Jak zbudowany jest phpMyAdmin?

Aplikacja phpMyAdmin służy do administrowania, czyli zarządzania bazą danych MySQL, którą możesz utworzyć na hostingu w Domenomania.pl.

Dzięki phpMyAdmin możesz w łatwy sposób (bez znajomości komend wiersza poleceń) wykonać operacje na bazie danych, takie jak: tworzenie, edycja i usuwanie tabel, dodawanie rekordów czy import oraz eksport bazy danych MySQL (np. w celu przenoszenia bazy z jednego hostingu na drugi).

Jak po zalogowaniu wygląda ekran phpMyAdmin?

Ekran główny phpMyAdmin wyświetlany jest zawsze po zalogowaniu do wybranej bazy danych.

Po poprawnym zalogowaniu do bazy danych MySQL, w przeglądarce internetowej zostanie wyświetlony ekran startowy, który będzie wyglądał mniej więcej tak:

Ekran główny po zalogowaniu do phpMyAdmin

Moduły dostępne na ekranie głównym phpMyAdmin

Jeśli uruchomiłeś phpMyAdmin z poziomu cPanel, to po lewej stronie ekranu będą wyświetlane wszystkie bazy danych MySQL, które zostały utworzone na hostingu.

Po kliknięciu ikony plusa możesz rozwinąć i zobaczyć zawartość wybranej bazy danych w postaci struktury utworzonych tabel, kolumn i rekordów. W przypadku, jeśli zalogowałeś się do wybranej bazy danych, to w tym miejscu będzie wyświetlana tylko zawartość bazy danych, do której jesteś zalogowany.

Lista baz danych utworzonych na serwerze

Bez względu na to w jakim miejscu phpMyAdmin się znajdujesz, to aby powrócić do ekranu głównego, możesz kliknąć ikonę „domku”, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.

W górnej części ekranu znajdziesz główne menu, w którym pogrupowane są główne sekcje oraz narzędzia w phpMyAdmin. W zależności od konfiguracji serwera ich ilość może się różnić (np. u innego operatora niż Domenomania.pl ilość sekcji w głównym menu może być mniejsza).

Jak wygląda menu główne w phpMyAdmin?

W głównej części ekranu startowego phpMyAdmin zostaną wyświetlone podstawowe moduły, w których znajdziesz ustawienia języka interfejsu, używanego kodowania znaków, informacje o konfiguracji serwera WWW czy nawet linki do przydatnych stron (np. do dokumentacji opisujących obsługę phpMyAdmin).

  • Ustawienia ogólne – pozwala wybrać odpowiedni system kodowania znaków, który zostanie zastosowany podczas połączenia. Po wybraniu innego kodowania, ekran phpMyAdmin zostanie przeładowany w celu natychmiastowego użycia wybranego systemu kodowania.
  • Ustawienia wyglądu – moduł ten umożliwia zmianę języka interfejsu, szablonu graficznego czy rozmiar czcionki dla wyświetlanej w phpMyAdmin treści. Po wybraniu nowego ustawienia wyglądu, ekran phpMyAdmin zostanie przeładowany w celu natychmiastowego zastosowania nowych ustawień.
  • Serwer bazy danych oraz Serwer WWW – są to dwa moduły informacyjne, które wyświetlane są po prawej stronie ekranu. Znajdziesz w nich szczegółowe informacje o aktualnej konfiguracji serwera oraz jego środowiska oprogramowania. Są to moduły informacje, które umożliwiają tylko odczyt informacji o konfiguracji serwera, czyli nie umożliwiają zmiany ustawień.
  • phpMyAdmin – w tym module znajdziesz informacje o aktualnej wersji phpMyAdmin oraz linki do przydatnych stron, które mogą ułatwić obsługę i zarządzanie bazą danych za pośrednictwem phpMyAdmin.

Moduły na ekranie głównym phpMyAdmin

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl