Jak zrobić rozwijane menu WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Na etapie tworzenia nowego lub edycji istniejącego menu nawigacji w WordPress, możesz szybko stworzyć wielopoziomowy system nawigacji. Rozwijane menu WordPress składa się z głównych i podrzędnych elementów, tzw. kategorii i podkategorii.

Dodatkowym mechanizmem jaki jest domyślnie wbudowany w WordPress jest możliwość rozwinięcia menu. Z tego artykułu dowiesz się jak zrobić rozwijane menu WordPress.

Rozbudowane menu w WordPress

CMS WordPress pozwala na tworzenie menu nawigacji składającego się z odnośników do stron, wpisów, kategorii wpisów i zewnętrznych odnośników. Może być umieszczone w różnych obszarach strony internetowej.

W zależności od obszaru lokalizacji menu, wyświetlisz je w postaci drzewa kategorii (drzewo nawigacji) lub w formie rozwijanego menu. Zadecyduje o tym także używany aktualnie szablon, który może ale nie musi obsługiwać rozwijane menu.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak zrobić rozwijane menu WordPress?

Kluczowym elementem przy tworzeniu rozwijanego menu WordPress jest stworzenie drzewa nawigacji składającej się z „kategorii głównych” i „podkategorii”. Innymi słowami powinieneś stworzyć wielopoziomowe menu, aby umożliwić jego rozwijanie.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji menu: Wygląd > Menu.
  Rozpocznij budowanie nowego menu od dodania nowych elementów, np. wpisów i kategorii
 3. Utwórz nowe lub edytuj istniejące menu.
 4. Dodaj element menu: wpisy, strony, kategorie lub własne odnośniki, itp.
 5. Zatwierdź opcję, klikając przycisk: Dodaj do menu.Dodawaj strony i wpisy nadając im unikalne nazwy w strukturze menu WordPress
 6. Dodane w ten sposób elementy możesz przemieszczać w drzewie kategorii nadając im rolę nadrzędną i podrzędną.
  Złap i przeciągnij elementy menu, aby zmienić ich położenie w strukturze
 7. Zapisz menu.

W celu dodania folderu / zakładki wstaw element „własny odnośnik” podając jako adres URL symbol #. Wielopoziomowe menu zostało utworzone.

Domyślnie drzewo kategorii tworzysz  wyłącznie z wpisów, kategorii, stron i zewnętrznych odnośników. CMS nie posiada tzw. pustej kategorii / folderu. To sytuacja, w której użytkownik oczekuje kliknąć wybraną kategorię menu, ale nie chce być przenoszony do żadnej treści.

Ustaw nowe menu główne w WordPress

Dokończ konfigurację i ustaw menu główne w WordPress, które będzie wyświetlane w obszarze głównego menu wybranego szablonu.

 1. Przejdź do zakładki: Zarządzaj rozmieszczeniem, a następnie wybierz: Primary menu (główne menu), które ma być używane jako główne w WordPress.
 2. Kliknij przycisk: Zapisz zmiany, wybrane menu będzie natychmiast widoczne na stronie głównej.Możesz ustanowić wybrane przez Ciebie menu głównym paskiem nawigacji

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl