Jak zmienić hasło w Microsoft Outlook?

Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Istnieje wiele powodów dla których aktualizacja lub zmiana hasła w programie poczty Microsoft Outlook może być konieczna. Najczęściej hasło trzeba zmienić, np. gdy zapomnisz hasła.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami internetowymi, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Zmiana hasła zależna od typu konta Microsoft Outlook

Microsoft Outlook wyróżnia dwa główne typy kont i od ich rodzaju zależy w jaki sposób będzie możliwa zmiana hasła:

 • Konto e-mail skonfigurowane systemowo w Microsoft Outlook: jeśli korzystasz z poczty Microsoft 365 lub poczty Exchange, to zmiana hasła wykonywana jest zwykle po stronie serwera poczty. W tym przypadku zmiana hasła bezpośrednio w programie Microsoft Outlook może nie być możliwa – bez jej zainicjowania na serwerze pocztowym.
 • Konto e-mail skonfigurowane za pomocą protokołu IMAP/POP3 umożliwiające odczytywanie i wysyłanie poczty to typowy przykład konfiguracji poczty dla większości dostawców usługi, np. poczty e-mail w Domenomania.pl. Aktualizacja hasła jest możliwa w programie pocztowym Microsoft Outlook, a jej kolejne kroki zostały opisane w poniższym poradniku.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę internetową lub przechowywać pliki.

Zmiana hasła konta e-mail w Microsoft Outlook

Powinieneś wiedzieć, że opisana poniżej zmiana hasła dotyczy jego aktualizacji w programie pocztowym. To sytuacja, w której nie zmieniasz hasła (nie ustawiasz nowego), a wprowadzasz nowe hasło ustalone wcześniej u Twojego dostawcy usługi poczty e-mail.

 1. Przejdź do sekcji menu: Plik.
  Jak zmienić hasło do e-mail w Microsoft Outlook?
 2. Z listy kont e-mail wybierz skrzynkę pocztową, dla której chcesz zmienić hasło.
 3. Wybierz: Ustawienia kont -> Aktualizuj hasło.
  Jak zmienić hasło do e-mail w Microsoft Outlook?
 4. Wprowadź nowe hasło dostępu do konta e-mail i zatwierdź je.

Jeśli nie widzisz w/w opcji, oznacza to, że korzystasz z usługi, dla której aktualizacja hasła nie jest możliwa do zainicjowania w Microsoft Outlook. Sprawdź w ustawieniach serwera poczty w jaki sposób zmienić, a następnie zaktualizować hasło, np. dla Office 365, Microsoft Exchange, itp..

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy