Jak zaimportować kontakty e-mail Roundcube?

Promocja na hosting WordPress

Posiadanie wielu kontaktów w formie książki adresowej to bardzo wygodna metoda zarządzania kontaktami poczty e-mail. W przypadku aplikacji Webmail warto posiadać jak najszerszą listę kontaktów, aby zawsze mieć pod ręką dane kontaktowe do osób, z którymi prowadzimy korespondencję. Dowiedz się jak zaimportować kontakty e-mail w Roundcube.

Za pośrednictwem Roundcube możesz zalogować się do skrzynki e-mail i wykonać eksport listy kontaktów, którą następnie możesz zaimportować do innej skrzynki e-mail. Wystarczy, że zalogujesz się do wybranego konta pocztowego za pośrednictwem Roundcube i zaimportujesz wyeksportowany plik z kontaktami.

Aby wykonać import kontaktów do książki adresowej w Webmail, należy zalogować się do utworzonej skrzynki e-mail za pośrednictwem Roundcube. Sprawdź: jak utworzyć skrzynkę e-mail na hostingu Domenomania.pl.

Na czym polega import kontaktów e-mail?

Importowanie kontaktów to bardzo przydatne narzędzie, które znacznie ułatwia proces dodawania kontaktów do swojej książki adresowej. W ten sposób możesz w łatwy sposób stworzyć swoją bazę kontaktów lub ją rozszerzyć.

Najczęściej import kontaktów e-mail jest przydatny w poniższych sytuacjach:

 • założenie nowej skrzynki e-mail – w momencie gdy tworzymy nową skrzynkę to nie posiada ona swojej listy kontaktowej. Jeśli chcemy, aby znalazła się w niej lista, z której korzystamy w obecnej skrzynce e-mail, to możemy w łatwy sposób ją zaimportować. W ten sposób w ciągu kilku minut w nowej skrzynce będziemy mieli wszystkie kontakty.
 • migracja poczty e-mail – w momencie gdy zmieniamy dostawce hostingu warto zadbać o przeniesienie zawartości poczty. Jedną z jej elementów jest lista kontaktów. W tym przypadku warto pamiętać, aby uzyskać ją od poprzedniego usługodawcy i wykonać import do nowej aplikacji Webmail.
 • zwolnienie pracownika – w momencie gdy dany pracownik odchodzi z pracy często zdarza się, że należy przejąć kontakt z osobami, z którymi korespondował. W tym wypadku najlepiej ejst zaimportować jego listę kontaktów do swojej skrzynki e-mail, aby mieć je wszystkie pod ręką.

Domenomania.pl zapewnia usługi hostingowe z profesjonalną pocztą e-mail. Gwarantujemy darmowe przeniesienie stron WWW jak i skrzynek pocztowych na nasze serwery.

Jak zaimportować kontakty  e-mail w Roundcube?

Importowanie wyeksportowanej listy kontaktów e-mail do skrzynki e-mail przez Roundcube jest bardzo proste i intuicyjne. Sprawdź z naszą instrukcją jak zaimportować kontakty e-mail w poczcie Webmail.

 1. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail przez Roundcube.
 2. Po zalogowaniu, wybierz z lewej strony ekranu ikonę osoby.
  Jak zaimportować listę kontaktów w Roundcube?
 3. Pojawi się wówczas widok okna kontaktów w Webmail. W prawej górnej części wybierz opcję: Importuj.
  Jak zaimportować kontakty w Webmail? Przejdź do sekcji: Importuj
 4. Pojawi się ekran umożliwiający wgranie pliku z listą kontaktów z komputera. Wybierz opcję: Przeglądaj.
  Jak wgrać plik z kontaktami e-mail w Roundcube?
 5. Gdy plik zostanie wybrany, kliknij przycisk: Importuj.
  Wybierz wyeksportowany plik z kontaktami e-mail i kliknij: Importuj

  Podczas importu kontaktów warto zwrócić uwagę by plik był w formacie VCF. Wyeksportuj go w takim formacie u aktualnego dostawcy. Sprawdź: jak wykonać eksport listy kontaktów e-mail w Roundcube.

 6. Lista kontaktów została zaimportowana. Na ekranie zostanie wyświetlone okno podsumowujące import kontaktów do Roundcube. Od tej chwili możesz korzystać z zaimportowanych adresów e-mail podczas korzystania ze skrzynki. Możesz zaimportować kontakty w Webmail dla pozostałych skrzynek e-mail.
  Jak wygląda podsumowanie zaimportowania kontaktów w Roundcube?
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl