Jak dodać istniejącą instalację PrestaShop do autoinstalatora?

Do czego służy autoinstalator w cPanel?

Autoinstalator to intuicyjne narzędzie, które pozwala w prosty i szybki sposób zainstalować gotową aplikacje użytkową (np. PrestaShop) w ramach hostingu w Domenomania.pl. Sprawdź jak zainstalować PrestaShop przez autoinstalator. Podczas instalacji nie musisz samodzielnie tworzyć bazy danych oraz przechodzić wszystkich innych kroków jak przy ręcznej instalacji PrestaShop na serwerze.

Proces instalacji w autoinstalatorze jest maksymalnie uproszczony i wymaga jedynie podania kilku podstawowych informacji. Po chwili oprogramowanie jest gotowe do użycia. Aplikacje dostępne w ramach autoinstalatora, to narzędzia popularne, znane wielu użytkownikom na całym świecie, bogate w funkcjonalności, a zarazem proste w użyciu.

Jak dodać istniejącą instalację Prestashop do autoinstalatora?

Jeśli zainstalowałeś popularną aplikację PrestaShop ręcznie bez użycia autoinstalatora, to możesz dodać taką istniejącą instalację do obsługi przez autoinstalator w cPanel.

Przykładowo, jeśli dodasz istniejący PrestaShop, będziesz mógł wykonywać poniższe operacje przy pomocy autoinstalatora (bez konieczności logowania się do PrestaShop):

 • zmiana loginu administratora do panelu administracyjnego,
 • zmiana hasła administratora do panelu administracyjnego,
 • włączenie i zarządzanie częstotliwością wykonywania automatycznych kopii zapasowych,
 • tworzenie klonów instalacji PrestaShop tej samej strony WWW (np. do testowania planowanych zmian),
 • uruchamianie i zarządzanie procesem aktualizacji.

Aby dodać istniejącą już stronę WWW opartą o PrestaShop do autoinstalatora:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: Autoinstalator -> Polecane aplikacje i wybierz opcję: PrestaShop.
 3. Na następnym ekranie w prawym górnym rogu przy przycisku: Instaluj tę aplikację kliknij trzy poziome kreski i wybierz podopcję: Importuj istniejące instalacje.
  W prawym górnym rogu ekranu kliknij trzy poziomie linie i kliknij: Importuj istniejące instalacje.
 4. Na ekranie znajdź sekcję: Z tego konta i kliknij przycisk: Kontynuuj.
  Na ekranie znajdź sekcję: Z tego konta i kliknij przycisk: Kontynuuj.
 5. Na następnym ekranie w sekcji: Lokalizacja wybierz domenę, pod którą PrestaShop aktualnie działa oraz wskaż nazwę katalogu, w którym jest on zainstalowany. Po podaniu poprawnych danych lokalizacji istniejącej instalacji PrestaShop, kliknij przycisk: Importuj.
  Podaj informacje o lokalizacji PrestaShop, którą chcesz zaimportować (domena i katalog na serwerze FTP).
 6. Po udanym imporcie istniejącej instalacji PrestaShop zostanie przekierowany do ekranu: Moje aplikacje w autoinstalatorze, gdzie na liście będzie wyświetlona zaimportowana witryna oparta o PrestaShop.
 7. Od tej chwili możesz korzystać z dodatkowych opcji zarządzania PrestaShopo za pomocą autoinstalatora w cPanel (bez konieczności logowania się do PrestaShop).
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie