Właśnie sprawdzamy dostępność domeny...
Pomyśl nad zakupem hostingu.

Hosting i poczta e-mailzarządzanie stroną WWW

Jakie mam możliwości do zarządzania?

Posiadanie konta hostingowego bez właściwych narzędzi do zarządzania nim nie ma większego sensu dla wielu użytkowników. To właśnie odpowiednie oprogramowanie administracyjne umożliwia mniej zaawansowanym Klientom na wykonywanie wielu czynności zarządzając w sposób bardzo łatwy i szybki. Poniżej znajdziesz szereg funkcjonalności jakie zapewnia posiadanie konta hostingowego w naszej firmie.

Serwer FTP

Za pomocą narzędzi serwera FTP możesz zarządzać kontami FTP. Możliwa jest zatem edycja ustawień dla anonimowych użytkowników FTP poprzez ustalenie np.:

  • zasad pobierania danych
  • tekstu wiadomości powitalnej
  • okresu trwania pojedyncze sesji

Ochrona folderów

Dla każdego folderu na Twoim koncie hostingowym możliwe jest ustalenie odpowiednich zasad. Można ustalić, że dostęp do niego będzie możliwy jedynie przy podaniu hasła lub może być ograniczony (np. brak możliwości zapisywania i modyfikacji plików).

Własne strony błędów

Funkcjonalność ta stwarza możliwość wprowadzenia spersonalizowanych stron błędów. Dzięki temu, gdy osoba odwiedzająca Twój serwis internetowy wprowadzi błędny adres URL lub poda błędną informację, zobaczy zaprojektowaną przez Ciebie stronę z opisem błędu zamiast standardowego komunikatu.

Zabezpieczenie HotLink

Dzięki temu zabezpieczeniu nie jest możliwe bezpośrednie odwołanie się zewnętrznych serwisów internetowych do plików na Twoim koncie hostingowym.

Subdomeny

W każdej chwili masz możliwość stworzenia subdomeny. Jest to adres w postaci: http://nazwa_subdomeny.twojadomena.pl/.

Parkowanie domen

Zaparkowanie domeny umożliwia w ten sposób dodanie dodatkowej (poza domenę główną konta hostingowego) nazwy domeny internetowej, pod którą wyświetlana będzie Twoja strona WWW.

Podpinanie domen

Podpięcie dodatkowej domeny do konta hostingowego umożliwia obsługę dodatkowej strony WWW w ramach jednego konta hostingowego. Jeśli zatem posiadasz kilka małych stron internetowych - możesz je obsługiwać przez 1 konto hostingowe.

Przekierowania URL

Zarówno w Panelu Klienta jak i w panelu administracyjnym w każdej chwili możesz skierować obsługiwane przez Ciebie domeny na zupełnie inny adres.

MySQL i phpMyAdmin

Obecnie coraz więcej serwisów internetowych działa w oparciu o bazy danych. Dzięki oprogramowaniu phpMyAdmin masz możliwość zarządzania swoimi bazami danych (zakładanie, kasowanie, edycja). Do phpMyAdmin zalogować się możesz w następujący sposób:

  • cPanel: http://twojadomena.pl/cpanel/

Po zalogowaniu dzięki podaniu poprawnych danych dostępowych, na głównym ekranie dostępna będzie ikonka phpMyAdmin. Kliknięcie jej spowoduje zalogowanie.

  • DirectAdmin: http://twojadomena.pl/phpmyadmin/

Po wpisaniu powyższego adresu zostaniesz poproszony o podanie danych dostępowych. Ich poprawne wprowadzenie spowoduje zalogowanie.

Kopie zapasowe

Codziennie wykonywane są przez nas kopie zapasowe Twojego konta hostingowego. Dzięki panelowi administracyjnemu możesz w każdej chwili także samodzielnie wykonać taką kopię i pobrać ją na dysk twardy Twojego komputera.

Statystyki odwiedzin

Posiadanie konta hostingowego w Domenomania.pl gwarantuje dostęp do rozbudowanych statystyk odwiedzin stron internetowych obsługiwanych przez dany serwer wirtualny. Na wszystkich kontach hostingowych działają statystyki AWstats i zliczają one np.:

  • ilość odwiedzin
  • ilość odsłon
  • długość poszczególnych wizyt
  • ilość wejść z poszczególnych wyszukiwarek

Powyższe informacje oraz wiele innych przedstawiane są zarówno w formie tekstowej jak i na wykresach.