Najlepsze wtyczki zabezpieczenia WordPress w 2023 roku

Promocja na hosting WordPress

Jeśli poszukujesz skutecznej wtyczki do zabezpieczeń dla swojej strony internetowej opartej na WordPressie, zapraszamy Cię do przeczytania tego przewodnika. Wtyczki do zabezpieczeń na platformie WordPress chronią Twoją stronę przed złośliwym oprogramowaniem, atakami typu brute-force, oraz próbami włamań. Są one zaprojektowane do zabezpieczenia WordPress, zapobiegania atakom i dostarczania kompleksowych raportów dotyczących bezpieczeństwa Twojej strony WordPress. Jak wybrać najlepsze wtyczki do ochrony CMS? Sprawdź!

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojej strony internetowej opartej na WordPressie, to koniecznie przeczytaj ten przewodnik. Wtyczki do zabezpieczeń WordPress są niezbędne, aby chronić Twoją witrynę przed licznymi zagrożeniami, takimi jak ataki typu brute-force czy złośliwe oprogramowanie. W artykule dowiesz się, dlaczego warto korzystać z tych wtyczek, jakie konkretne zagrożenia czyhają na witryny WordPress, oraz poznasz najlepsze wtyczki do zabezpieczania Twojej strony. Nie ryzykuj utraty danych czy ataków – zabezpiecz swoją stronę już dziś!

Dlaczego warto korzystać z wtyczek do zabezpieczeń WordPress?

W każdym tygodniu miliony stron internetowych są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Średnio, te strony internetowe są atakowane nawet 94 razy dziennie i dotyczy to tak samo stron opartych na WordPressie, jak i innych platformach CMS i nie tylko.

Naruszenie bezpieczeństwa na Twojej stronie może spowodować poważne szkody dla Twojego biznesu. Oto kilka przykładów:

 • Hakerzy mogą ukraść Twoje dane lub dane Twoich użytkowników i klientów.
 • Skompromitowana strona może być wykorzystana do dystrybucji złośliwego kodu do nieświadomych użytkowników i innych stron internetowych.
 • Możesz stracić dane, dostęp do swojej strony, zostać zablokowany lub Twoje dane mogą być przetrzymywane jako zakładnik.
 • Twoja strona może zostać zniszczona lub zniszczona, co wpłynie na Twoje pozycje SEO i reputację marki.

Możesz skanować swoją stronę WordPress pod kątem naruszeń bezpieczeństwa w dowolnym momencie. Jednak oczyszczenie zhakowanej strony WordPress bez profesjonalnej pomocy może być trudne dla użytkowników nieposiadających technicznej wiedzy.

W przypadku systemu CMS WordPress wiele problemów wynikających ze skutków ataku da się naprawić, ale tak naprawdę, najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie atakom lub zapewnienie maksymalnej ochrony i skuteczności, gdy do niego dojdzie.

Aby uniknąć włamań, musisz po prostu przestrzegać najlepszych praktyk związanych z bezpieczeństwem, aby chronić swoją stronę. Więcej informacji uzyskasz także obserwując nasze Centrum Pomocy.

Jakie zagrożenia czekają na witryny WordPress?

Witryny WordPress, ze względu na swoją popularność i otwarty kod źródłowy, są narażone na różne zagrożenia. Oto niektóre z głównych zagrożeń, które mogą czekać na witryny WordPress:

 • Ataki typu brute-force: Atakujący próbują złamać hasło dostępowe do witryny, próbując różne kombinacje haseł. Dlatego ważne jest, aby używać silnych i unikalnych haseł oraz wdrożyć mechanizmy blokowania ataków brute-force.
 • Ataki DDoS: Ataki typu Distributed Denial of Service (DDoS) polegają na bombardowaniu witryny dużą liczbą żądań, co prowadzi do przeciążenia serwera i wyłączenia witryny. Wtyczki do zabezpieczenia WordPress mogą pomóc w wykrywaniu i ochronie przed atakami DDoS.
 • Złośliwe oprogramowanie: Witryny WordPress mogą być celem ataków, które mają na celu zainfekowanie ich złośliwym oprogramowaniem. Takie oprogramowanie może kradnąć dane, rozpowszechniać spam lub uszkadzać witrynę.
 • Ataki SQL Injection: Ataki SQL Injection polegają na wstrzykiwaniu złośliwego kodu SQL do formularzy i innych miejsc na witrynie, co może prowadzić do dostępu do bazy danych witryny. Wprowadzenie odpowiednich zabezpieczeń może pomóc w zapobieganiu takim atakom.
 • Ataki na luki wtyczek i motywów: Wtyczki i motywy WordPressa mogą zawierać luki bezpieczeństwa, które są wykorzystywane przez atakujących. Ważne jest, aby regularnie aktualizować wtyczki i motywy oraz korzystać tylko z tych, które pochodzą od zaufanych źródeł.
 • Phishing i socjotechnika: Atakujący mogą próbować wyłudzić poufne informacje od użytkowników witryny, udając oficjalne źródła lub korzystając z socjotechniki. Dlatego ważne jest, aby kształcić użytkowników i być ostrożnym w udostępnianiu danych.
 • Utrata danych: Awarie serwera, błędy w kodzie lub ataki mogą prowadzić do utraty danych witryny. Regularne kopie zapasowe danych są niezbędne, aby można było przywrócić witrynę w przypadku awarii.
 • Nieaktualne oprogramowanie: Nieaktualne wtyczki, motywy i wersje WordPressa mogą mieć luki bezpieczeństwa, które są wykorzystywane przez atakujących. Ważne jest, aby regularnie aktualizować całe oprogramowanie witryny.

Najlepsze wtyczki do zabezpieczania WordPressa

Jednym z najważniejszych kroków do zabezpieczenia WordPress jest rozpoczęcie korzystania z wtyczki do zabezpieczeń WordPress. Te wtyczki pomagają Ci wzmocnić bezpieczeństwo WordPressa, jednocześnie blokując ataki typu brute force na Twojej stronie. Przyjrzyjmy się teraz niektórym z najlepszych wtyczek do zabezpieczeń WordPress i dowiedzmy się, jak pomagają one chronić Twoją stronę internetową lub blog.

Powinieneś wiedzieć, że chociaż w katalogu wtyczek WordPress znajdziesz naprawdę wiele pluginów, my rekomendujemy używanie multi narzędzi, jednej wtyczki ofeującej wiele poziomów ochrony. Ma to na celu minimalizowanie kolejnych lub w zabezpieczeniach oraz unikanie sytuacji z brakiem kompatybilności.

Sucuri

Sucuri jest liderem branży w zakresie bezpieczeństwa WordPressa, a ich wtyczka do zabezpieczenia WordPress jest jedną z najlepszych na rynku. Oferują podstawową, bezpłatną wtyczkę Sucuri Security, która pomaga Ci wzmocnić bezpieczeństwo WordPressa i skanować Twoją stronę pod kątem powszechnych zagrożeń.

Ale prawdziwą wartość stanowią płatne plany, które obejmują ochronę najlepszego firewalla WordPress. Firewall pomaga Ci zablokować ataki typu brute force i złośliwe ataki próbujące uzyskać dostęp do WordPressa

Firewall stron Sucuri odfiltruje zły ruch jeszcze zanim dotrze do Twojego serwera. Również statyczne treści serwują ze swoich własnych serwerów CDN. Poza ochroną, firewall DNS Sucuri z CDNem daje Ci ogromny wzrost wydajności i przyspiesza Twoją stronę.

Co najważniejsze, oferują czyszczenie Twojej strony WordPress, jeśli zostanie ona zaatakowana przez złośliwe oprogramowanie, bez dodatkowych kosztów.

iThemes Security

iThemes Security to wtyczka do zabezpieczenia WordPress od twórców popularnej wtyczki BackupBuddy. Jak wszystkie ich produkty, iThemes Security oferuje ładny, czysty interfejs użytkownika z wieloma opcjami.

Wtyczka zawiera kontrolę integralności plików, zabezpieczenia, możliwość ograniczenia prób logowania, wymuszanie silnych haseł, wykrywanie błędów 404, ochronę przed atakami typu brute force i wiele innych funkcji.

iThemes Security nie zawiera firewalla dla stron internetowych. Nie ma również własnego skanera złośliwego oprogramowania i zamiast tego korzysta ze skanera złośliwego oprogramowania Sitecheck firmy Sucuri.

Anti-Malware Security

Anti-Malware Security to doskonała i użyteczna wtyczka do zabezpieczania WordPressa przed złośliwym oprogramowaniem. Wtyczka zawiera aktywnie utrzymywane definicje, które pomagają jej znajdować najbardziej powszechne zagrożenia.

Jej skaner złośliwego oprogramowania pozwala łatwo skanować wszystkie pliki i foldery na Twojej stronie WordPress pod kątem złośliwego kodu, tylnych drzwi, złośliwego oprogramowania i innych znanych wzorców złośliwych ataków.

Wtyczka wymaga od Ciebie utworzenia darmowego konta na stronie wtyczki, aby uzyskać dostęp do najnowszych definicji i uzyskać niektóre funkcje premium, takie jak prewencja przed atakami typu brute force. Wtyczka również odwołuje się do witryn deweloperów, aby szukać aktualizowanych definicji.

Choć wtyczka przeprowadza dogłębne testy, często pokazuje wiele fałszywych pozytywów. Porównanie każdego z nich z plikiem źródłowym to dość dużo pracy.

All-In-One WP Security

All-in-One WordPress Security to potężna wtyczka do audytu bezpieczeństwa WordPressa, monitoringu i firewalla. Umożliwia łatwe zastosowanie podstawowych praktyk związanych z bezpieczeństwem WordPressa na Twojej stronie.

Wtyczka zawiera funkcje takie jak blokada logowania w celu zapobiegania atakom typu brute force, filtrację IP, monitorowanie integralności plików, monitorowanie kont użytkowników, skanowanie pod kątem podejrzanych wzorców iniekcji do bazy danych i wiele innych.

Wtyczka zawiera również podstawowy firewall na poziomie strony internetowej, który może wykrywać powszechne wzorce i blokować je dla Ciebie. Jednak nie jest on bardzo wydajny, i często będziesz musiał ręcznie dodawać do czarnej listy podejrzane adresy IP.

Wordfence – skuteczne zabezpieczenia WordPress

Wordfence to kolejna popularna wtyczka do zabezpieczeń WordPressa. Oferują bezpłatną wersję swojej wtyczki, która zawiera potężny skaner malware, wykrywanie luk i funkcje oceny zagrożeń.

Wtyczka automatycznie skanuje Twoją stronę pod kątem powszechnych zagrożeń, ale możesz również uruchomić pełne skanowanie w dowolnym momencie. Będziesz otrzymywał powiadomienia, jeśli wykryte zostaną jakiekolwiek oznaki naruszenia bezpieczeństwa, wraz z instrukcjami, jak je naprawić.

Wordfence zawiera również wbudowany firewall WordPress. Jednak ten firewall działa na Twoim serwerze tuż przed załadowaniem WordPressa. Dlatego jest mniej skuteczny niż firewall na poziomie DNS, taki jak Sucuri.

WPScan Security

WPScan to unikalna wtyczka do zabezpieczeń WordPressa, ponieważ korzysta ze swojej własnej, ręcznie tworzonej bazy danych podatności WordPressa, która jest aktualizowana codziennie przez dedykowanych specjalistów ds. bezpieczeństwa WordPressa i członków społeczności.

Skanują Twoją stronę pod kątem ponad 21 000 podatności w wtyczkach WordPress, motywach i podstawowym oprogramowaniu.

Możesz zaplanować automatyczne codzienne skanowania i otrzymywać powiadomienia e-mail z wynikami. Mają darmowe API bezpieczeństwa odpowiednie dla większości stron internetowych, ale możesz uaktualnić do płatnego planu, jeśli masz większą stronę i korzystasz z wielu wtyczek.

 Zabezpieczenia WordPress – podsumowanie

Korzystanie z wtyczek do zabezpieczenia WordPress jest kluczowym krokiem w zapewnieniu bezpieczeństwa swojej strony internetowej. W obliczu licznych prób ataków i infekcji złośliwym oprogramowaniem, wtyczki te pełnią istotną rolę w ochronie przed zagrożeniami.

Strony internetowe, zarówno te oparte na WordPressie, jak i inne platformy CMS, są stale narażone na ryzyko ataków. Naruszenie bezpieczeństwa może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak kradzież danych, rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania, utrata dostępu do strony czy zniszczenie jej treści.

Dlatego warto inwestować w wtyczki do zabezpieczeń, które nie tylko pomagają wykrywać zagrożenia, ale także chronią przed nimi i dostarczają raporty dotyczące bezpieczeństwa. Warto również przestrzegać najlepszych praktyk związanych z bezpieczeństwem, aby minimalizować ryzyko ataków. W razie wątpliwości czy potrzeby profesjonalnej pomocy, warto skonsultować się z ekspertami ds. bezpieczeństwa online.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl