Automatyczny podpis w poczcie Windows

Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy

Automatycznie podpis do wiadomości czyli stopka to mechanizm działający w obrębie programu pocztowego w którym obsługujesz skrzynkę e-mail. Podpis do wiadomości e-mail możesz umieszczać każdorazowo ręcznie, podpisując się pod wiadomością. Możesz też utworzyć automatyczny podpis a nawet wiele podpisów, które będą odpowiednio umieszczane w stopce w trakcie redagowania wiadomości.

Poczta Windows to jeden z popularniejszych klientów poczty e-mail, dostępny bezpłatnie wraz z systemem Windows. Oferuje możliwość dodania wielu kont e-mail i przypisania im wielu podpisów. Sprawdź jak szybko dodać automatyczny podpis w poczcie Windows.

Automatyczny podpis w poczcie Windows

Poczta Windows to jeden z najpopularniejszych po Microsoft Outlook programów pocztowych. Swoją popularność zawdzięcza między innymi aplikacji poczta Live, dostępnej w starszych wersjach systemu Windows. Dzięki nowej odsłonie systemu operacyjnego Windows 10, Poczta Windows stał się domyślnym programem pocztowym dla tego systemu. Wciąż jednak ma silnego konkurenta w postaci poczty Outlook czy popularnej aplikacji Thunderbird, które mogą oferować znacznie więcej funkcji dodatkowych.

Program pocztowy Windows jest przede wszystkim prosty w obsłudze i dostarcza wszystkich niezbędnych i popularnych funkcji, jak autoresponder, automatyczny podpis wiadomości, obsługę wielu skrzynek e-mail i inne. Nie wymaga instalacji gdyż jest domyślnie dostępny po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu systemu Windows 10.

Z kolei automatyczny podpis do wiadomości e-mail, to jedna z popularniejszych funkcji z jakiej korzystają użytkownicy poczty e-mail. Mechanizm umożliwia ustawienie jednego lub wielu podpisów, stopek wiadomości e-mail, które będą następnie dodawane do wiadomości e-mail bez ingerencji użytkownika. W zależności od aplikacji pocztowej, niektóre z nich oferują dodatkowe opcje, np. wyróżnienie podpisów stosowanych dla nowych wiadomości, odpowiedzi lub przekazania dalej.

Jak dodać automatyczny podpis w poczcie Windows?

Poczta Windows oferuje wiele znanych i cenionych funkcji dostępnych bezpośrednio w opcjach programu.

 1. Uruchom aplikację Poczta Windows.
 2. Przejdź do Ustawień (koło zębate na dole ekranu).
 3. Wybierz Podpis.
  W ustawieniach aplikacji Poczta Windows znajdziesz wszystkie niezbędne do obsługi wiadomości i kont opcje

Dodaj nowy podpis do wiadomości e-mail:

 • Wybierz konto i dostosuj podpis: wybierz jedno z dostępnych kont do którego chcesz przypisać edytowany podpis,
 • Zastosuj do wszystkich kont: zaznacz aby podpis został dodany do wszystkich dodanych do programu kont (jeden podpis dla wszystkich kont),
 • Użyj podpisu wiadomości e-mail: zaznacz aby aktywować podpis,
 • Treść: wprowadź treść podpisu.
  Formatuj treść podpisu i określ dla jakiego konta ma on być aktywny
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy