Jak dodać stronę do Google Search Console?

Promocja na hosting WordPress

Dodanie istniejącej lub nowej strony internetowej do Google Search Console jest istotne z uwagi na to, aby wskazać robotom wyszukiwarki Google wszystkie strony i podstrony danej strony internetowej, które należy zindeksować. Poprawne zindeksowanie strony WWW ma wpływ na jej poprawne wyświetlanie w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google. Zobacz jak dodać stronę do Google Search Console?

Co to Google Search Console?

Google Search Console to darmowa usługa oferowana przez Google, która pomaga w zarządzaniu tym w jaki sposób wyszukiwarka Google postrzega Twoją stronę internetową. Dzięki Google Search Console masz stały dostęp do informacji na temat indeksowania strony WWW, ewentualnych błędów na niej występujących wraz z możliwością zgłaszania poprawek.

Korzystanie z tego bardzo przydatnego narzędzia jest całkowicie darmowe i wystarczy jedynie poprawnie zweryfikować własność witryny, aby móc dodać ją do Google Search Console i w pełni wykorzystywać funkcje tego narzędzie.

Jak dodać stronę do Google Search Console?

Zgłoszenie strony do Google Search Console to proces polegający na weryfikacji własności danej witryny. Istotne zatem jest, aby posiadać dostęp do dodawanej strony WWW. Zobacz w jaki sposób można dodać domenę do Google Search Console.

 1. Przejdź na: stronę logowania do Google Search Console

  Korzystanie z Google Search Console wymaga posiadania konta Google oraz konta Google Search Console

 2. Wpisz adres URL swojej strony internetowej (w naszym przykładzie: mojwordpress.domenomania.eu) i naciśnij: Dalej
  Dodawanie adresu strony internetowej do Google Search Console
 3. System rozpocznie weryfikację domeny.
  Wstępna weryfikacja domeny w Google Search Console
 4. Na ekranie pojawi się instrukcja odnośnie dodania rekordu TXT dla domeny.
  Jak zweryfikować własność domeny w Google Search Console?
 5. Dodaj rekord TXT w miejscu, w którym posiadasz DNS swojej domeny. Jeśli domenę obsługują nasze serwery to skorzystaj z jednej z poniższych instrukcji:
 6. Po wprowadzeniu zmian w strefie DNS w postaci dodatkowego rekordu TXT naciśnij: Weryfikuj
  Przycisk weryfikacji własności domeny w GSC

  Propagacja nowego rekordu TXT w DNS może zająć nieco więcej czasu w przypadku wysokiej wartości TTL. Wówczas dokończ weryfikację np. po godzinie.


  Trwający proces weryfikacji domeny
 7. To wszystko Strona została dodana do Google Search Console. Aby rozpocząć korzystanie z usług naciśnij: Przejdź do usługi
  Pozytywna weryfikacja domeny w Google Search Console

Jaki błąd mogę zobaczyć w trakcie weryfikacji strony?

Jeśli wprowadzony rekord TXT jeszcze nie uległ pełnej propagacji to zobaczysz komunikat błędu. Wówczas naciśnij OK i ponów próbę za jakiś czas. Jest to normalne w przypadku wprowadzania zmian w strefie DNS domeny i wówczas należy odczekać od kilku do kilkunastu minut i powtórzyć proces.

Błąd weryfikacji własności domeny w Google Search Console

Strona dodana do Google Search Console – co dalej?

Po poprawnej weryfikacji i własności i dodaniu strony do Google Search Console możesz w pełni korzystać z możliwości darmowego narzędzia. Pierwszym krokiem powinno być zgłoszenie mapy strony do Google, aby możliwie najszybciej zaczęła pojawiać się w wynikach wyszukiwania Google.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl