Czym różni się Divi od Elementor?

Promocja na hosting WordPress

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią i kreator stron WWW w jednym. Umożliwia zainstalowanie jednego z dziesiątek tysięcy szablonów graficznych, zmieniając całkowicie wygląd witryny i tworząc ją unikalną na tle konkurencji.

WordPress domyślnie oferuje jedynie możliwość instalowania i edycji, personalizacji, szablonu oraz edytor treści. Możesz rozszerzyć funkcjonalność WordPress instalując wtyczkę Elementor lub szablon Divi. Dowiedz się czym jest Elementor i Divi oraz jakie są ich zasadnicze różnice.

Co to jest Elementor?

Wtyczka Elementor to kreator stron internetowych działający w oparciu o lubiany przez użytkowników mechanizm wizualizacji. Oznacza to, że edytując witrynę, treść stron i wpisów, widzisz dokładnie to co zobaczą użytkownicy.

Elementor, zanim pojawił się nowy edytor WordPress, wprowadzał wiele unikalnych rozwiązań, jak np. szablony stron, gotowe struktury, a także mechanizm bloków, czyli gotowych elementów, które możesz w każdej chwili zastosować w swojej witrynie (np. tabele, nagłówki, galerie, formularze, itp.).

Elementor stanowi nadal duże rozszerzenie dla podstawowego edytora WordPress, nawet w wersji bezpłatnej. Bezpłatna wersja Elementora zawiera bibliotekę szablonów, której możesz użyć do łatwego tworzenia stron WWW. Biblioteka składa się z ponad 100 darmowych szablonów, a także bloków treści, które możesz dodać do strony, po prostu wybierając je z galerii.

W płatnej wersji Elementor wprowadza zaawansowane narzędzia do edycji praktycznie każdego elementu witryny, np. nagłówka i stopki oraz odblokowuje dodatkowe moduły do wstawienia na stronie internetowej.

Należy pamiętać, że Elementor współpracuje nie tylko z własnymi szablonami stron, ale przede wszystkim z każdym szablonem, który zainstalujesz i użyjesz do utworzenia Twojej strony internetowej.

Co to jest Divi?

W odróżnieniu od Elementor, Divi jest szablonem, a nie wtyczką. To kreator stron WWW działający także w oparciu o mechanizm wizualizacji. Opiera się on przede wszystkim na wbudowanych szablonach i jest to płatny kreator WWW. Posiada wiele gotowych szablonów witryny, jak również układów. Ponadto masz możliwość dodawania unikalnych bloków, czyli gotowych modułów do wstawienia w treści stron i wpisów.

Divi oferuje ogromną bazę szablonów witryny, które w pełni zmieniają witrynę internetową – tak jakbyś instalował je z biblioteki szablonów WordPress. Szablony te są dostępne wewnątrz Divi (po wykupieniu licencji i dostępu). Zespół Divi nie tylko oferuje pełne wsparcie w obsłudze kreatora WWW, ale także stale dba o rozwój wtyczki, tj. szablonu kreatora WWW.

Podstawowe różnice Elementor i Divi

Kiedy korzystasz z WordPress, możesz instalować szablony oraz wtyczki rozszerzające funkcjonalność CMS. Dodatkowo nowy edytor WordPress pozwala wprowadzać gotowe elementy (bloki), które ułatwiają proces komponowania treści oraz zmiany ich układu. Możliwość edycji jest duża, ale wciąż ograniczona do podstawowych funkcjonalności.

Divi czy Elementor - który kreator motywu jest lepszy?

Kreator stron WWW Elementor i Divi wprowadzają zupełnie nowe możliwości edycji wyglądu strony internetowej, jak również funkcjonalności, jakie mogą zyskać Twoi użytkownicy. Oba rozwiązania są równie skuteczne w działaniu, ale mają kilka zasadniczych różnic, na które powinieneś zwrócić uwagę:

  • Elementor dostępny jest jako bezpłatna wtyczka oraz płatny kreator PRO: takie rozwiązanie powoduje, że cieszy się on znacznie większym zainteresowaniem użytkowników. Dla dużej grupy z nich bezpłatna wersja jest wystarczająca do zbudowania efektownej i unikalnej witryny,
  • Divi posiada znakomite szablony: w odróżnieniu od Elementora, Divi oferuje ponad 1000 gotowych szablonów, które wciąż możesz modyfikować wg. uznania, nadając im unikalne struktury i styl. Elementor ma tę przewagę, że może współpracować ze wszystkimi szablonami, chociaż może to wymagać dodatkowych zakupów,
  • Marketerzy docenią Elementor Popup Builder, wszechstronne narzędzie do wszystkiego, od akceptacji e-maili po promocje, ankiety i nie tylko,
  • Divi oferuje testy A/B,
  • w testach Elementor zyskuje niewielką przewagę w szybkości działania,
  • Divi posiada 30-dniowy okres próbny, ale jest płatnym kreatorem, podczas gdy Elementor dostępny jest w dwóch odmianach, bezpłatnej (najczęściej wybieranej) i płatnej.

Warto skorzystać z obu rozwiązań, aby przekonać się samemu, na czym zależy Ci najbardziej i który interfejs jest dla Ciebie najlepszy. Oba kreatory oferują podobne funkcje oraz za obydwoma rozwiązaniami stoi ogromna społeczność, która jest gotowa, aby Ci pomóc. Zanim dokonasz wyboru, warto także sprawdzić możliwości nowego edytora WordPress, który dzięki systemowi blokowemu pozwala wprowadzać zaawansowane układy kolumn.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl