Jak eksportować kontakty e-mail w Roundcube?

Promocja na hosting WordPress

Przenoszenie listy kontaktów pomiędzy skrzynkami e-mail w programie Roundcube jest bardzo łatwe do wykonania i wystarczy w tym celu wykonać kilka czynności, aby cała książka adresowa została pobrana na komputer.

Aby wykonać eksport kontaktów z książki adresowej w Webmail, należy zalogować się do utworzonej skrzynki e-mail za pośrednictwem Roundcube. Sprawdź: jak utworzyć skrzynkę e-mail na hostingu Domenomania.pl.

Na czym polega eksport kontaktów e-mail?

Eksportowanie kontaktów w Roundcube jest bardzo użytecznym narzędziem. Funkcja ta pozwala na łatwe i szybkie wyeksportowanie swojej listy kontaktów do pliku i zapisanie go na komputerze.

Posiadanie takiego archiwum pozwala na wykonanie importu listy kontaktów do innej skrzynki e-mail lub innego dostawcy usług hostingowych. Listę kontaktów możesz również zaimportować do programu pocztowego innego niż Roundcube.

Najczęściej eksport kontaktów e-mail jest przydatny w poniższych sytuacjach:

 • zmiana dostawcy usług hostingowych – gdy zmieniamy swojego dostawcę hostingu, warto przed całą operacją odpowiednio zabezpieczyć swoje listy kontaktów. Aby tego dokonać,  możesz w łatwy sposób pobrać listę kontaktów na swój komputer. Wówczas po zmianie serwera, możesz dokonać ich importu do swojej skrzynki e-mail u nowego dostawcy.
 • stworzenie dodatkowej skrzynki e-mail – jeśli zakładasz dla siebie nową skrzynkę e-mail, w której chcesz mieć dostępną swoją listę kontaktów, to warto wówczas eksportować kontakty. Następnie możesz dokonać ich importu do nowej skrzynki. W ten sposób możesz łatwo przenieść książki adresowe z kontaktami pomiędzy różnymi skrzynkami e-mail.

Domenomania.pl zapewnia usługi hostingowe z profesjonalną pocztą e-mail. Gwarantujemy darmowe przeniesienie stron WWW jak i skrzynek pocztowych na nasze serwery.

Jak wykonać eksport kontaktów e-mail w Roundcube?

Eksport kontaktów w aplikacji Webmail jest czynnością bardzo prostą i intuicyjną. Wystarczy do tego kilka kroków.

 1. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail za pośrednictwem Webmail.
 2. Po zalogowani, wybierz w lewej części ikonę osoby.
  Jak dodać kontakt w Webmail (Roundcube)?
 3. W prawej górnej części okna rozwiń sekcję: Eksportuj i wybierz opcję: Eksportuj wszystkie.
  Jak wykonać eksport kontaktów w Roundcube
 4. To wszystko. Lista wszystkich kontaktów została wyeksportowana i zapisana na komputerze jako plik: contacts.vcf
  Plik contact.vcf, który został pobrany przez przeglądarkę WWW

  Eksport kontaktów w Roundcube powoduje ich zapisanie jako plik w formacie VCF. Po zapisaniu ich na komputerze, możesz wykonać przez Roundcube operację importu kontaktów do innej skrzynki e-mail.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Błąd 0x8004210B, 0x80042109 w Outlook – co zrobić?

Błąd 0x8004210B lub 0x80042109 pojawia się zazwyczaj podczas korzystania z klienta poczty e-mail. Zobacz co zrobić gdy pojawi się błąd...

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) w DirectAdmin

DirectAdmin to panel administracyjny konta hostingowego, który daje możliwość zarządzania szeregiem funkcji oferowanych w ramach usług...

Jaki hosting dla e-commerce?

Wybór odpowiedniego hostingu dla e-commerce jest niezwykle ważny, dlatego wybór powinien być przemyślany. Podpowiadamy, na co należy zwrócić...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl