Jak zrobić rozwijane menu WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Na etapie tworzenia nowego lub edycji istniejącego menu nawigacji w WordPress, możesz szybko stworzyć wielopoziomowy system nawigacji. Rozwijane menu WordPress składa się z głównych i podrzędnych elementów, tzw. kategorii i podkategorii.

Dodatkowym mechanizmem jaki jest domyślnie wbudowany w WordPress jest możliwość rozwinięcia menu. Z tego artykułu dowiesz się jak zrobić rozwijane menu WordPress.

Rozbudowane menu w WordPress

CMS WordPress pozwala na tworzenie menu nawigacji składającego się z odnośników do stron, wpisów, kategorii wpisów i zewnętrznych odnośników. Może być umieszczone w różnych obszarach strony internetowej.

W zależności od obszaru lokalizacji menu, wyświetlisz je w postaci drzewa kategorii (drzewo nawigacji) lub w formie rozwijanego menu. Zadecyduje o tym także używany aktualnie szablon, który może ale nie musi obsługiwać rozwijane menu.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak zrobić rozwijane menu WordPress?

Kluczowym elementem przy tworzeniu rozwijanego menu WordPress jest stworzenie drzewa nawigacji składającej się z „kategorii głównych” i „podkategorii”. Innymi słowami powinieneś stworzyć wielopoziomowe menu, aby umożliwić jego rozwijanie.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji menu: Wygląd > Menu.
  Rozpocznij budowanie nowego menu od dodania nowych elementów, np. wpisów i kategorii
 3. Utwórz nowe lub edytuj istniejące menu.
 4. Dodaj element menu: wpisy, strony, kategorie lub własne odnośniki, itp.
 5. Zatwierdź opcję, klikając przycisk: Dodaj do menu.Dodawaj strony i wpisy nadając im unikalne nazwy w strukturze menu WordPress
 6. Dodane w ten sposób elementy możesz przemieszczać w drzewie kategorii nadając im rolę nadrzędną i podrzędną.
  Złap i przeciągnij elementy menu, aby zmienić ich położenie w strukturze
 7. Zapisz menu.

W celu dodania folderu / zakładki wstaw element „własny odnośnik” podając jako adres URL symbol #. Wielopoziomowe menu zostało utworzone.

Domyślnie drzewo kategorii tworzysz  wyłącznie z wpisów, kategorii, stron i zewnętrznych odnośników. CMS nie posiada tzw. pustej kategorii / folderu. To sytuacja, w której użytkownik oczekuje kliknąć wybraną kategorię menu, ale nie chce być przenoszony do żadnej treści.

Ustaw nowe menu główne w WordPress

Dokończ konfigurację i ustaw menu główne w WordPress, które będzie wyświetlane w obszarze głównego menu wybranego szablonu.

 1. Przejdź do zakładki: Zarządzaj rozmieszczeniem, a następnie wybierz: Primary menu (główne menu), które ma być używane jako główne w WordPress.
 2. Kliknij przycisk: Zapisz zmiany, wybrane menu będzie natychmiast widoczne na stronie głównej.Możesz ustanowić wybrane przez Ciebie menu głównym paskiem nawigacji
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl