Kopia strony lub wpisu WordPress (kopiowanie / duplikowanie)

Promocja na hosting WordPress

Kopia strony lub wpisu w WordPress umożliwia powielanie opublikowanych treści i ich ponowne użycie na kolejnych podstronach. Kopiowanie stron i wpisów obejmuje zarówno treść oraz ustawienia kopiowanych stron, np. datę publikacji, autora, ustawienia, tagi.

Artykuł ten wyjaśnia, jak za pomocą wtyczki Yoast Duplicate Post skopiować strony i wpisy w WordPress. Funkcja ta umożliwia łatwe tworzenie duplikatów istniejących treści, wraz z ich ustawieniami i metadanymi, co jest szczególnie przydatne przy testowaniu nowych treści lub rozszerzaniu oferty. Wtyczka zapewnia również możliwość personalizacji procesu kopiowania, dając użytkownikom większą kontrolę nad tym, które elementy strony lub wpisu są powielane. Sprawdź także: Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Funkcja duplikowania wpisów i stron nie jest domyślnie dostępna w WordPress, aby z niej skorzystać wymagane jest zainstalowanie i włączenie dodatkowej wtyczki.

Utworzenie zduplikowanego wpisu lub strony w WordPress umożliwia modyfikowanie zawartości skopiowanej strony bez wpływu na zawartość oryginalnej strony. To wygodne rozwiązanie do testowania nowej zawartości, którą chcesz wprowadzić na stronach lub do tworzenia nowych publikacji na istniejących wcześniej blokach.

Przykład: strona z ofertą firmy zawiera określony układ i treść, które możesz skopiować, następnie edytować. Użyj tej samej strony, aby stworzyć z nich nową lub rozszerzyć już istniejącą ofertę.

Duplikacje wpisów i stron w WordPress możesz też wykonać ręcznie, jednak pamiętaj, że taka metoda nie umożliwia łatwego skopiowania elementów takich jak: obrazek wyróżniający, ustawienia strony, dane dotyczące SEO oraz innych metadanych. Sprawdź jak usuwać wpisy oraz strony w WordPress.

Instalacja wtyczki Yoast Duplicate Post – Kopia strony WordPress

Wtyczka Yoast Duplicate Post pozwala na kopiowanie postów i wpisów w WordPress wraz z ich parametrami, np. tytuł, autor, układ bloków, treść, tagi, data publikacji, itp.. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia wtyczki koncentrując jej działanie tylko na wybranych parametrach.

Wtyczka pozwala na spersonalizowanie ustawień procesu kopiowania, jednocześnie uprawniając do korzystania z niej wybranym użytkownikom WordPress.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. W sekcji menu: Wtyczki > Dodaj nową wyszukaj i zainstaluj wtyczkę: Yoast Duplicate Post.Instalacja wtyczki Yoast Duplicate Post i aktywacja pozwoli Ci na duplikowanie wpisów i stron WordPress
 3. Po wykonanej instalacji wtyczki, włącz rozszerzenie: Yoast Duplicate Post w WordPress.
 4. Przejdź do sekcji: Ustawienia > Powielanie wpisów.
  Konfiguracja i personalizacja ustawień duplikowania wpisów i postów WordPress
 5. Wybierz elementy wpisów lub stron, dla których chcesz mieć możliwość duplikacji, np. treść, użyty szablon / układ, tytuł, data, autor wpisu.
 6. W sekcji: Uprawienia możesz nadać prawo do używania wtyczki poszczególnym użytkownikom, np. tylko administratorom.
  Personalizacja uprawnień użytkowników WordPress we wtyczce Yoast Duplicate Post

Jak skopiować stronę w WordPress?

Po skonfigurowaniu wtyczki Yoast Duplicate Post możesz od razu przejść do wpisów i je duplikować. Sprawdź również, w jaki sposób przygotować się do kopiowania strony WordPress.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji menu: Wpisy.
 3. Skieruj kursor na wybrany wpis, który chcesz powielić.
  Możesz wykonać kopię strony w WordPress korzystając z dedykowanej wtyczki
 4. Kliknij przycisk: Duplikuj, aby wykonać kopię wpisu. Kliknij opcję: Rewrite & Republish, aby przejść od razu do edycji kopii wpisu.
 5. Wpis został skopiowany zgodnie z ustawieniami. Edytuj wpis wprowadzając niezbędne do jego publikacji zmiany, a następnie Opublikuj, aby był widoczny na stronie WWW.
  Edycja kopii wpisu WordPress w sekcji Wpisy jest możliwa za pomocą dedykowanego przycisku Duplikuj

Jak skopiować wpis w WordPress?

Wtyczka Yoast Duplicate Post pozwala na kopiowanie wpisów jak również stron w WordPress. Mechanizm działania wtyczki jest taki sam dla obu rodzajów publikowanych treści.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcjimenu: Strony.
 3. Skieruj kursor na wybraną stronę, którą chcesz powielić.
 4. Kliknij przycisk: Duplikuj, aby wykonać kopię strony. Kliknij opcję: Rewrite & Republish, aby przejść od razu do edycji kopii strony.
  Kopiowanie stron WordPress za pomocą Yoast Duplicate Post
 5. Kopia strony WordPress została utworzona. Edytuj wpis wprowadzając niezbędne do jego publikacji zmiany, a następnie Opublikuj, aby był widoczny na stronie WWW.
  Edycja skopiowanej strony WordPress jest możliwa za pomocą dedykowanego przycisku Duplikuj

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl