Zmiana języka interfejsu WordPress

Promocja na hosting WordPress

WordPress to platforma umożliwiająca tworzenie stron internetowych w wielu językach. Pozwala wprowadzać treści jednocześnie w wielu językach, ale również zapewnia panel administracyjny dostępny w wielu językach. Zmianę języka interfejsu w WordPress możesz wykonać po zalogowaniu do panelu administracyjnego WordPress.

WAŻNE! Zmiana języka w panelu administratora WordPress powoduje zmianę języka interfejsu panelu jak również języka obsługiwanej witryny. Nie powoduje natomiast przetłumaczenia innych tekstów (np. treści opublikowanych we wpisach).

Obsługa wielu języków w WordPress

WordPress począwszy od wersji 4.0 został wyposażony w mechanizm internacjonalizacji, który umożliwia nie tylko obsługę WordPress w wielu językach, ale również wybór języka interfejsu podczas instalacji systemu WordPress.

Pomimo tak zaawansowanego mechanizmu WordPress domyślnie nie posiada wbudowanego narzędzia tworzenia witryn wielojęzycznych. Jeśli chcesz stworzyć witrynę dostępną w wielu językach, to skorzystaj z dodatkowych wtyczek (np. Translate WordPress lub GTranslate).

Od wersji 4.0 system WordPress został wyposażony w obsługę internacjonalizacji, np. możliwość wyboru języka systemu WordPress podczas jego instalacji.

Zmiana języka interfejsu WordPress

Zmianę języka interfejsu w WordPress możesz wykonać po zalogowaniu do panelu administratora. Zmiana języka interfejsu nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Zmieniając język w ten sposób dokonujesz jedynie zmiany tłumaczeń systemu WordPress. Jeśli chcesz przetłumaczyć treści opublikowane na stronie internetowej (np. we wpisach), skorzystaj z dodatkowych wtyczek.

Aby wykonać zmianę języka interfejsu w WordPress:

  1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
  2. Przejdź do sekcji menu: Ustawienia > Ogólne.
  3. Zmień język panelu WordPress korzystając z opcji: Język witryny.
    Możesz w dowolnej chwili zmienić język interfejsu WordPress. Zmiana nie służy do tłumaczenia treści wpisów i stron
  4. Z listy wybierz nowy język, który zostanie użyty w interfejsie panelu WordPress.
  5. Kliknij przycisk: Zapisz, aby zapisać wprowadzone zmiany. Po odświeżeniu ekranu, panel WordPress zostanie wyświetlony z użyciem nowego języka.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl