Dotacja na sklep internetowy – jak otrzymać dofinansowanie

Promocja na hosting WordPress

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości uzyskania dotacji czy dofinansowania na założenie sklepu internetowego, które zdecydowanie ułatwiają start działalności w Internecie.

Założenie sklepu internetowego może wiązać się z wysokimi nakładami finansowymi, na które nie wszystkich może stać i z tego względu temat pozyskania dotacji / dofinansowania od instytucji publicznych jest popularny – tym bardziej dzisiaj, gdy biznes przenosi się do sieci.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w rozwoju przedsiębiorstwa, warto rozważyć skorzystanie z „Bonu na cyfryzację

Dotacja na sklep internetowy może być szansą na otwarcie własnego biznesu i stworzenie źródła dochodu.

Dotacja na sklep internetowy z Urzędu Pracy (UP)

Dotacja sklepu internetowego pochodząca z Urzędu Pracy nie jest trudna do uzyskania. Jest to jednorazowa dotacja, która pozwala wystartować z własnym biznesem pod postacią sklepu w sieci Internet. Dotacje z Urzędu Pracy na taki cel kierowane są osób, które handlują w świecie fizycznym i chciałyby rozpocząć sprzedaż w Internecie.

W chwili obecnej dotacja z Urzędu Pracy na cel rozpoczęcia działalności gospodarczej wynosi 6-krotność obowiązującego średniego wynagrodzenia w Polsce. Deklaracja wyłożenia wkładu własnego oraz skrupulatnie przygotowany wniosek zdecydowanie zwiększają szanse na uzyskanie dotacji.

Dla kogo przeznaczona jest dotacja na sklep internetowy z Urzędu Pracy?

  • składający wniosek musi być pełnoletnim obywatelem Polski,
  • wymagane jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej,
  • składający przez ostatnie 12 miesięcy nie prowadził innej działalności gospodarczej,
  • ubiegający się o dotacje nie może studiować dziennie (nie dotyczy trybu zaocznego),
  • składający w przeszłości nie ubiegał się o dotacje lub nie składał wniosków w innych urzędach,
  • ubiegający przez ostatnich 12 miesięcy nie odmówił przyjęcia zatrudnienia lub stażu proponowanych przez UP,
  • w ciągu ostatnich 2 lat osoba ubiegająca się o dotacje nie mogła popełnić żadnego przestępstwa gospodarczego.

Dotacje przyznawane z Urzędu Pracy są bezzwrotne, jeśli środki pieniężne zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem zadeklarowanym na złożonym wniosku. Po uzyskaniu dotacji, działalność powinna być prowadzona przynajmniej przez 12 miesięcy – jeśli tak się nie stanie, to Urząd Pracy może wymagać zwrotu dotacji wraz z naliczonymi odsetkami.

Środki pieniężne uzyskane z dotacji UP możesz przeznaczyć m.in na oprogramowanie sklepu internetowego, prowadzenie kampanii reklamowych, pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarkach internetowych czy nawet na środki trwałe takie jak: komputer, drukarka, ksero, sprzęt fotograficzny, meble czy nawet materiały biurowe.

Dotacje na sklep internetowy pochodzące z Urzędu Pracy nie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć tylko sklep internetowy (bez prowadzenia działalności handlowej w świecie fizycznym). W takim przypadku możesz skorzystać z form dofinansowania, których źródłem są Fundusze Europejskie.

Dofinansowanie esklepu z Funduszy Europejskich (UE)

W ramach Funduszy Europejskich możesz starać się o przyznanie dofinansowania na działalność sklepu internetowego – nawet, jeśli nie prowadzisz sklepu stacjonarnie. Jeśli złożysz przemyślany wniosek wraz ze szczegółowo rozpisanym biznesplanem, to zależnie od wybranego programu możesz uzyskać nawet 600 000 zł dofinansowania na swoją działalność.

Pieniądze pozyskane z dofinansowania UE możesz przeznaczyć na postawienie sklepu internetowego i wszystko co jest z tym związane. Przykładowo, we wniosku warto przedstawić jakie dokładnie produkty chcesz sprzedawać, dla kogo będą one przeznaczone czy w jaki sposób chcesz promować swoje produkty, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów.

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich możesz otrzymać z wielu aktualnie otwartych programów skierowanych dla działalności internetowej – możesz złożyć wnioski do wielu z nich w celu uzyskania dofinansowania. Możesz wybrać co najmniej kilka programów, które wspomagają działalność e-commerce – nowe programy pojawiają się cyklicznie na oficjalnej witrynie projektów.

Jeśli wybrałeś program, w ramach którego chcesz wnioskować o dofinansowanie z Funduszy Europejskich, to rozpocznij od wypełnienia formularza on-line oraz wydrukuj i wypełnij formularz w wersji papierowej, do którego dołączysz szczegółowo rozpisany biznesplan swojej działalności.

Możesz skorzystać z usług firm doradczych, które specjalizują się pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej. Takie wsparcie w wypełnieniu wniosku i moderowanie realizacji czy rozliczeń zdecydowanie ułatwią otrzymanie dofinansowania na sklep internetowy.

Informacje o aktualnie otwartych programach, w ramach których możesz uzyskać dofinansowanie oraz informacje o wymaganiach i terminach składania wniosków, znajdziesz na stronie internetowej:  https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Wykorzystanie WordPressa i recenzji Google do rozwoju biznesu

Tworzenie strony WordPress z recenzjami i wykorzystanie opinii z Google Moja Firma to dwa różne, ale komplementarne podejścia do zarządzania...

CloudFlare w WordPress: kompletny przewodnik po optymalizacji witryny

CloudFlare to nie tylko CDN (Content Delivery Network), ale kompleksowe rozwiązanie poprawiające szybkość i bezpieczeństwo Twojej witryny...

Google Moja Firma: dlaczego warto prowadzić profil firmy na stronie WordPress

Google Moja Firma (GMB) stała się niezbędnym narzędziem dla każdej firmy, która chce poprawić swoją obecność w Internecie, zwłaszcza tych...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl