Jak zmienić hasło w Microsoft Outlook?

Promocja na hosting WordPress

Istnieje wiele powodów dla których aktualizacja lub zmiana hasła w programie poczty Microsoft Outlook może być konieczna. Najczęściej hasło trzeba zmienić, np. gdy zapomnisz hasła.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Zmiana hasła zależna od typu konta Microsoft Outlook

Microsoft Outlook wyróżnia dwa główne typy kont i od ich rodzaju zależy w jaki sposób będzie możliwa zmiana hasła:

 • Konto e-mail skonfigurowane systemowo w Microsoft Outlook: jeśli korzystasz z poczty Microsoft 365 lub poczty Exchange, to zmiana hasła wykonywana jest zwykle po stronie serwera poczty. W tym przypadku zmiana hasła bezpośrednio w programie Microsoft Outlook może nie być możliwa – bez jej zainicjowania na serwerze pocztowym.
 • Konto e-mail skonfigurowane za pomocą protokołu IMAP/POP3 umożliwiające odczytywanie i wysyłanie poczty to typowy przykład konfiguracji poczty dla większości dostawców usługi, np. poczty e-mail w Domenomania.pl. Aktualizacja hasła jest możliwa w programie pocztowym Microsoft Outlook, a jej kolejne kroki zostały opisane w poniższym poradniku.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Zmiana hasła konta e-mail w Microsoft Outlook

Powinieneś wiedzieć, że opisana poniżej zmiana hasła dotyczy jego aktualizacji w programie pocztowym. To sytuacja, w której nie zmieniasz hasła (nie ustawiasz nowego), a wprowadzasz nowe hasło ustalone wcześniej u Twojego dostawcy usługi poczty e-mail.

 1. Przejdź do sekcji menu: Plik.
  Jak zmienić hasło do e-mail w Microsoft Outlook?
 2. Z listy kont e-mail wybierz skrzynkę pocztową, dla której chcesz zmienić hasło.
 3. Wybierz: Ustawienia kont -> Aktualizuj hasło.
  Jak zmienić hasło do e-mail w Microsoft Outlook?
 4. Wprowadź nowe hasło dostępu do konta e-mail i zatwierdź je.

Jeśli nie widzisz w/w opcji, oznacza to, że korzystasz z usługi, dla której aktualizacja hasła nie jest możliwa do zainicjowania w Microsoft Outlook. Sprawdź w ustawieniach serwera poczty w jaki sposób zmienić, a następnie zaktualizować hasło, np. dla Office 365, Microsoft Exchange, itp..

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Brotli – co to jest i dlaczego warto go używać?

W niniejszym artykule wyjaśniamy co to jest Brotli oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania. Dowiedz się więcej o tej metodzie kompresji...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl