Na czym polega parkowanie domeny w DirectAdmin?

Parkowanie domeny w DirectAdmin to prosta czynność, którą można wykonać w kilka minut. Służy ona do tego, aby móc skierować inną domenę na adres WWW domeny przypisanej do Twojego konta hostingowego. Dzięki temu jesteś w stanie skonfigurować swoje dodatkowe domeny w taki sposób, aby wyświetlały tę samą zawartość co domena, która obsługiwana jest przez konto hostingowe. Korzystając z tej funkcji jesteś w stanie w bardzo prosty sposób skierować swój dodatkowy adres na inny bez konieczności konfigurowania dodatkowych przekierowań domeny.

Jak zaparkować domenę w DirectAdmin?

Aby zaparkować domenę w panelu administracyjnym DirectAdmin, przejdź do zakładki Zarządzanie kontami, a następnie wybierz Wskaźniki domen.

Parkowanie domen w DirectAdmin

W tym miejscu zobaczysz wszystkie domeny internetowe, które są aktualnie zaparkowane na Twoim koncie hostingowym oraz możesz zaparkować nową domenę. Aby zaparkowac nową domenę kliknij Utwórz wskaźnik domeny.

Parkowanie domeny w DirectAdmin

Jakie dane należy podać przy parkowaniu domeny w DirectAdmin?

W kolejnym oknie pojawi się krótki formularz do wypełnienia. W polu Domena źródłowa podaj adres domeny, którą chcesz zaparkować na swoim koncie hostingowym. Domena docelowa zostanie uzupełniona automatycznie.

Jeśli opcja Stwórz jako alias będzie zaznaczona to wówczas parkowana domena przekieruje na Twoją domenę główną. W innym przypadku obie domeny będą wyświetlać tę samą zawartość czyli np. Twoja strona internetowa zacznie działać pod dwoma adresami.

Jeśli wszystkie dane w formularzu są poprawnie, kliknij przycisk Utwórz.  To wszystko! Twoja domena została zaparkowana.

Parkowanie domeny w DirectAdmin

 

Może Cię zainteresować: