Do czego służą specjalne konta FTP w cPanel?

Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Specjalne konta FTP są powiązane z aspektami administracyjnymi konta hostingowego i nie można ich usuwać.

Specjalne konta FTP

Specjalne konta FTP to między innymi: Główne konto FTP oraz Konto FTP z dostępem do logów. System cPanel domyślnie tworzy te dwa konta. W przeciwieństwie do innych kont FTP, nie możesz ich modyfikować ani usuwać.

Aby zalogować się na specjalne konto FTP, należy użyć pliku konfiguracyjnego FTP, które znajdziesz na ekranie kont FTP po zalogowaniu do cPanel.

Główne konto FTP

Główne konto FTP ma dostęp do wszystkich plików na Twoim serwerze. Główne konto FTP ma również dostęp do plików, które istnieją poza katalogiem public_html Twojego konta. Logując się na to konto, sugerujemy zawsze używać protokołu SFTP (Secure File Transfer Protocol).

Poza głównym FTP możesz utworzyć też normalne konta FTP. Tworzenie konta FTP jest operacją bezpłatną, która dostępna jest na każdym hostingu. Konto FTP używane jest do uzyskania dostępu do zasobów (plików i katalogów) znajdujących się na hostingu.

Konto FTP możesz utworzyć, np. dla firmy zewnętrznej projektującej strony WWW, która będzie mogła wprowadzać zmiany w plikach i nie będzie przy tym znała Twojego głównego hasła do hostingu. Konto FTP może mieć dostęp do całego serwera lub tylko do wybranego katalogu.

Konto FTP z dostępem do logów

To konto umożliwia pobieranie nieprzetworzonych dzienników dostępu do witryny (czyli tzw. logów).

Nie musisz logować się na to konto, aby uzyskać dostęp do logów FTP.

Anonymous FTP

Anonimowe konta FTP umożliwiają użytkownikom anonimowe łączenie się przez FTP w celu uzyskania dostępu do plików Twojej witryny.

Na serwerach w Domenomania.pl nie umożliwiamy tego typu połączenia, gdyż anonimowi użytkownicy maja możliwość przesyłania niebezpiecznych plików na serwery FTP. Nasze ustawienie zapobiega przesyłaniu złośliwego oprogramowania, które może uszkodzić witryny naszych klientów.

Na serwerze w Domenomania.pl nie możesz korzystać z anonimowych kont FTP.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie
Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Najpopularniejsze frameworki PHP

Język PHP służy przede wszystkim do tworzenia stron internetowych, a także rozmaitych aplikacji. Mając do dyspozycji framework PHP otrzymujesz...

Co to jest Core Web Vitals?

Wskaźniki internetowe to gorący temat w społeczności zajmującej się szeroko pojętym SEO. Jednym z popularnych tematów powiązanych z SEO jest...

Popularne wtyczki do optymalizowania obrazów w WordPress

Obrazy wstawione na stronie internetowej mogą poprawić wrażenia użytkowników odwiedzających Twoją witrynę - wzbudzić zainteresowanie,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl