Właśnie sprawdzamy dostępność domeny...
Pomyśl nad zakupem hostingu.

Domenyzarządzanie domeną

Co oznacza zarządzenie domeną?

Zarządzanie domeną to możliwość zmiany wszelkiego rodzaju ustawień z nią związanych. Do grupy tych funkcjonalności zaliczamy:

  • zmiana delegacji DNS
  • zmiana rekordu A
  • zmiana rekordu MX
  • zmiana rekordu NS
  • zmiana rekordu CNAME
  • ustawienie przekierowań typu URL

Część z powyższych opcji udostępniona jest w Twoim Panelu Klienta natomiast bardziej zaawansowana konfiguracja domeny wymaga bezpośredniego kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

Dyspozycje odnośnie konfiguracji domen kieruj na adres pomoc@domenomania.pl

Co dają możliwości konfiguracji domeny?

Zmiana delegacji DNS.

Działanie to polega na zmianie serwerów nazw dla danej domeny. W każdej chwili masz możliwość wykonania zmiany delegacji DNS poprzez Panel Klienta w dziale "Twoje domeny". Odbywa się to w sposób całkowicie automatyczny i polega jedynie na wpisaniu nowych serwerów nazw w odpowiednich polach. Zawsze także możesz poprosić o dokonanie takiej zmiany nasze Biuro Obsługi Klienta (biuro@domenomania.pl).

Pamiętaj, że zmiana delegacji DNS możliwa jest tylko wtedy, gdby posiadasz odpowiednio skonfigurowany serwer.

Zmiana rekordu A.

Każda domena musi posiadać taki rekord. Jego konfiguracja polega na skierowaniu domeny na konkretny adres IP serwera, przez który ma być obsługiwana.

Zmiana rekordu MX.

Konfiguracja tego rekordu daje możliwość skierowania Twojej poczty na dowolny serwer zewnętrzny. Dokonując tego typu modyfikacji należy pamiętać, iż po dokonaniu zmiany poczta nie jest już obsługiwana przez nas. Pamiętaj zatem, aby serwer, na który kierujesz swoją pocztę był stabilny i dostępny od momentu zgłoszenia zmiany.

Zmiana rekordu NS.

Dzięki temu rekordowi możesz wydelegować wcześniej stworzoną subdomenę na dowolne serwery nazw.

Zmiana rekordu CNAME.

Zmiany dokonywane na tym rekordzie służą do ustawiania przekierowań określonych wywołań stron internetowych na innego hosta.

Ustawienie przekierowań typu URL

Dzięki tej funkcji masz możliwość ustawienia przekierowania domeny na inny dowolny adres. Dokonać tego możesz w Panelu Klienta w części "Przekierowania".

Serwery DNS Domenomania.pl

Jeśli posiadasz u nas konto hostingowe i chcesz aby Twoje domeny były przez nie obsługiwane, ustaw dla nich następujące serwery nazw:

  • ns1.domenomania.pl (IP: 195.128.140.218)
  • ns2.domenomania.pl (IP: 46.4.90.6)
Pamietaj, że niektóre zmiany wymagają nawet 48 godzin, aby były widoczne. Wynika to z czasu potrzebne to propagacji zmian w całej Sieci.
Pamiętaj, że każdą zmianę możemy wykonać za Ciebie. Dyspozycje prosimy przesyłać na adres pomoc@domenomania.pl