Jak zmienić hasło w Microsoft Outlook?

Istnieje wiele powodów dla których aktualizacja lub zmiana hasła w programie poczty Microsoft Outlook może być konieczna. Najczęściej hasło trzeba zmienić, np. gdy zapomnisz hasła.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Zmiana hasła zależna od typu konta Microsoft Outlook

Microsoft Outlook wyróżnia dwa główne typy kont i od ich rodzaju zależy w jaki sposób będzie możliwa zmiana hasła:

 • Konto e-mail skonfigurowane systemowo w Microsoft Outlook: jeśli korzystasz z poczty Microsoft 365 lub poczty Exchange, to zmiana hasła wykonywana jest zwykle po stronie serwera poczty. W tym przypadku zmiana hasła bezpośrednio w programie Microsoft Outlook może nie być możliwa – bez jej zainicjowania na serwerze pocztowym.
 • Konto e-mail skonfigurowane za pomocą protokołu IMAP/POP3 umożliwiające odczytywanie i wysyłanie poczty to typowy przykład konfiguracji poczty dla większości dostawców usługi, np. poczty e-mail w Domenomania.pl. Aktualizacja hasła jest możliwa w programie pocztowym Microsoft Outlook, a jej kolejne kroki zostały opisane w poniższym poradniku.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Zmiana hasła konta e-mail w Microsoft Outlook

Powinieneś wiedzieć, że opisana poniżej zmiana hasła dotyczy jego aktualizacji w programie pocztowym. To sytuacja, w której nie zmieniasz hasła (nie ustawiasz nowego), a wprowadzasz nowe hasło ustalone wcześniej u Twojego dostawcy usługi poczty e-mail.

 1. Przejdź do sekcji menu: Plik.
  Jak zmienić hasło do e-mail w Microsoft Outlook?
 2. Z listy kont e-mail wybierz skrzynkę pocztową, dla której chcesz zmienić hasło.
 3. Wybierz: Ustawienia kont -> Aktualizuj hasło.
  Jak zmienić hasło do e-mail w Microsoft Outlook?
 4. Wprowadź nowe hasło dostępu do konta e-mail i zatwierdź je.

Jeśli nie widzisz w/w opcji, oznacza to, że korzystasz z usługi, dla której aktualizacja hasła nie jest możliwa do zainicjowania w Microsoft Outlook. Sprawdź w ustawieniach serwera poczty w jaki sposób zmienić, a następnie zaktualizować hasło, np. dla Office 365, Microsoft Exchange, itp..

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Redis w WordPress – co to i jak uruchomić?

Zastosowanie Redis jest jedną z najlepszych metod, aby przyspieszyć działanie witryny opartej o WordPress. W tym wypadku ważne jest, aby...

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl