Jak wstawić listę do wpisu WordPress?

Lista używana w treści postów to po prostu lista, kolejno wypunktowane, treści, np. spis treści, lista linków, lista kroków. Lista może zawierać różnorodne informacje i być prezentowana na wiele różnych sposobów. WordPress domyślnie pozwala tworzyć listy numerując kolejne pozycje lub wyświetlając je punkt po punkcie. Dowiedz się jak szybko wstawić listę do wpisu WordPress.

Listy mogą stanowić ciekawe urozmaicenie dla wprowadzanych we wpisach i na stronach WordPress treściach. Pozwalają w uporządkowany sposób prezentować kolejne kroki, budować spis treści i dodawać odnośniki. Tworzenie list nie jest warunkiem sukcesu, ale może w znaczący sposób ułatwić poruszanie się po wpisie lub odczytywanie zawartych w nim informacji. Korzystając z list możesz organizować np. listy produktów lub nadać treści bardziej biznesowy charakter.

Istnieje wiele wtyczek WordPress pozwalających na tworzenie zaawansowanych list z danymi, nadając im przy tym unikalny styl. Edytor postów WordPress pozwala na szybkie utworzenie listy zarówno z już dodanej treści jak i poprzez użycie bloku Lista i dodawanie nowych informacji. Niezależnie od tego z której metody skorzystasz, tworzenie listy nie wymaga wiedzy technicznej. Możesz skorzystać z edytora tekstowego zmieniając ręcznie strukturę listy, nie jest to warunek konieczny do publikacji przejrzystych treści.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak wstawić listę do wpisu WordPress?

Dodawanie lisy w treści wpisu możesz wykonać na dwa sposoby, tj. poprzez dodanie nowego bloku Lista jak również klikając przy dowolnej treści przycisk Zmień na punktowaną lub numeryczną listę.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji Wpisy.
 3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
 4. Dodaj nowy blok > Lista.
  Dodaj nowy blok Lista do swojego wpisu w CMS WordPress
 5. Wprowadź tekst.
  Uzupełnij kolejne pozycje nowej listy i opublikuj wpis aby był widoczny na stronie internetowej
 6. Po opublikowaniu wpisu, lista będzie widoczna na stronie internetowej.

Podczas tworzenia listy w bloku Lista możesz skorzystać z przycisków funkcyjnych, np. Zamień na punktowaną listę lub Zamień na numerowaną listę:
Możesz w dowolnej chwili zamienić listę punktowaną na listę numerowaną

Skorzystaj z opcji Zwiększ wcięcie aby zagnieździć podrzędny element listy:
Zwiększając wcięcie w liście możesz dodawać kolejne wiersze oraz zagnieżdżać je pod innymi pozycjami listy

Jeśli dodałeś już treść do wpisu (bez używania bloku Lista) skorzystaj z przycisku Przekształć w a następnie wybierz Lista:
Jeśli dodałeś już tekst zamień go w listę zmieniając jego charakter > opcja Przekształć w

 

Możesz także rozpocząć tworzenie listy wprowadzając przed tekstem znaczek myślnika (lista punktowana) lub cyfrę i kropkę (lista numerowana).
Wprowadź przed tekstem myślnik lub cyfrę aby lista utworzyła się sama

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jak usunąć informację “Dumnie wspierany przez WordPress”?

Stopka szablonu WordPress dostarcza zazwyczaj użytkownikom strony informacji na temat autora witryny i praw autorskich. Często zawiera także dane...

Jak automatycznie zalogować się do WordPress?

WordPress Toolkit to niezwykle intuicyjne narzędzie pozwalające na łatwe zarządzanie witrynami opartymi o system CMS WordPress. Dzięki niemu nie...

Jak dodać słowa kluczowe i meta opisy w WordPress?

W strategii SEO witryn internetowych ważnymi aspektami są opisy meta oraz słowa kluczowe. Ich odpowiednia konfiguracja i unikalność pozwala...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl