Promocja na hosting WordPress

Usuwanie wiadomości e-mail w programach pocztowych jest czynnością, która pozwoli Tobie na szybkie wyczyszczenie konta ze zbędnej korespondencji. O ile instalowane na komputerze aplikacje zwykle ułatwiają tę czynność, wiele klientów Webmail ogranicza to. Najczęściej spotykanym problemem jest brak opcji zaznaczenia wszystkich wiadomości e-mail z jednego folderu. Zobacz, jak łatwo usunąć maile Gmail.

W tym artykule skupimy się na sposobach usuwania wiadomości e-mail w popularnym serwisie pocztowym – Gmail. Przedstawimy różne opcje, jakie oferuje Gmail, aby skutecznie pozbyć się niechcianych wiadomości i zwolnić miejsce na nowe. Bez względu na to, czy chcesz usunąć pojedynczą wiadomość czy też wyczyścić cały folder, znajdziesz odpowiednie rozwiązania w przypadku użytkowania poczty Gmail.

Poczta Gmail oferuje jednocześnie trzy opcje: zaznaczanie i usuwanie pojedynczej wiadomości, całej widocznej strony z wiadomościami oraz zawartości całego folderu.

Usuwanie wiadomości e-mail w poczcie Google

Usuń zbędą korespondencję przenosząc ją do Kosza a następnie definitywnie usuwając ją z konta e-mail i zwalniając przestrzeń na nowe wiadomości. Ta z pozoru prosta czynność jaką jest usunięcie wiadomości e-mail, dla niektórych programów pocztowych może być problematyczna. Jeśli korzystasz z programów pocztowych instalowanych na komputera PC i Mac zwykle pozwalają one na usunięcie całej zawartości folderu. W przypadku klientów poczty typu Webmail, ze względu na ich specyfikę, wiele z nich wczytuje jedynie określoną liczbę wiadomości i próba usunięcia zawartości całego folderu nie istnieje.

Poczta Gmail oferuje kilka opcji kasowania wiadomości. Możesz usunąć aktualnie przeglądaną wiadomość, zaznaczyć i usunąć kilka wiadomości lub całą wczytaną zawartość na stronie. Najważniejsze, możesz też wyczyścić cały folder. Usunięte początkowo wiadomości w pierwszej kolejności przenoszone są do folderu Kosz, następnie możesz je usunąć ręcznie lub poczekać, aż zostaną usunięte automatycznie.

Z tego artykułu dowiesz się jak usunąć wszystkie wiadomości. Tę samą metodę możesz zastosować do usuwania pojedynczej korespondencji.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak usunąć wszystkie maile w poczcie Gmail?

Usuwanie wiadomości e-mail w poczcie Gmail możesz wykonać w głównym widoku folderu:

  1. Zaloguj się do Poczty Gmail.
  2. Skorzystaj z przycisku Wybierz aby zaznaczyć wszystkie widoczne wiadomości.
    Możesz zaznaczać pojedyncze wiadomości do usunięcia lub wybrać wszystkie. Przejdź do widoku poczty i opcji wyświetlania, usunąć maile Gmail
  3. Na górze ekranu pojawi się dodatkowy komunikat, masz wybór. Możesz ograniczyć zaznaczenie do wiadomości widocznych na stronie lub zaznaczyć wszystkie wiadomości wybranego folderu/etykiety.
    Poczta Gmail pozwala wybrać czy usuwasz wiadomości ze strony czy całą zawartość folderu
  4. W kolejnym kroku kliknij ikonę kosza aby usunąć zaznaczone wiadomości.

Zaznaczone wiadomości zostaną przeniesione do kosza. Przejdź do Kosza. W tym miejscu możesz znów wykonać dwie czynności:

  • zaznacz wybrane wiadomości lub wszystkie, aby usunąć je ręcznie,
  • kliknij Opróżnij kosz aby wyczyścić całą zawartość kosza jednym kliknięciem.Wiadomości z kosza możesz usunąć ręcznie dokładnie tak jak ze skrzynki odbiorczej. Teraz możesz usunąć maile gmail.

Wiadomości, które znajdują się w koszu dłużej jak 30 dni będą kasowane automatycznie

Klienci Webmail często mają ograniczenia dotyczące liczby wczytywanych wiadomości na stronie. Jeśli masz wiele wiadomości w folderze, przeglądarka może wyświetlić tylko pewną ich liczbę, a reszta będzie dostępna dopiero po przewinięciu strony. To może stanowić problem, jeśli chcesz usunąć wszystkie wiadomości z tego folderu.

Dodatkowo niektóre klienty Webmail nie posiadają natywnych opcji umożliwiających usunięcie całego folderu. Może to być frustrujące, szczególnie jeśli chcesz szybko oczyścić skrzynkę pocztową. W takim przypadku konieczne może być ręczne zaznaczanie i usuwanie wiadomości partiami, co może być czasochłonne i męczące.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl