Jak dodać istniejącą instalację PrestaShop do autoinstalatora?

Promocja na hosting WordPress

Do czego służy autoinstalator w cPanel?

Autoinstalator to intuicyjne narzędzie, które pozwala w prosty i szybki sposób zainstalować gotową aplikacje użytkową (np. PrestaShop) w ramach hostingu w Domenomania.pl. Sprawdź jak zainstalować PrestaShop przez autoinstalator. Podczas instalacji nie musisz samodzielnie tworzyć bazy danych oraz przechodzić wszystkich innych kroków jak przy ręcznej instalacji PrestaShop na serwerze.

Proces instalacji w autoinstalatorze jest maksymalnie uproszczony i wymaga jedynie podania kilku podstawowych informacji. Po chwili oprogramowanie jest gotowe do użycia. Aplikacje dostępne w ramach autoinstalatora, to narzędzia popularne, znane wielu użytkownikom na całym świecie, bogate w funkcjonalności, a zarazem proste w użyciu.

Jak dodać istniejącą instalację Prestashop do autoinstalatora?

Jeśli zainstalowałeś popularną aplikację PrestaShop ręcznie bez użycia autoinstalatora, to możesz dodać taką istniejącą instalację do obsługi przez autoinstalator w cPanel.

Aby dodać istniejącą już stronę WWW opartą o PrestaShop do autoinstalatora:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: Autoinstalator -> Polecane aplikacje i wybierz opcję: PrestaShop.
  Jakie aplikacje internetowe pozwala zainstalować Autoinstalator na serwerze?
 3. Na następnym ekranie w prawym górnym rogu przy przycisku: Instaluj tę aplikację kliknij trzy poziome kreski i wybierz podopcję: Importuj istniejące instalacje.
  W prawym górnym rogu ekranu kliknij trzy poziomie linie i kliknij: Importuj istniejące instalacje.
 4. Na ekranie znajdź sekcję: Z tego konta i kliknij przycisk: Kontynuuj.
  Na ekranie znajdź sekcję: Z tego konta i kliknij przycisk: Kontynuuj.
 5. Na następnym ekranie w sekcji: Lokalizacja wybierz domenę, pod którą PrestaShop aktualnie działa oraz wskaż nazwę katalogu, w którym jest on zainstalowany. Po podaniu poprawnych danych lokalizacji istniejącej instalacji PrestaShop, kliknij przycisk: Importuj.
  Podaj informacje o lokalizacji PrestaShop, którą chcesz zaimportować (domena i katalog na serwerze FTP).
 6. Po udanym imporcie istniejącej instalacji PrestaShop zostanie przekierowany do ekranu: Moje aplikacje w autoinstalatorze, gdzie na liście będzie wyświetlona zaimportowana witryna oparta o PrestaShop.
 7. Od tej chwili możesz korzystać z dodatkowych opcji zarządzania PrestaShopo za pomocą autoinstalatora w cPanel (bez konieczności logowania się do PrestaShop).

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Jak założyć stronę WWW?

Strona internetowa jest bardzo ważnym punktem w rozwoju naszego biznesu. Dzięki niej możemy dotrzeć do większej liczby Klientów. Strona WWW to...

Jak zalogować się do poczty e-mail?

Korzystając z usług hostingowych w Domenomania.pl masz możliwość korzystania z poczty e-mail. Aby zacząć korzystać z konkretnej skrzynki...

Dlaczego wiadomości e-mail docierają z opóźnieniem?

Poczta e-mail to w dzisiejszych czasach usługa, z której korzysta większość osób. Ważne zatem jest, aby korzystać z usług poczty e-mail...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl