Jak edytować stopkę strony WordPress?

Stopka strony internetowej to obszar znajdujący się na samym jej dole. Przez większość użytkowników witryny stopka jest elementem ignorowanym. Może zawierać wiele cennych informacji i odnośników. Podsumowują one najważniejsze informacje o właścicielu lub przekierowują do wszystkich ważnych stron witryny internetowej. Edytuj stopkę strony WordPress czyniąc ją bardziej użyteczną i przyjazną dla SEO.

Większość dostępnych szablonów WordPress posiada obszar stopki witryny internetowej. Dzięki prostemu systemowi zarządzania treścią i wyglądem strony internetowej możesz szybko dodawać treści, linki i obrazy do stopki. Skorzystaj z widgetów WordPress aby uzupełnić stopkę witryny lub edytuj plik footer.php aby edytować jej kod.

Jak dodać widgety do stopki strony WordPress?

Widgety WordPress to elementy strony internetowej pełniące na niej określoną funkcję. Są małymi mechanizmami, które możesz dodawać do swojej strony bez konieczności dodatkowej ich edycji czy znajomości zagadnień technicznych związanych z programowaniem. Widgety WordPress odpowiadają np. za wyszukiwanie, chmurę tagów, menu, itp..

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin)
 2. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z sekcji: Wygląd > Widgety.
  Wybierz w menu sekcję Wygląd > Widgety aby dodać nowe informacje do stopki motywu
 3. Odszukaj obszar stopki, np. obszar Footer, Footer 1, itp.
 4. Złap i przeciągnij wybrane widgety do obszaru stopki.
  Złap i przeciągnij widget w obszar stopki motywu WordPress
 5. Skonfiguruj wybrany widget i zapisz zmiany.

W zależności od wybranego szablonu możesz posiadać jeden, dwa i więcej obszarów stopki. Każdy z nich może odpowiadać innemu obszarowi strony internetowej, np. kolumnom stopki czy przestrzeni na całą szerokość witryny internetowej.

Obszar stopki zapisany jest w pliku footer.php, który w dowolnym momencie możesz edytować. Poza widgetami, dynamicznymi elementami strony internetowej, które możesz umieścić w stopce, w pliku footer.php znajdziesz także inne informacje stopki. Administratorzy stron internetowych często korzystają z możliwości edycji pliku, aby dodać informacje o autorze strony internetowej lub usunąć domyślne informacje o szablonie lub używanym systemie CMS.

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje w jaki sposób przejść do edycji pliku footer.php oraz usunąć z niej informację Dumnie wspierany przez WordPress lub Theme by. Możesz dowolnie edytować plik footer.php wg. własnych potrzeb.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin)
 2. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z sekcji: Wygląd > Edytor szablonu
 3. Zapoznaj się z ostrzeżeniem WordPress.
  Możesz edytować stopkę motywu edytując plik footer.php
 4. Odszukaj plik footer.php i edytuj jego zawartość.

Jak usunąć informację Dumnie wspierany przez WordPress?

Domyślne szablony WordPress zawierają w stopce informację Dumnie wspierany przez WordPress. Element ten nie jest zwykle pożądany przez administratorów stron.

Zgodnie z powyższą instrukcją przejdź do edycji pliku footer.php, a następnie usuń zaznaczony fragment:
Zaznacz fragment kodu pliku footer.php i usuń go

 

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl