Właśnie sprawdzamy dostępność domeny...
Pomyśl nad zakupem hostingu.

Hosting i poczta e-mailpublikacja strony WWW

Masz serwer wirtualny? Opublikuj swoją stronę WWW.

Po zakupie serwera nadchodzi czas, w którym trzeba uruchomić własną stronę internetową. Jej publikacja w większości przypadków jest bardzo prosta i polega jedynie na przekopiowaniu plików strony internetowej z Twojego komputera na zakupione konto hostingowe. Odbyć się to może na różne sposoby.

Pliki stron internetowych umieszcza się w katalogu "public_html" (skrót "www").

Klient FTP

Najpopularniejszym sposobem na połączenie się oraz przeglądanie zawartości konta hostingowego jest korzystanie z klienta FTP. Programy te są z reguły proste w obsłudze oraz dostępne za darmo. Z popularnych programów polecamy korzystanie z następujących rozwiązań:

  • FileZilla
  • Total Commander
  • FlashFXP
  • CuteFTP

Po uruchomieniu klienta FTP wystarczy, że wprowadzisz dane dostępowe do swojego konta hostingowego i wówczas możesz przeglądać i modyfikować jego zawartość.

Nie pamiętasz swoich danych dostępowych? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Menedżer plików.

W każdym panelu administracyjnym możesz skorzystać z menedżera plików. Dzięki niemu w sposób bardzo intuicyjny możesz opublikować swoją stronę w Sieci. W tym celu wystarczy, że zalogujesz się do swojego panelu administracyjnego (cPanel lub DirectAdmin) i skorzystasz z sekcji "Menedżer plików".

Nie pamiętasz swoich danych dostępowych? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.