Jak usunąć konto FTP w cPanel?

Tworzenie konta FTP jest operacją bezpłatną, która dostępna jest na każdym hostingu. Konto FTP używane jest do uzyskania dostępu do zasobów (plików i katalogów) znajdujących się na hostingu. Konto FTP może mieć dostęp do całego serwera lub tylko do wybranego katalogu. Konto FTP możesz utworzyć, np. dla firmy zewnętrznej projektującej strony WWW, która będzie mogła wprowadzać zmiany w plikach i nie będzie przy tym znała Twojego głównego hasła do hostingu.

Jak skasować konto FTP przez cPanel?

Po zalogowaniu do cPanelu, możesz wyświetlić listę kont FTP, które utworzone są na serwerze. Po utworzeniu, możesz później zmodyfikować konta FTP lub je usunąć. Usuwanie konta FTP w panelu cPanel to kwesta zaledwie kilku kliknięć. Aby skasować konto FTP w cPanelu:

  1. Zaloguj się do panelu cPanel.
  2. W panelu cPanel przejdź do sekcji Pliki, następnie wybierz opcję Konta FTP.
  3. Znajdź sekcję: Konta FTP i kliknij opcję: Usuń przy wybranym koncie FTP, które chcesz usunąć.
    Kliknij przycisk: Usuń przy koncie FTP w cPanel, które chcesz usunąć.
  4. Określ czy wraz z kontem FTP chcesz usunąć katalog główny użytkownika na serwerze FTP. Upewnij się, że żadni inni użytkownicy na tym hostingu nie potrzebują tych plików. Ta opcja spowoduje trwałe usunięcie wszystkich plików i katalogów na serwerze FTP z katalogu głównego użytkownika.
  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie