Jak sprawdzić z jakich wtyczek korzysta WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Twórcy witryn WordPress prześcigają się w pomysłach, na stworzenie nowych lub użycie już istniejących narzędzi i wtyczek w projektowaniu witryn internetowych. Popularność WordPress sprawia, że coraz więcej osób sięga po ten CMS, aby samodzielnie zaprojektować witrynę internetową. Często poszukują informacji o już istniejących projektach, starając się wykorzystać doświadczenie i używane wtyczki oraz motywy. Sprawdź, z jakich wtyczek korzysta WordPress na dowolnej witrynie internetowej.

Jakich wtyczek używa  WordPress – informacje podstawowe

WordPress od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród twórców witryn, a w ostatnich latach stał się liderem, za którym daleko w tyle można znaleźć inne CMS, gotowe do utworzenia witryny internetowej, dosłownie, w kilku kliknięciach, oferując przy tym nieskończenie wiele możliwości ich rozbudowy.

W osobnym artykule w naszym Centrum Pomocy wyjaśniliśmy, w jaki sposób możesz łatwo sprawdzić, z jakiego motywu korzysta dowolna witryna internetowa oparta o ten popularny system CMS. Oczywiście jest to możliwe tylko w sytuacji, gdy informacje te nie zostały ukryte z widoku publicznego.

W bardzo zbliżony sposób możesz także podejrzeć, z jakich wtyczek korzysta witryna WordPress. Poradnik dotyczy witryn internetowych, które możesz znaleźć w sieci Internet, ponieważ, jeśli jesteś właścicielem witryny WordPress i możesz zalogować się do panelu wp-admin, możesz w sekcji Wtyczki > Zainstalowane wtyczki, odszukać wszystkie włączone pluginy i zarządzać wtyczkami WordPress.

Co to jest wtyczka WordPress?

Istnieje wiele wtyczek WordPress, które można dodać do swojej witryny WordPress, które mogą zwiększyć jej funkcjonalność. Podobnie jak aplikacje, które masz w telefonie.

Z prostego narzędzia do budowania bloga, WordPress zamienił się w potężny system CMS, dzięki któremu możesz stworzyć dowolny rodzaj witryny internetowej. Od prostej strony typu one-page z numerem telefonu, po rozbudowany sklep internetowy, market, serwis aukcyjny, portal społecznościowy czy galerię.

Stało się to m.in. za sprawą wtyczek, plugins WordPress, mikro aplikacji lub zmiennych w kodzie, które powodują zmiany po stronie panelu administratora czy interfejsu użytkownika, a które jednocześnie wprowadzają dziesiątki tysięcy nowych funkcji, narzędzi, gotowych rozwiązań, a nawet dodatkowe kreatorów motywów.

Jak mogę użyć informacji o wtyczkach w witrynie WordPress?

Ponieważ w tym artykule rozważamy sytuację, w której chcesz zbadać obcą witrynę internetową, której nie jesteś administratorem, wiedza o tym, jakich motywów i wtyczek używa witryna WordPress, może być przydatna z różnych powodów, takich jak:

 1. Replikacja funkcji: jeśli zobaczysz funkcję lub funkcjonalność na stronie internetowej, którą chciałbyś dodać do swojej własnej witryny WordPress, wiedza, których wtyczek używa witryna, może pomóc w znalezieniu i zainstalowaniu tych samych lub podobnych wtyczek.
 2. Rozwiązywanie problemów: jeśli masz problemy ze swoją witryną WordPress, wiedza, których wtyczek używa witryna, którą próbujesz replikować, może pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych konfliktów między wtyczkami lub motywami.
 3. Bezpieczeństwo: wiedza o tym, jakich wtyczek  używa witryna WordPress, może pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych luk w zabezpieczeniach, zwłaszcza jeśli witryna korzysta z przestarzałego lub nieobsługiwanego oprogramowania.
 4. Analiza konkurencji: jeśli działasz w konkurencyjnej branży lub niszy, wiedza, jakich wtyczek i motywów używają Twoi konkurenci, może pomóc Ci uzyskać wgląd w strategię ich witryny, wrażenia użytkowników i potencjalne obszary wymagające ulepszeń.

Jeśli zauważysz projekt lub określoną funkcjonalność w odwiedzonej witrynie internetowej, być może będziesz chciał wprowadzić podobne rozwiązanie w swoim projekcie. W takich sytuacjach przydaje się wiedza o tym, jak zbudowana jest konkurencyjna witryna i z jakich rozwiązań korzysta. Nie zawsze będzie możliwe uzyskanie wszystkich informacji, ale możesz spróbować, o ile po prostu nie zapytasz właściciela strony o możliwość udzielenia Ci takich informacji.

Jakiej wtyczki używa ta witryna?

Zasadniczo możesz skorzystać z dwóch rozwiązań, aby sprawdzić, z jakich wtyczek korzysta dowolna witryna WordPress, której nie jesteś administratorem:

 • sprawdź kod źródłowy witryny internetowej,
 • skorzystaj z narzędzi online, np scanwp.net

Sprawdź wtyczki WordPress w kodzie źródłowym strony

Wyszukanie nazwy szablonu WordPress w kodzie źródłowym jest bardzo łatwe w wykonaniu i polega na wyszukaniu określonej ścieżki. Zobacz jak to zrobić.

 1. W przeglądarce internetowej otwórz swoją stronę WWW
 2. W dowolnym miejscu na stronie kliknij prawym klawiszem myszy
 3. Wybierz opcję: Pokaż źródło strony
  Wyświetlanie kodu źródłowego witryny WordPress
 4. W osobnej karcie przeglądarki wyświetlony zostanie kod źródłowy Twojej strony WordPress.
 5. Na klawiaturze naciśnij: CTRL + F
 6. W okienku wyszukiwania, które się pojawi wpisz treść: /plugins/ lub /wp-content/plugins/
 7. W kodzie źródłowym zostaną zaznaczone fragmenty zawierające wyszukiwaną frazę. Odszukaj ten fragment.
 8. Nazwa używanych wtyczek WordPress znajduje się po wyszukanym „/plugins/”. W naszym przypadku jest to: contact-form7
  czyli popularna wtyczka formularza kontaktowego oraz pojawia się również informacja o wtyczce Elementor – kreator stron WWW.

Dedykowane narzędzia do sprawdzania wtyczek WordPress

Skorzystaj z narzędzi online, aby wykryć używane w witrynie WordPress wtyczki:

Przykładowa kontrola wtyczek:

 1. Wejdź na stronę https://whatwpthemeisthat.com/
 2. Wprowadź adres domeny internetowej, adres witryny, którą chcesz sprawdzić.
 3. Poczekaj na uzyskanie wyniku.
 4. Sprawdź używany motyw oraz używane wtyczki, które narzędzie wykryło.
  Wyniki wyszukiwania wtyczek w witrynie WordPress. Teraz już wiesz z jakich wtyczek korzysta WordPress.

W zależności od używanego narzędzia online, możesz uzyskać mniej lub więcej informacji, dlatego warto korzystać z kilku detektorów wtyczek.

 

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl