Jak ustawić automatyczne odpowiedzi w Webmail?

Czym są automatyczne odpowiedzi (Autoresponder)?

Automatyczne odpowiedzi to funkcja, która jest znana chyba przez każdego użytkownika e-mail. Autoresponder to funkcja umożliwiająca automatyczne wysłanie odpowiedzi na pocztę przychodzącą. Autoresponder odpowiada nadawcy wysyłając określoną przez użytkownika treść. Automatyczne odpowiedzi mogą być wysyłane tylko w określonym przedziale czasowym.

Autoresponder jest najczęściej stosowany podczas informowania o nieobecności. Posiada szereg zalet, które w dzisiejszych czasach mogą wpłynąć na utrzymanie klienta oraz budowanie relacji z innymi użytkownikami.

Kiedy stosowane są automatyczne odpowiedzi?

Konfiguracja automatycznych odpowiedzi w aplikacji Webmail jest bardzo prosta. To narzędzie jest także bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku wyjazdów służbowych, urlopów lub innych okazji, kiedy nie jesteśmy w stanie sprawdzać poczty na naszej skrzynce, a nie chcemy powodować niepokoju naszych partnerów biznesowych lub znajomych.

Aby ustawić automatyczne odpowiedzi w aplikacji Webmail, zaloguj się do poczty e-mail dla hostingu Domenomania.pl. Szczegółowy opis jak to zrobić znajduje się w poniższym artykule.

Konfiguracja automatycznych odpowiedzi w aplikacji Webmail

 1. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail w Domenomania.pl
 2. Po zalogowaniu do poczty, w prawym górnym rogu wybierz Ustawienia.Konfiguracja automatycznych odpowiedzi w aplikacji Webmail
 3. Następnie w kolumnie Ustawienia po lewej stronie wybierz opcję Filtry.Konfiguracjaautorespondera w aplikacji Webmail
 4. W dolnej części kolumny Filtry kliknij ikonę plusa.Jak ustawić autoresponder w aplikacji Webmail?
 5. Teraz w prawej sekcji w polu Nazwa filtru nadaj nazwę swojemu filtrowi, np. Autoresponder.Jak skonfigurować automatyczne odpowiedzi w aplikacji Webmail?
 6. W sekcji „w stosunku do przychodzącej poczty” zaznacz „wszystkich”.Ustawienia autorespondera dla skrzynki e-mail w Domenomania.pl
 7. W sekcji „…wykonaj następujące czynności” z lewego rozwijanego menu wybierz: Odpowiedz wiadomością o treści.Jak ustawić automatyczne odpowiedzi w aplikacji Webmail?
 8. Teraz w polu: Treść wpisz wiadomość automatyczną jaką ujrzą nadawcy wiadomości skierowanych na Twoją skrzynkę pocztową. W polu Temat wiadomości podaj temat jaki będzie wysyłany w automatycznej wiadomości, np. „Moja nieobecność świąteczna”. W polach Adres nadawcy odpowiedzi oraz Moje adresy e-mail wpisz adres swojej skrzynki, której autoresponder dotyczy. W polu Częstotliwość wysyłania wiadomości (w dniach) podaj co ile dni wiadomość automatyczna ma być wysyłana do tego samego nadawcy (dla przykładu, jeśli ustawisz 3 to Twój korespondent otrzyma wiadomość automatyczną pierwszego dnia, natomiast drugą dopiero po trzech dniach, nieważne ile wiadomości napisze w tym czasie).Konfiguracja automatycznych odpowiedzi w aplikacji Webmail
 9. Teraz kliknij Zapisz.Autoresponder w skrzynce e-mail na Domenomania.pl
 10. To wszystko! Automatyczna odpowiedź została ustawiona. Jeśli będziesz chciał ją dezaktywować wystarczy, że zaznaczysz pole Filtr wyłączony obok przycisku Zapisz.Wyłączenie automatycznych odpowiedzi w aplikacji Webmail

Jak ustawić automatyczne odpowiedzi w cPanel?

Konfiguracja automatycznych odpowiedzi możliwa jest też dla użytkowników, którzy posiadają dostęp do panelu administracyjnego cPanel.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie