Jak zmienić hasło w Microsoft Outlook?

Promocja na hosting WordPress

Istnieje wiele powodów, dla których aktualizacja lub zmiana hasła w programie poczty Microsoft Outlook może być konieczna. Najczęściej hasło trzeba zmienić, np. gdy zapomnisz hasła. Z naszym poradnikiem łatwo zmienisz hasło Outlook.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Microsoft Outlook – informacje podstawowe

Microsoft Outlook nadal jest popularnym programem do obsługi poczty e-mail. Jest szeroko stosowany w środowiskach biznesowych oraz przez użytkowników indywidualnych.

Microsoft Outlook jest dostępny na różnych platformach i systemach operacyjnych. Można go używać na komputerach stacjonarnych i laptopach z systemem Windows oraz na komputerach Mac z systemem macOS. Istnieje również wersja mobilna aplikacji Microsoft Outlook dostępna na urządzenia z systemami Android i iOS, takie jak smartfony i tablety.

Ponadto, Microsoft Outlook jest dostępny jako aplikacja internetowa, co oznacza, że można z niego korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej na różnych platformach, niezależnie od systemu operacyjnego, takich jak Windows, macOS, Linux czy nawet urządzenia mobilne.

Dzięki takiej różnorodności platform i systemów operacyjnych, Microsoft Outlook umożliwia użytkownikom dostęp do swojej poczty e-mail i zarządzanie nią na szerokim spektrum urządzeń.

Zmiana hasła zależna od typu konta Microsoft Outlook

Microsoft Outlook wyróżnia dwa główne typy kont i od ich rodzaju zależy w jaki sposób będzie możliwa zmiana hasła:

 • Konto e-mail skonfigurowane systemowo w Microsoft Outlook: jeśli korzystasz z poczty Microsoft 365 lub poczty Exchange, to zmiana hasła wykonywana jest zwykle po stronie serwera poczty. W tym przypadku zmiana hasła bezpośrednio w programie Microsoft Outlook może nie być możliwa – bez jej zainicjowania na serwerze pocztowym.
 • Konto e-mail skonfigurowane za pomocą protokołu IMAP/POP3 umożliwiające odczytywanie i wysyłanie poczty to typowy przykład konfiguracji poczty dla większości dostawców usługi, np. poczty e-mail w Domenomania.pl. Aktualizacja hasła jest możliwa w programie pocztowym Microsoft Outlook, a jej kolejne kroki zostały opisane w poniższym poradniku.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Zmiana hasła konta e-mail w Microsoft Outlook

Powinieneś wiedzieć, że opisana poniżej zmiana hasła dotyczy jego aktualizacji w programie pocztowym. Zmień hasło Outlook – to sytuacja, w której nie zmieniasz hasła (nie ustawiasz nowego), a wprowadzasz nowe hasło ustalone wcześniej u Twojego dostawcy usługi poczty e-mail.

 1. Przejdź do sekcji menu: Plik.
  Jak zmienić hasło do e-mail w Microsoft Outlook?
 2. Z listy kont e-mail wybierz skrzynkę pocztową, dla której chcesz zmienić hasło.
 3. Wybierz: Ustawienia kont -> Aktualizuj hasło.
  Jak zmienić hasło do e-mail w Microsoft Outlook?
 4. Wprowadź nowe hasło dostępu do konta e-mail i zatwierdź je.

Jeśli nie widzisz w/w opcji, oznacza to, że korzystasz z usługi, dla której aktualizacja hasła nie jest możliwa do zainicjowania w Microsoft Outlook. Sprawdź w ustawieniach serwera poczty w jaki sposób zmienić, a następnie zaktualizować hasło, np. dla Office 365, Microsoft Exchange, itp..

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl