Właśnie sprawdzamy dostępność domeny...
Pomyśl nad zakupem hostingu.

Domeny internetowe

Bez domeny internetowej Twoja strona internetowa może mieć problem z odpowiednim funkcjonowaniem. To od niej zależy, czy użytkownicy będą w stanie zapamiętać Twój adres witryny i, co za tym idzie, odwiedzić Twoją stronę WWW. Dobra nazwa domeny internetowej nie tylko mówi jakie usługi bądź produkty oferujesz, ale musi być również odpowiednio chwytliwa, by zapamiętanie jej było łatwe.

Wyszukiwarka domen

Sprawdź dostępność domeny, w czym pomoże Ci nasza wyszukiwarka domen. Jeśli okaże się, że Twoja wymarzona nazwa jest dostępna, zostaną Ci wyświetlone wolne domeny, dzięki czemu proces rejestracji domeny stanie się zdecydowanie prostszy i bardziej sprawny. Nasz intuicyjny system sprawia, że nowe domeny są na wyciągnięcie ręki.

Wpisz tutaj nazwę szukanej domeny...

Cennik rejestracji domen

domena .pl

od 8.90 zł/rok

domena .com.pl

od 8.90 zł/rok

domena .eu

od 19,90 zł/rok

domena .com

od 39.00 zł/rok

domena .org

od 39.00 zł/rok

domena .net

od 39.00 zł/rok
Podane ceny są cenami netto, nie zawierają podatku VAT (23%).

Zobacz pełny cennik rejestracji i przedłużenia domen

Co to jest domena?Rejestracja domeny

Domeny internetowe są jednym z najważniejszych elementów strony internetowej. Domeną nazywamy adres internetowy, który powinien wskazywać na usługi, które świadczy dana firma. Nazwa domeny jest więc wykorzystywana zarówno w adresie strony internetowej, jak i adresach e-mail, grup dyskusyjnych, itp.

Bez domeny internetowej Twoja strona internetowa może mieć problem z odpowiednim funkcjonowaniem. To od niej zależy, czy Twoi klienci będą w stanie zapamiętać Twój adres witryny i, co za tym idzie, odwiedzić Twoją stronę i rozpoznać Twoją firmę. Dobra domena internetowa nie tylko mówi więc Klientom, jakie usługi bądź produkty oferujesz, ale musi być również odpowiednio chwytliwa, by zapamiętanie jej nie kosztowało Klientów zbyt wiele wysiłku. Najłatwiej osiągniesz to zawierając w domenie nazwę firmy lub produkt, który chcesz oferować swoim Klientom.

Domena jest czymś, co może się wydawać bardzo skomplikowane na pierwszy rzut oka, jednak prawda jest taka, że kiedy już zaznajomimy się z tematem, to sprawa wygląda całkiem prosto. Należy mieć wybraną odpowiednią nazwę domeny, która będzie zarówno sprawdzała się pod względem marketingowym, jak i zwyczajnie nie będzie zajęta (pomoże Ci w tym wyszukiwarka WHOIS). Warto także pamiętać, że gdy znajdziemy nazwę domeny, która nam się podoba i jest wolna to warto pospieszyć się z jej zakupem. Aktualnie domeny internetowe nie są już rezerwowane na okres 14 dni przez co w przypadku każdej domeny działa zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

Domenomania.pl to firma, która specjalizuje się w hostingu stron WWW i rejestracji domen. Oferujemy jedną z najbardziej sprawnych usług online, oferując domeny globalne, domeny regionalne, hosting, oraz wiele innych opcji. Przez ponad 15 lat z powodzeniem działamy na rynku usług hostingowych i rejestracji domen internetowych. Dzięki takiemu doświadczeniu udało nam się skonstruować prawdopodobnie najbardziej atrakcyjną ofertę dostępną na rynku.

FAQ

Cykl życia domeny

Cykl życia domeny ma swój początek w momencie jej zarejestrowania, zaś kończy się w momencie, gdy domena wraca do puli nazw wolnych. To, jak ten cykl będzie postępował zależy od tego, jaki to jest typ domeny (np. .pl, .com, itp). Jest on determinowany na podstawie polityki rejestru, który daną domeną zarządza.

  • Domeny polskie (np. .pl, .com.pl, .net.pl, .wroclaw.pl, itp.)

Domenę taką można odnowić do 30 dni o jej wygaśnięcia. Przez ten okres jest ona zablokowana do rejestracji przez nowe osoby i dotychczasowy właściciel może jeszcze przedłużyć jej ważność. W tym czasie domena nie działa i po okresie 30 dni od wygaśnięcia staje się ponownie wolna do rejestracji dla wszystkich.

  • Domeny .eu

Domenę taką można odnowić do 40 dni o jej wygaśnięcia. Przez ten okres jest ona zablokowana do rejestracji przez nowe osoby i dotychczasowy właściciel może jeszcze przedłużyć jej ważność. W tym czasie domena nie działa i po okresie 40 dni od wygaśnięcia staje się ponownie wolna do rejestracji dla wszystkich.

  • Domeny globalne (np. .com, .net, itp.)

Domenę taką można odnowić do 35 dni o jej wygaśnięcia. Przez ten okres jest ona zablokowana do rejestracji przez nowe osoby i dotychczasowy właściciel może jeszcze przedłużyć jej ważność. W tym czasie domena nie działa i po okresie 35 dni domena przechodzi do kwarantanny na kolejne 30 dni. W tym czasie dotychczasowy właściciel może ją odnowić w cenie 300 zł netto. Jeśli domena nie zostanie odnowiona w ciągu 65 dni o jej wygaśnięcia to staje się ponownie wolna do rejestracji dla wszystkich.

Hosting WWW dla domeny

Hosting jest nieodłącznym elementem każdej strony WWW. Dzięki posiadaniu konta hostingowego wszelkie pliki, aplikacje oraz wiadomości e-mail są przechowywane na zewnętrznym serwerze. Aktualnie oferujemy 6 pakietów dla stron WWW. Każdy z nich dostosowany jest do indywidualnych potrzeb danej grupy odbiorców. Dzięki takiej ofercie niezależnie od tego, czy prowadzisz osobistego bloga, czy jesteś przedsiębiorcą promującym firmę w internecie, czy potrzebujesz dużo przestrzeni dyskowej - na pewno znajdziesz coś dla siebie w naszej ofercie hostingu stron WWW.

Typy domen

W internecie istnieje wiele typów domen i każda z nich rządzi się swoimi prawami i każda będzie się wiązała z innym kostem. Wyróżniamy tutaj:

  • domeny globalne (.com, .net, .org, .info, .biz) - po angielsku zwane top-level domain (ang. domeny najwyższego poziomu);
  • domeny krajowe (np. .pl, .en) - zwane po angielsku ccTLD, albo country code TLD);
  • domeny funkcjonalne (.com.pl, .net.pl, .org.pl, .info.pl) - po angielsku gTLD, lub generic TLD);
  • domenę europejską (.eu) domenę mobilną (.mobi).

Co zyskujesz rejestrując domenę z nami?

Domenomania.pl to firma, która specjalizuje się w hostingu i rejestracji domen. Oferujemy jedną z najbardziej sprawnych usług online, oferując domeny globalne, domeny regionalne, hosting, oraz wiele innych opcji. Przez ponad 15 lat z powodzeniem działamy na rynku usług hostingowych i rejestracji domen internetowych. Dzięki takiemu doświadczeniu udało nam się skonstruować prawdopodobnie najbardziej atrakcyjną ofertę dostępną na rynku.

Transfer domeny

Posiadasz już domenę w innym serwisie, ale chcesz ja przenieść do nas? Nic prostszego! Niezależnie od tego, czy posiadasz domenę .pl, .eu, czy którąkolwiek z domen globalnych, możesz wykonać transfer domeny z pomocą prostego formularza dostępnego w Panelu Klienta. Oczywiście, w zależności od typu domeny konieczne będzie spełnienie określonych kryteriów, jednak w każdej sytuacji możesz być pewien, że proces będzie prosty i Twoja domena internetowa zostanie przeniesiona do nas. Ponadto w tym wypadku możemy zaoferować Ci indywidualną cenę odnowień domen jeśli chcesz przenieść do nas ich większą ilość.

Bezpieczeństwo

Jednym z największych niebezpieczeństw czyhających na właścicieli domen są ataki DDoS, których celem jest przeciążenie serwerów, co powoduje awarię i, w konsekwencji, zawieszenie strony. Jest to efekt zdecydowanie niepożądany, gdyż tym mniej osób może w danym czasie odwiedzić Twoją stronę, co może bezpośrednio wpłynąć na Twoje zyski. Dzięki technologiom, które wykorzystujemy w naszej firmie, Twoja domena jest jednak bezpieczna. Stosujemy systemy DNS, które chronia nasze serwery, dzięki czemu wszystkie domeny naszych Klientów mają dodatkową warstwę zabezpieczenia przed atakami.