Jak eksportować kontakty z Webmail (Roundcube)?

Promocja na hosting WordPress

Przenoszenie listy kontaktów pomiędzy skrzynkami e-mail w programie Roundcube jest bardzo łatwe do wykonania i wystarczy w tym celu wykonać kilka czynności, aby cała książka adresowa została pobrana na komputer. Zobacz jak eksportować kontakty z Webmail.

Eksport kontaktów: Wprowadzenie

Eksportowanie kontaktów w Roundcube jest bardzo użytecznym narzędziem. Funkcja ta pozwala na łatwe i szybkie wyeksportowanie swojej listy kontaktów do pliku i zapisanie go na komputerze. Posiadanie takiego archiwum pozwala wówczas na wykonanie importu listy kontaktów do innej skrzynki e-mail lub innego dostawcy usług hostingowych. Kiedy funkcja eksportu kontaktów jest przydatna? Zobacz kiedy warto ją wykorzystać.

 • Zmiana dostawcy usług hostingowych – gdy zmieniamy swojego dostawcę hostingu, warto przed całą operacją odpowiednio zabezpieczyć swoje listy kontaktów. Aby tego dokonać,  możesz w łatwy sposób pobrać listę kontaktów na swój komputer. Wówczas po zmianie serwera możesz dokonać ich importu do swojej skrzynki e-mail u nowego dostawcy.
 • Stworzenie dodatkowej skrzynki e-mail – jeśli zakładasz dla siebie nową skrzynkę e-mail, w której chcesz mieć dostępną swoją listę kontaktów, to warto wówczas eksportować kontakty.  Następnie możesz dokonać ich importu do nowej skrzynki. W ten sposób możesz łatwo przenieść kontaktowy między różnymi skrzynkami e-mail.

Domenomania.pl zapewnia usługi hostingowe z profesjonalną pocztą e-mail. Gwarantujemy darmowe przeniesienie stron WWW jak i skrzynek pocztowych na nasze serwery.

Jak eksportować kontakty z Webmail (Roundcube)?

Eksport kontaktów w aplikacji Webmail jest czynnością bardzo prostą i intuicyjną. Wystarczy do tego kilka kroków.

 1. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail:
 2. Po zalogowaniu się, wybierz w lewej części ikonę osoby.
  Jak dodać kontakt w Webmail (Roundcube)?
 3. Pojawi się widok okna kontaktów w Webmail. W prawej górnej części rozwiń opcję Eksportuj” i wybierz: Eksportuj wszystkie
  Jak wykonać eksport kontaktów w Roundcube
 4. To wszystko. Lista wszystkich kontaktów została wyeksportowana i zapisana na komputerze jako plik: contacts.vcf
  Plik contact.vcf, który został pobrany przez przeglądarkę WWW

  Eksport kontaktów w Roundcube powoduje ich zapisanie jako plik w formacie VCF. Po zapisaniu na komputerze możesz wykonać operację importu kontaktów w Webmail w innej skrzynce e-mail.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Jak eksportować kontakty z Webmail (Roundcube)?

Przenoszenie listy kontaktów pomiędzy skrzynkami e-mail w programie Roundcube jest bardzo łatwe do wykonania i wystarczy w tym celu wykonać kilka...

Jak zaimportować kontakty w Webmail (Roundcube)?

Posiadanie wielu kontaktów w formie książki adresowej to bardzo wygodna metoda do zarządzania swoimi kontaktami poczty e-mail. W przypadku...

Jak dodać nowy kontakt w Webmail (Roundcube)?

Książka adresowa to bardzo ważny element kiedy korzystamy z poczty elektronicznej. Dzięki niej zawsze mamy dostęp do adresów i danych osób, z...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl
-46% Każdy
pakiet hostingowy
z rabatem 46%
na rok
Oferta ważna do 31.12.2021