Właśnie sprawdzamy dostępność domeny...
Pomyśl nad zakupem hostingu.

Nasze serwery i łączadata center

Sprawne działanie usług hostingowych to dla nas priorytet!

Prowadząc przez kilka lat własne Data Center w centrum Wrocławia zdecydowaliśmy się na przeniesienie wszystkich serwerów hostingowych na terytorium Niemiec. Po wielotygodniowych testach oraz negocjacjach wybraliśmy serwerownię, która w żadnym stopniu nie ustępuje krajowym Data Center pod względem szybkości połączeń, a rozwiązania w niej stosowane pozwalają nam na korzystanie z jednych z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w Europie.

Dzięki wszystkim tym udogodnieniom jesteśmy w stanie zapewnić nienagannie działające usługi w oparciu o markowy sprzęt. Wszystkie maszyny z jakich korzystamy wyposażone są w 4-rdzeniowe procesory marki Intel oraz pamięć o pojemności od 12GB do 24GB w zależności od serwera. Z uwagi na odległość względem terytorium Niemiec, każdy nasz serwer obsługiwany jest przez KVM, dzięki czemu każda ewentualna awaria może być natychmiast zlikwidowana.

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Oprócz dbania o bezpieczeństwo bezpośrednio na serwerze nie zapominamy o jego otoczeniu. Dostęp do naszych serwerów posiadają jedynie uprawniony do tego personel. Ponadto serwerownia wyposażona jest w system monitoringu, alarm antywłamaniowy, system przeciwpożarowy oraz generator prądotwórczy, który zapewni ciągłość działania usług nawet w czasie braku energii. Dodatkowym atutem jest odpowiednio przystosowany system gaśniczy oraz system automatycznie odcinający części serwerowni, którym grozi zniszczenie poprzez zamykanie specjalnych drzwi. Wszystko po to, aby Twoje dane były w pełni bezpieczne.

Oczywiście pamiętamy o kopii danych.

Pomimo spełnienia wielu norm bezpieczeństwa nie zapominamy o dodatkowym zabezpieczeniu Twoich danych. Codziennie przeprowadzany jest backup danych wszystkich serwerów na odrębne maszyny backupowe znajdujące się w tym samym Data Center, a także dane te raz na 48 godzin przesyłane są na serwery mieszczące się we Wrocławiu. Dzięki temu możesz być pewien, że zawsze jesteśmy w posiadaniu kopii Twojego konta hostingowego w 2 lokalizacjach.