Jak zmienić ustawienia powiadomień w cPanel?

Po zalogowaniu do cPanel możesz kontrolować ustawienia wysyłanych powiadomień na Twoje dane kontaktowe. W sekcji: Dane kontaktowe przechowywane są adresy e-mail do kontaktu z Tobą oraz ustawienia preferencji dotyczące wysyłanych powiadomień e-mail.

Jak zmienić ustawienia powiadomień w cPanel?

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: E-mail i kliknij opcję: Listy wysyłkowe.
  W cPanel w sekcji: Preferencje dostępna jest opcja: Informacje kontaktowe
 3. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz ustawień kontaktowych dla konta w cPanel. W górnej sekcji możesz wpisać dwa adresy e-mail służące do kontaktu z Tobą. Wpisz adresy e-mail służące do odbierania powiadomień e-mail wysyłanych przez cPanel.

  Polecamy do ustawień kontaktowych wpisywać adresy e-mail, które nie są utrzymywane przez konto, do którego jesteś zalogowany, ponieważ możesz nie otrzymać ważnych powiadomień, gdy serwer napotka problemy, np. z pocztą e-mail.

  Aby móc w przyszłości zresetować hasło do cPanel, musisz ustawić kontaktowy adres e-mail.

 4. Poniżej w sekcji: Preferencje kontaktów możesz zmienić ustawienia wysyłanych powiadomień e-mail.
  • Mój kontaktowy adres e-mail ulega zmianie – wyślij powiadomienie na swój obecny i poprzedni kontaktowy adres e-mail, gdy ktoś zmieni Twój adres kontaktowy.
   • Moje ustawienie dotyczące powiadomień o zmianie kontaktowego adresu e-mail jest wyłączone – wyślij powiadomienie, gdy ktoś wyłączy ustawienie: Mój kontaktowy adres e-mail ulega zmianie.
  • Na moim koncie wyczerpuje się limit miejsca na dysku – wyślij powiadomienie, jeśli Twoja witryna wkrótce wyczerpie dostępną ilość miejsca na dysku.
  • Na moim koncie wyczerpuje się limit użycia przepustowości – wyślij powiadomienie, jeśli Twoja witryna wkrótce przekroczy maksymalny ustawiony ruch.
  • SSL certificate expiry – wyślij powiadomienie, jeśli certyfikat inny niż AutoSSL wkrótce wygaśnie.
  • Zmiana hasła do mojego konta – wyślij powiadomienie, jeśli ktoś zmieni hasło do Twojego konta.
   • Moje ustawienie dotyczące powiadomień o zmianie hasła do konta jest wyłączone – wyślij powiadomienie, jeśli ktoś wyłączył ustawienie: Zmiana hasła do mojego konta.
  • Zewnętrzne konto łączy się z moim kontem w celu uwierzytelniania – wysyłaj powiadomienia, gdy ktoś połączy Twoje konto z zewnętrznym dostawcą uwierzytelniania.
   • Moje ustawienie dotyczące powiadomień o łączeniu się z kontem zewnętrznym jest wyłączone – wyślij powiadomienie, jeśli ktoś wyłączył łącze Konto zewnętrzne do mojego konta w celu uwierzytelnienia.

   Ustal preferencje kontaktów, czyli ustawienia wysyłanych powiadomień e-mail dotyczących konta.

 5. Kliknij przycisk: Zapisz, aby zapisać zmiany ustawień kontaktowych w cPanel.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie