Jak klonować repozytorium GIT przez SSH?

Promocja na hosting WordPress

Repozytorium GIT dostępne jest przy pakietach hostingowych z linii PRO, które posiadają dostęp SSH. Repozytoria służą do tworzenia nowych lub klonowania istniejących zdalnych repozytoriów. W cPanel możesz zarządzać listą repozytoriów GIT.

GIT to popularny system kontroli wersji (tzw. SVN), który jest przydatny, a nawet niezbędny podczas pracy programistów i webmasterów w procesie programowania stron WWW. GIT umożliwia zarządzanie historią dokonywanych zmian oraz możliwość przywracania poprzednich wersji wersjonowanych plików.

Klonowanie repozytorium GIT przez SSH

Aby sklonować prywatne repozytoria, musisz wykonać dodatkowe czynności: Jak skonfigurować dostęp do prywatnych repozytoriów GIT?

Aby sklonować istniejące repozytorium, wykonaj następujące czynności:

 1. Połącz się przez SSH i zaloguj się na swoje konto cPanel w wierszu poleceń.
 2. Aby przejść do katalogu, który będzie zawierał repozytorium, uruchom następujące polecenie:
  cd ~/Project
 3. Aby utworzyć nowy katalog do przechowywania repozytorium, uruchom następujące polecenie, a następnie przejdź do tego katalogu:
  mkdir -p ~/Project
 4. Aby sklonować repozytorium, uruchom następujące polecenie:
  git clone https://domain.com/Account/example.git example.git

  W tym przykładzie: https://domain.com/Account/example.git reprezentuje adres URL klonowania repozytorium.

Wielu programistów udostępnia swoje repozytoria w serwisie GitHub. Adresy URL repozytorium GitHub są najczęściej podobne do tego przykładu: https://github.com/Account/example.git

Proces klonowania dużych repozytoriów może zając dużo czasu i w tym czasie informacje procesu HEAD mogą być niedostępne w systemie kontroli wersji Git.

Klonowanie repozytorium GIT lokalnie przez SSH

Proces klonowania lokalnego repozytorium GIT wymaga odpowiednich ustawień i posiada kilka ograniczeń związanych z klonowanymi adresami URL.

W cPanel w sekcji Dostęp SSH możesz kluczami SSH, których możesz użyć, aby uzyskać dostęp do repozytorium GIT na hostingu. Pamiętaj, że klucze SSH umożliwiają dostęp do całego serwera, a nie tylko do repozytorium GIT – zachowaj ostrożność przy wykonywaniu tej czynności.

Aby sklonować repozytorium GIT, na komputerze lokalnym za pomocą wiersza poleceń wykonaj polecenie:

git clone ssh://username@hostname/home/username/Project/example.git
 • username – nazwa użytkownika konta cPanel.
 • hostname – nazwę hosta serwera, na którym znajduje się konto cPanel.

Dodatkowe informacje o zarządzaniu repozytorium GIT

SSH czy HTTPS dla Git: jaka jest różnica?

SSH (Secure Shell) i HTTPS (Hyper Text Transfer Protocol Secure) to dwa różne sposoby łączenia się z zdalnym repozytorium Git. Obie metody zapewniają szyfrowanie danych, ale różnią się poziomem zabezpieczeń i łatwością konfiguracji. SSH wykorzystuje kryptografię klucza publicznego, co gwarantuje dużą integralność i bezpieczeństwo danych, ale jest trudniejsze w konfiguracji i może nastręczać problemów z połączeniem przez firewall. HTTPS jest prostsze w ustawieniu i bardziej powszechne, używa szyfrowania SSL/TLS i działa na porcie 443, który jest zazwyczaj otwarty w firewallach. Jednak wymaga podawania nazwy użytkownika i hasła/tokena przy każdej operacji, takiej jak fetch, pull czy push.

Wybór między SSH a HTTPS zależy od preferencji użytkownika, wrażliwości danych i skupienia na prostocie czy bezpieczeństwie. SSH jest zalecane dla firm zajmujących się wrażliwymi danymi ze względu na wyższe bezpieczeństwo i brak potrzeby wielokrotnego uwierzytelniania. HTTPS jest bardziej dostępne i łatwiejsze w użyciu, odpowiednie dla podstawowego użytkowania Git z uwierzytelnianiem hasłowym. Podczas współpracy nad projektem należy również uwzględnić politykę bezpieczeństwa organizacji i wybrać odpowiednią metodę zabezpieczenia.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl