Właśnie sprawdzamy dostępność domeny...
Pomyśl nad zakupem hostingu.

Domenyinformacje ogólne

Jaką nazwę wybrać?

Wybór właściwej nazwy domeny internetowej to pierwszy krok, aby zaistnieć w Internecie. Nazwa powinna być dokładnie przemyślana pod kątem tego jaki rodzaj strony internetowej będzie się wyświetlał pod daną domeną. Powinna się bowiem kojarzyć z usługami czy produktami jakie oferujesz lub z tematyką treści zawartych na stronie WWW.

Poprzez dobranie odpowiedniej nazwy możesz mieć pewność, że będzie się ona kojarzyła tylko i wyłącznie z Twoją stroną i oferowanymi przez Ciebie usługami czy produktami. Pamiętaj bowiem, że możliwe jest istnienie tylko 1 domeny o takiej samej nazwie. Nie zapominaj jednak, że z biegiem czasu dostępnych jest coraz mniejsza ilość domen o krótkich i ciekawych nazwach. Jeśli masz zatem pomysł na ciekawą nazwę i jest ona wolna - zamów ją już dziś.

Jakie mamy domeny?

Domeny internetowe można podzielić na 3 główne grupy i są to:

  • domeny krajowe (kojarzące się z danym państwem)
  • domeny globalne (np. .com, .org, .biz)
  • domeny europejskie (.EU)

Domeny krajowe dodatkowo dzielimy na domeny funkcjonalne (np. .com.pl) oraz regionalne (np. waw.pl). Jeszcze kilka lat temu podział ten stwarzał świadomość, że dane rozszerzenie domeny kojarzyć będzie z konkretnymi treściami zawartymi na stronie. Dziś jednak podział ten powoli się zaciera z uwagi na coraz większą liczbę zarejestrowanych nazw domen, przez co osoba rejestrująca zwraca większa uwagę na atrakcyjność samej nazwy niż jej rozszerzenie.

Mimo zmniejszających się preferencji co do rozszerzenia nazwy domeny, w Polsce nadal najwięcej rejestrujemy domen krajowych. Na początku roku 2011 liczba domen z rozszerzeniem .pl sięgnęła liczby 2 milionów, a przyrost ogólnej liczby zarejestrowanych domen wzrósł o 100% w stosunku do roku 2009. Dzięki tym wynikom Polska zajmuje 5 miejsce w Europie w odniesieniu do liczby zarejestrowanych nazw domen internetowych.

Nasze usługi dla Twoich domen.

Dla rejestrowanych domen udostępniliśmy szereg usług bezpośrednio związanych właśnie z samą domeną. Chcąc zapewnić jak największa ilość dodatkowych funkcjonalności dla Twoich domen, korzystając z usług Domenomania.pl masz możliwość wykonania następujących czynności:

  • wykonanie bezpłatnego transferu domen polskich do naszej firmy
  • inicjacja transferu domen zagranicznych do naszej firmy
  • ustawienie przekierowań dla Twoich domen
  • zaparkowanie domen
  • zmiana delegacji DNS