Jak dodać użytkownika w WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Tworzenie nowych użytkowników WordPress umożliwia udzielenie im dostępu do zasobów CMS, np. treści lub panelu administracyjnego.

Możesz dodawać i usuwać użytkowników oraz przyznawać im określone uprawnienia – w zależności od roli, jaką będą oni pełnili w zarządzaniu serwisem lub przeglądaniu jego treści.

Użytkownicy WordPress

Dodanie nowego użytkownika w WordPressie jest naprawdę bardzo proste, a ten artykuł zawiera krótką instrukcję jak to wykonać. Twórz użytkowników WordPress wg. własnych potrzeb – szczególnie, jeśli chcesz umożliwić administrowanie swoją stroną innym użytkownikom.

Jeśli prowadzisz bloga i chcesz, aby ktoś tworzył dla Ciebie treści, to możesz utworzyć nowego użytkownika z rolą Autora. Jeśli dodatkowo chcesz, aby poprawiał inne wpisy, to możesz nadać mu rangę Redaktora.

Role użytkownika umożliwiają przypisywanie różnych poziomów uprawnień użytkownikom w Twojej witrynie. Jeśli nie chcesz, aby użytkownik miał wszystkie uprawnienia roli administratora, to możesz wybrać spośród: Edytora, Autora, Współautora lub Subskrybenta.

 • Administrator: ma dostęp do wszystkich funkcji administracyjnych w ramach WordPress.
 • Redaktor: może publikować i zarządzać postami – w tym postami innych użytkowników.
 • Autor: może publikować i zarządzać własnymi postami.
 • Współtwórca: może pisać własne posty i zarządzać nimi, ale nie może ich publikować.
 • Subskrybent: może zarządzać tylko swoim profilem użytkownika.

Jak dodać użytkownika w WordPress?

Użytkowników WordPress dodasz w panelu administratora. Z tego poziomu możesz w każdej chwili edytować ustawienia kont użytkowników lub zmieniać ich hasła dostępu.

Jeśli nie posiadasz dostępu do wp-admin lub nie działa to wówczas możesz utworzyć administratora WordPress z poziomu bazy danych.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji menu: Użytkownicy.
  W sekcji Użytkownicy w WordPress możesz dodawać nowych użytkowników i nadawać im role
 3. Kliknij: Dodaj nowego.
  Podaj dane użytkownika WordPress i określ jego rolę
 4. Wprowadź nazwę użytkownika i adres e-mail. Imię, nazwisko i strona internetowa są opcjonalne.
 5. Wprowadź bezpieczne hasło dla nowego użytkownika. Możesz użyć tego, który WordPress losowo generuje lub wpisać własne hasło.
 6. Zaznacz pole wyboru: Wyślij powiadomienie użytkownikowi – jeśli chcesz, aby nowy użytkownik otrzymał wiadomość e-mail z danymi logowania.
 7. Wybierz rolę dla nowego użytkownika. Domyślnie jest to Administrator, który daje użytkownikowi dostęp do wszystkich funkcji serwisu oraz do panelu administracyjnego WordPress. Jeśli chcesz ograniczyć uprawnienia nowego użytkownika, zapoznaj się z innymi dostępnymi rolami.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl