Transfer domeny do Domenomania.pl

Co to jest transfer domeny?

Transfer domeny internetowej to inaczej przeniesienie jej od jednego operatora do drugiego. Przeniesienie domeny następuje po wykonaniu określonej procedury. Transfer domeny różni się w zależności od rodzaju domeny. Bez względu na rodzaj domeny pierwszym krokiem jest uzyskanie kodu authinfo dla domeny u obecnego rejestratora (czyli tam gdzie obecnie opłacasz domenę).

Po uzyskaniu kodu authinfo dla swojej domeny, możesz rozpocząć przenosiny domeny do innego dowolnego operatora. Transfer domeny do Domenomania.pl rozpoczniesz po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl.

Transfer domeny nie pociąga za sobą skutków technicznych, oznacza to, że po zakończeniu transferu domeny, będzie ona nadal wskazywała na te same adresy serwerów DNS, które były ustawione przed rozpoczęciem transferu do Domenomania.pl. Podobnie jest z ustawionymi rekordami DNS – po zakończonym transferze domeny będą one nadal aktywne, dopóki ich sam nie zmienisz. Dzięki temu użytkownicy korzystający z adresu Twojej domeny nie odczują transferu (domena będzie aktywna bez żadnej przerwy podczas realizowanego transferu).

WAŻNE! Transfer domeny globalnej (np. *.com) inicjowany jest na podstawie zgłoszenia wysłanego na adres e-mail: bok@domenomania.pl. W przypadku konieczności uiszczenia opłaty za transfer z odnowieniem, dane do dokonania płatności otrzymasz na swój adres e-mail.

Dlaczego warto przetransferować domeny?

Jeśli posiadasz domeny w innej firmie, możesz je swobodnie przenieść do Domenomania.pl. Dzięki temu będziesz mógł utrzymywać wszystkie domeny i serwery w jednym miejscu i zarządzać nimi z poziomu jednego Panelu klienta. Jest to wygodne, jeśli posiadasz domeny w różnych firmach, bowiem logowanie do  wielu panelów administracyjnych z biegiem czasu staje się uciążliwe.

Jak rozpocząć transfer domeny do Domenomania.pl?

Za pomocą Panelu klienta Domenomania.pl możesz rozpocząć transfer domeny *.pl oraz *.eu. W przypadku domen globalnych (np. *.com) transfer domeny inicjowany jest na podstawie zgłoszenia e-mail, które należy wysłać pod adres: bok@domenomania.pl.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta Domenomania.pl.
 2. Po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl, w menu po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji: Transfer domen i kliknij: Dodaj do transferu.
 3. W wyświetlonym formularzu podaj nazwy domen, które chcesz przenieść i kliknij przycisk: Dodaj. Jeśli chcesz wpisać wiele domen i dodać je transferu, to nie zapomnij oddzielić ich przecinkiem.
 4. Następnie przejdź do zakładki: Transfer od Partnera.
 5. Na ekranie zostaną wyświetlone domeny, które dodałeś do transferu. Wpisz kod authinfo dla domen, które chcesz przenieść. Aby rozpocząć transfer wskazanych domen, kliknij przycisk: Rozpocznij transfer.

 6. W tym momencie rozpoczęta zostanie procedura transferu domeny, która uzależniona jest od rodzaju transferowanej domeny.

Jak przebiega transfer domeny polskiej .pl?

Transfer dowolnej domeny polskiej jest bezpłatny, gdy okres abonamentowy domeny się jeszcze nie skończył. W przypadku, gdy domena już wygasła, to w dalszym ciągu możliwe jest jej przeniesienie do Domenomania.pl z jednoczesnym odnowieniem (przynajmniej na jeden rok). Koszt transferu z odnowieniem domeny zgodny jest z ceną odnowienia danego rodzaju domeny.

Procedura transferu domeny polskiej .pl do Domenomania.pl:

 1. Transfer domeny jest rozpoczynany na podstawie uzyskanego kodu authinfo.
 2. Abonent domeny na adres e-mail podany u obecnego rejestratora otrzymuje wiadomość e-mail z linkiem do kliknięcia. Wiadomość e-mail z linkiem do zatwierdzenia transferu otrzymasz z adresu: automat@dns.pl.
 3. Po kliknięciu w otrzymany link i zatwierdzeniu transferu, domena zostaje przeniesiona do Domenomania.pl.

Jak przebiega transfer domeny europejskiej .eu?

Transfer domeny europejskiej jest płatny zarówno w okresie abonamentowym jak i po wygaśnięciu domeny. Koszt transferu domeny .eu wraz z jej odnowieniem zgodny jest z naszym cennikiem domen. Opłata za transfer powoduje automatyczne przedłużenie ważności domeny .eu o 1 rok względem dotychczasowego okresu jej ważności.

Procedura transferu domeny .eu do Domenomania.pl:

 1. Transfer domeny jest rozpoczynany na podstawie uzyskanego kodu authinfo.
 2. Na swój adres e-mail otrzymasz dane do dokonania płatności za transfer domeny.
 3. Dokonujesz płatności za rozpoczęcie transferu domeny .eu wraz z jej odnowieniem.
 4. Po zaksięgowaniu wpłaty, realizowany jest transfer domeny do Domenomania.pl, a Ty otrzymasz fakturę VAT.

Jak przebiega transfer domeny globalnej, np. com?

Transfer dowolnej globalnej, np. com jest płatny zarówno w okresie abonamentowym jak i po wygaśnięciu domeny. Koszt transferu domeny globalnej wraz z jej odnowieniem zgodny jest z naszym cennikiem domen. Opłata za transfer powoduje automatyczne przedłużenie ważności domeny globalnej o 1 rok względem dotychczasowego okresu jej ważności.

Procedura transferu domeny globalnej do Domenomania.pl:

 1. Transfer domeny inicjowany jest na podstawie zgłoszenia wysłanego na adres e-mail: bok@domenomania.pl. W przypadku konieczności uiszczenia opłaty za transfer z odnowieniem, dane do dokonania płatności otrzymasz na swój adres e-mail.
 2. Dokonujesz płatność za rozpoczęcie transferu domeny globalnej wraz z jej odnowieniem.
 3. Po zaksięgowaniu wpłaty, realizowany jest transfer domeny do Domenomania.pl, który trwa przez okres około 5-6 dni roboczych. Po zakończonym transferze domeny otrzymasz fakturę VAT.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie