Jak dodać adres URL do menu WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Budowanie struktury menu w WordPress nie wymaga wiedzy technicznej. Korzystaj z dostępnych kategorii, wpisów, stron oraz zewnętrznych odnośników, aby zbudować menu dla strony WWW. Tworzone menu nawigacji może składać się z kategorii głównych oraz nieskończonej ilości podkategorii.

Utworzone drzewo kategorii pozwala na stworzenie struktury przyjaznej użytkownikowi, która ułatwi poruszanie się po stronie. Adres URL może zostać skierowany na kotwice umieszczone w treści stron.

Co mogę dodać do menu w WordPress?

Menu nawigacji w CMS WordPress może zostać utworzone z elementów domyślnie tworzących zawartość witryny, tj.:

 • wpisy,
 • strony,
 • kategorie,
 • własne odnośniki.

Możesz dodać wiele menu do swojej strony internetowej, tworząc kilka rozbudowanych struktur dopasowanych do publikowanych treści i potrzeb użytkownika. Przykładem może być utworzenie menu nawigacji popularnych wpisów na blogu czy przydatnych kategorii. Dodawanie własnych odnośników do menu pozwala na przeniesienie użytkownika na zewnętrzne strony internetowe lub kotwice postów i wpisów.

Więcej informacji o obsłudze WordPress znajdziesz w innych artykułach:

Jak dodać adres URL do menu WordPress?

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji menu: Wygląd > Menu.
 3. Utwórz nowe menu, wpisując w polu: Nazwa menu nazwę dla nowego menu.Rozpocznij budowanie nowego menu od dodania nowych elementów, np. wpisów i kategorii
 4. Kliknij przycisk: Zapisz menu.
 5. Po lewej stronie ekranu wybierz sekcję: Własne odnośniki i dodaj nowy element do menu.
  Dodawaj wpisy, strony, kategorie i własne odnośniki aby stworzyć unikalne Menu WordPress
 6. W polu wpisz adres URL, na który ma kierować własny odnośnik
 7. Wpisz tekst odnośnika, który będzie wyświetlany w pozycji menu na stronie WWW.
 8. Kliknij przycisk: Dodaj do menu, aby dodać nowy odnośnik zewnętrzny do struktury menu.

Dodatkowe informacje o tworzeniu menu w WordPress

Podczas dodawania nowego elementu do menu możesz go dodać jako podkategorię w strukturze nawigacji.

Dodawaj kolejne elementy menu aby zbudować całą strukturę nawigacji po stronie WordPress

Możesz dowolnie zmieniać położenie pozycji menu łapiąc je i przeciągając w drzewie menu w wybrane miejsce.
Złap i przeciągnij elementy menu aby zmienić ich położenie w strukturze

Kliknij i rozwiń menu opcji elementu, aby zmienić adres URL lub widoczny tekst odnośnika.

Edytuj poszczególne elementy menu nadając im unikalne nazwy dopasowane do potrzeb witryny

Dodany w ten sposób adres URL może stanowić element rozszerzenia dla typowego menu składającego się z kategorii wpisów oraz stron WordPress. Popularnym rozwiązaniem, dla którego stosuje się zewnętrzne adresy URL jest przekierowanie użytkownika na konkretne treści, np. oznaczone kotwicami.

Kiedy warto dodać URL do menu nawigacji?

Dodanie własnego adresu URL do menu w WordPress ma wiele korzyści, szczególnie pod kątem ulepszania nawigacji i ogólnego doświadczenia użytkownika na Twojej stronie. Oto kilka powodów, dla których warto to zrobić:

 • Poprawa nawigacji: Dodanie własnych linków do menu pomaga użytkownikom łatwiej nawigować po Twojej stronie internetowej. Możesz kierować ich bezpośrednio do najważniejszych sekcji lub zewnętrznych zasobów, co ułatwia im znalezienie tego, czego szukają.
 • Personalizacja doświadczenia użytkownika: Dzięki niestandardowym linkom możesz dostosować menu do specyficznych potrzeb i interesów Twoich użytkowników, oferując im bardziej spersonalizowane doświadczenie.
 • Promocja ważnych treści: Jeśli masz strony lub zasoby, które chcesz wyróżnić, umieszczenie ich w menu zapewnia im większą widoczność i zachęca użytkowników do odwiedzin.
 • Łatwy dostęp do zewnętrznych stron: Jeśli prowadzisz inne strony internetowe lub chcesz kierować ruch na zewnętrzne platformy, umieszczenie ich w menu to skuteczny sposób, aby użytkownicy mogli do nich dotrzeć.
 • Ulepszanie wyglądu i projektu strony: Dobrze zaprojektowane menu, zawierające istotne dla użytkowników linki, może znacząco poprawić estetykę i funkcjonalność Twojej strony.
 • Zwiększenie interakcji: Dodając do menu linki do ważnych sekcji, możesz zwiększyć interakcję na stronie, zachęcając użytkowników do dłuższego pozostania i eksplorowania różnych części witryny.
 • Wsparcie dla SEO: Dobrze zorganizowane menu z odpowiednimi linkami może również wspierać Twoje wysiłki SEO, ułatwiając robotom wyszukiwarek indeksowanie strony.

W rezultacie, dodanie własnego adresu URL do menu w WordPress jest ważnym krokiem w kierunku stworzenia bardziej funkcjonalnej, dostępnej i przyjaznej dla użytkownika witryny. Zobacz także: Rozwijane menu WordPress

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl