Film YouTube we wpisie lub stronie WordPress

Promocja na hosting WordPress

Filmy umieszczane w postach i stronach WordPress wpływają na zaangażowanie użytkowników witryny. To świetny sposób na ożywienie publikowanych treści oraz rozszerzenie dostępnego contentu.

Umieszczone filmy w serwisach video typu YouTube mogą zdecydować o pozycji twoich treści w wynikach wyszukiwania. W ten sposób możesz dotrzeć do szerszego grona użytkowników. CMS WordPress pozwala bardzo łatwo o i szybko dodać film YouTube we wpisie lub stronie.

Filmy na stronach WordPress możesz dodać za pomocą specjalnych bloków. Przeczytaj więcej o zmianie położenia bloków w WordPress:

Dlaczego warto umieszczać video z YouTube?

Utrzymywanie filmów video w zewnętrznych serwisach typu YouTube pozwala na odciążenie strony WWW i hostingu. Pozwala na budowanie zaangażowania użytkowników na wielu stronach, np. zarówno w Twojej witrynie oraz w serwisie YouTube. W wynikach wyszukiwania film może zwrócić dodatkową uwagę użytkowników.

Zwykle dodawanie filmów w zawartości stron WWW realizowane jest poprzez dodanie kodu osadzania. Kod zawiera informacje dotyczące m.in. rozmiaru i skalowania video. W panelu administracyjnym WordPress dodawanie filmów sprowadza się wyłącznie do podania adresu URL filmu znajdującego się w serwisie YouTube.

YouTube to największy serwis do hostingu wideo. Zarazem jest drugą (po Google) wyszukiwarką treści na świecie. Zaangażowanie użytkowników YouTube osiąga wyniki na poziomie popularnego Facebooka.

Film YouTube we wpisie lub stronie WordPress

CMS WordPress posiada wbudowaną funkcje pozwalające na bardzo łatwe i szybkie dodawanie filmów poprzez umieszczenie adresu URL video. Kod osadzania udostępniany przez serwis YouTube jest pobierany automatycznie i osadzany w strukturze wpisu lub strony WordPress.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji menu: Wpisy lub Strony.
  Sekcja Wpisy - Dodaj nowy wpis lub edytuj istniejący wpis
 3. Utwórz nowy lub edytuj już istniejący wpis.
 4. Skorzystaj z jednej z dwóch opcji dodawania video: wklej adres URL publikowanego filmu w dowolnym miejscu lub dodaj nowy blok YouTube.
  Wyszukaj blok YouTube lub wklej link do filmu w treści wpisu
 5. Osadź film wklejając adres URL filmu, który chcesz wstawić na stronie.
  Wprowadź adres URL filmu do bloku YouTube i kliknij Osadź aby zapisać zmiany
 6. Opublikuj lub zaktualizuj modyfikowany wpis. Film zostanie umieszczony i będzie wyświetlany na zaktualizowanej stronie.
  Po osadzeniu filmu YouTube, video będzie od razu widoczne w treści wpisu WordPress

Dzięki wbudowanej funkcji w WordPress możesz łatwo dostosować szerokość wideo. Mechanizm pozwala ustawić film na pełną szerokość strony lub nawet zmienić wyrównanie filmu względem tekstu.  Możesz dodać podpis i zachować proporcje filmu na urządzeniach mobilnych.

Dzięki funkcji osadzania video możesz dodawać filmy z serwisu YouTube. Możesz  wypróbować też inne tego typu serwisy jak: Vimeo lub DailyMotion. Proces dodawania filmów z tych serwisów jest taki sam jak w przypadku YouTube.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Błąd 0x8004210B, 0x80042109 w Outlook – co zrobić?

Błąd 0x8004210B lub 0x80042109 pojawia się zazwyczaj podczas korzystania z klienta poczty e-mail. Zobacz co zrobić gdy pojawi się błąd...

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) w DirectAdmin

DirectAdmin to panel administracyjny konta hostingowego, który daje możliwość zarządzania szeregiem funkcji oferowanych w ramach usług...

Jaki hosting dla e-commerce?

Wybór odpowiedniego hostingu dla e-commerce jest niezwykle ważny, dlatego wybór powinien być przemyślany. Podpowiadamy, na co należy zwrócić...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl