Jak dodać pocztę Domenomania.pl w Gmail?

Promocja na hosting WordPress

Funkcja konta zewnętrznego w aplikacjach WebMail dostawców poczty e-mail to wygodny i łatwy sposób na to, aby z poziomu jednej skrzynki e-mail obsługiwać wiele kont. Umożliwia to wysyłanie i odbieranie poczty za pomocą jednego konta, logując się do systemu innego konta.

W ten sposób nie musisz obsługiwać wielu programów pocztowych, a zwłaszcza logować się do wielu klientów poczty WebMail, aby sprawdzić różne adresy poczty elektronicznej obsługiwane przez kilku dostawców. Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób dodać pocztę Domenomania.pl w poczcie Gmail.

Konto zewnętrzne – informacje podstawowe

Poczta Gmail to jedna z najpopularniejszych usług poczty elektronicznej w sieci. Trudno podważyć pozycję tego giganta, jeśli jest to jedna z usług Google. Warto pamiętać, że tacy operatorzy jak poczta Outlook czy płatne usługi poczty zlokalizowane na serwerach Domenomania.pl. To także usługi o niesłabnącej popularności. Poczta Gmail możemy uznać, że bez wątpienia jest największą tego typu usługą i co ważne, posiada funkcjonalność, która może zainteresować również Ciebie.

Obsługa zewnętrznej skrzynki e-mail po zalogowaniu do jednego konta. Opcja umożliwiająca konfiguracje a następnie odbieranie i wysyłanie poczty elektronicznej z wielu skrzynek e-mail. A także wielu dostawców usług, bezpośrednio po zalogowaniu do poczty Gmail. To rozwiązanie może być dla wielu użytkowników kojarzone bezpośrednio z programami pocztowymi. To prawda. Jednak program pocztowy przeważnie jest w stanie obsłużyć wiele kont e-mail, różnych dostawców i nie jest powiązany z żadnym z nich, za wyjątkiem programu Outlook.

Konto zewnętrzne to funkcjonalność pojawiająca się w systemach Webmail. Te są w większości przypadków skojarzone z dostawcą usługi poczty elektronicznej przez co logowanie do takiego konta, odbywa się adresem e-mail użytkownika. Adresem powiązanym z dostawcą tej poczty. Trudno wyobrazić sobie aby logując się do poczty Gmail, wysyłać wiadomości z poczty Domenomania.pl. Jednak jest to możliwe i za to właśnie odpowiada obsługa zewnętrznych skrzynek e-mail. Jak podłączyć pocztę domenomania.pl do poczty GMail? Sprawdź instrukcję.

Jak dodać pocztę Domenomania.pl w poczcie Gmail?

Zewnętrzne konto email, jego obsługa, to w poczcie Gmail opcja Wyślij jako. Umożliwia ona dodanie, a następnie wysyłanie poczty elektronicznej z zewnętrznej skrzynki pocztowej, bezpośrednio z aplikacji webowej Gmail. Wszystkie niezbędne do przeprowadzenia konfiguracji opcje znajdziesz w sekcji Ustawienia. Dla większości adresów pocztowych wystarczające jest podanie adresu e-mail oraz hasła dostępu.

 1. Zaloguj się do poczta Gmail na swoje konto pocztowe.
 2. Przejdź do sekcji Ustawienia (koło zębate).
  Rozwiń ustawienia Gmail aby zobaczyć wszystkie możliwości konfiguracji tej popularnej poczty
 3. Wybierz: Pokaż wszystkie ustawienia.
 4. Przejdź do zakładki: Konta i importowanie.
 5. W sekcji Wyślij jako kliknij Dodaj inny adres e-mail.
  W ustawieniach poczty Gmail znajdziesz wiele opcji dot. konfiguracji poczty w tym konta zewnętrznego
 6. Podaj nazwę, adres e-mail i przejdź kolejne kroki konfiguracji.
  Dodawanie zewnętrznej skrzynki e-mail rozpocznij od podania nazwy i adresu e-mail
 7. Podaj informacje o nazwie użytkownika i serwerze poczty.
  Podczas dodawania konta e-mail zostaniesz poproszony o adres serwera SMTP
 8. Na adres e-mail poczty Gmail w którym konfigurowane jest konto Domenomania.pl zostanie wysłana wiadomość e-mail z linkiem. Kliknij w niego a następnie zatwierdź uprawnienia Gmail do wysyłania poczty za pomocą konta Domenomania.pl
  Aktywacja konta zewnętrznego w poczcie Gmail odbywa się za pomocą linku z wiadomości e-mail
 9. W oknie poczty Gmail kliknij Sprawdź aby potwierdzić dodawanie konta. Opcjonalnie wpisz otrzymany kod.

Po zapisaniu zmian podczas redagowania wiadomości e-mail możesz zdecydować z jakiego konta wysyłasz pocztę:

Skorzystaj z opcji wyboru podczas redagowania nowej wiadomości e-mail

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl