Jak dodać istniejącą instalację PrestaShop do autoinstalatora?

Promocja na hosting WordPress

Do czego służy autoinstalator w cPanel?

Autoinstalator to intuicyjne narzędzie, które pozwala w prosty i szybki sposób zainstalować gotową aplikacje użytkową (np. PrestaShop) w ramach hostingu w Domenomania.pl. Sprawdź jak zainstalować PrestaShop przez autoinstalator. Podczas instalacji nie musisz samodzielnie tworzyć bazy danych oraz przechodzić wszystkich innych kroków jak przy ręcznej instalacji PrestaShop na serwerze.

Proces instalacji w autoinstalatorze jest maksymalnie uproszczony i wymaga jedynie podania kilku podstawowych informacji. Po chwili oprogramowanie jest gotowe do użycia. Aplikacje dostępne w ramach autoinstalatora, to narzędzia popularne, znane wielu użytkownikom na całym świecie, bogate w funkcjonalności, a zarazem proste w użyciu.

Jak dodać istniejącą instalację Prestashop do autoinstalatora?

Jeśli zainstalowałeś popularną aplikację PrestaShop ręcznie bez użycia autoinstalatora, to możesz dodać taką istniejącą instalację do obsługi przez autoinstalator w cPanel.

Aby dodać istniejącą już stronę WWW opartą o PrestaShop do autoinstalatora:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: Autoinstalator  i wybierz opcję: PrestaShop.
  Jakie aplikacje internetowe pozwala zainstalować Autoinstalator na serwerze?
 3. Na następnym ekranie w prawym górnym rogu przy przycisku: Instaluj tę aplikację kliknij trzy poziome kreski i wybierz podopcję: Importuj istniejące instalacje.
  W prawym górnym rogu ekranu kliknij trzy poziomie linie i kliknij: Importuj istniejące instalacje.
 4. Na ekranie znajdź sekcję: Z tego konta i kliknij przycisk: Kontynuuj.
  Na ekranie znajdź sekcję: Z tego konta i kliknij przycisk: Kontynuuj.
 5. Na następnym ekranie w sekcji: Lokalizacja wybierz domenę, pod którą PrestaShop aktualnie działa oraz wskaż nazwę katalogu, w którym jest on zainstalowany. Po podaniu poprawnych danych lokalizacji istniejącej instalacji PrestaShop, kliknij przycisk: Importuj.
  Podaj informacje o lokalizacji PrestaShop, którą chcesz zaimportować (domena i katalog na serwerze FTP).
 6. Po udanym imporcie istniejącej instalacji PrestaShop zostanie przekierowany do ekranu: Moje aplikacje w autoinstalatorze, gdzie na liście będzie wyświetlona zaimportowana witryna oparta o PrestaShop.
 7. Od tej chwili możesz korzystać z dodatkowych opcji zarządzania PrestaShopo za pomocą autoinstalatora w cPanel (bez konieczności logowania się do PrestaShop).

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl