Jak włączyć logowanie błędów PHP do pliku?

Promocja na hosting WordPress

Włączenie logowania błędów PHP do pliku powoduje, że we wskazanej lokalizacji na serwerze FTP do wybranego pliku będą zapisywane komunikaty błędów PHP, które występują na Twoim serwerze.

Zapisywanie (czyli logowanie) błędów PHP do pliku jest podstawową czynnością diagnostyczną, którą administratorzy wykonują w celu interpretacji i podjęcia działań, mających na celu naprawę błędów lub optymalizację witryny.

Zapisane błędy PHP ułatwiają zarządzanie stroną WWW każdemu administratorowi. Dzięki dostępowi do błędów PHP możesz sprawdzić co dokładnie dzieje się na serwerze podczas prób wywołania jego zasobów lub znaleźć wskazówki jak naprawić lub zoptymalizować stronę WWW.

Na czym polega logowanie błędów PHP do pliku?

Każdy administrator strony internetowej jest odpowiedzialny, aby utrzymać jej aktywność w sieci Internet. Najczęściej wiążę się z bieżącym reagowaniem na pojawiające się błędy PHP oraz na optymalizowaniu działania witryny. Wraz z rozwojem każdego projektu WWW może pojawić się potrzeba sprawdzenia błędów PHP na serwerze – część występujących błędów PHP może wymagać szybkiej naprawy, aby strona WWW była dostępna dla odwiedzających.

Ustawienie zapisywania błędów PHP do pliku ułatwia zapoznanie się z treścią komunikatów błędów, występujących podczas wykonywania skryptów PHP, które najczęściej są częścią składową strony WWW. Włączenie logowania błędów PHP do pliku spowoduje zapisywanie treści komunikatów błędów we wskazanym pliku na serwerze FTP, które zdecydowanie ułatwiają identyfikacje przyczyn błędów oraz ich szybką naprawę.

Jak w php.ini ustawić logowanie błędów PHP do pliku?

Aby włączyć zapisywanie błędów PHP do pliku, należy utworzyć plik php.ini (lub go zmodyfikować, jeśli taki już istnieje) w katalogu, na który przekierowana jest domena. W zawartości pliku php.ini należy umieścić fragment kodu, w którym będziesz mógł zdefiniować ustawienia zapisywanych błędów PHP.

Aby zapisywać komunikaty błędów PHP, umieść w pliku php.ini (znajdującym się w katalogu, na który skierowana jest domena) odpowiedni kod określający zasady zapisywania występujących błędów:

log_errors = On
error_log = /nazwa-pliku.log
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

Dodatkowe informacje:

  • dyrektywa error_reporting pozwala ustawić, które błędy PHP mają być raportowane do wskazanego pliku. Więcej informacji o stałych, które możesz użyć przy dyrektywie error_reporting znajdziesz w oficjalnej dokumentacji PHP.
  • plik nazwa-pliku.log musi zostać wcześniej utworzony oraz posiadać ustawione prawa do zapisu. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz w oficjalnej dokumentacji PHP pod tym adresem.

Po umieszczeniu pliku php.ini w katalogu, rozpocznie się zapisywanie błędów PHP do wskazanego pliku (o ile takie błędy występują). Po zapisaniu komunikatów błędów, należy pobrać plik nazwa-pliku.log na swój komputer i sprawdzić jego zawartość, aby zapoznać się z występującymi błędami PHP na serwerze.

Więcej szczegółowych informacji o zapisywaniu błędów PHP do pliku przy użyciu dyrektywy error_reporting znajdziesz w oficjalnej dokumentacji PHP.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl