Jak zmienić dane konta / status prawny w Domenomania.pl?

Co to jest cesja?

Cesja to inaczej zmiana danych abonenta, czyli osoby fizycznej lub firmy, która m.in. umieszczana jest na fakturach VAT. Podczas cesji możesz przenieść prawo własności (np. do domeny lub hostingu) na inne konto, które zarejestrowane jest na inne dane abonenta. Możesz wykonać cesję na dowolne inne dane abonenta (np. osobę fizyczną lub firmę).

Aby zmienić dane abonenta dla konta w Domenomania.pl, wymagane jest założenie nowego konta Abonenta i skontaktowanie się z Biurem Obsługi Klienta Domenomania.pl. Jeśli konto na „nowe dane abonenta” już istnieje w Domenomania.pl, to nie jest wymagane zakładanie nowego konta.

Dlaczego wykonywana jest cesja?

Najbardziej częstym powodem wykonania cesji jest zmiana wrażliwych danych identyfikujących abonenta, czyli właściciela. Zmiana danych właściciela może nastąpić, np.: w wyniku kupna, sprzedaży lub przekazania usługi innej osobie lub firmie. Zmiana danych w Panelu klienta powoduje zmianę danych nabywcy na fakturach VAT i dokumentach PRO FORMA. Cesja jest realizowana między innymi, gdy następuje:

 • zmiana imienia, nazwiska i/lub numeru PESEL w przypadku osób fizycznych,
 • zmiana numerów identyfikacyjnych REGON i/lub NIP w przypadku działalności gospodarczych.

Jak zmienić dane w Panelu klienta Domenomania.pl?

Aktualizacja danych w Panelu klienta nie umożliwia zmiany statusu prawnego. Zmiana abonenta na innego możliwa jest za pomocą cesji. Jeśli chcesz zmienić lub zaktualizować dane klienta, nie zmieniając przy tym abonenta, możesz to zrobić w po zalogowaniu do Panelu klienta:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta Domenomania.pl.
 2. Przejdź do sekcji menu: Twoje dane (lewa strona ekranu).
  Przejdź do sekcji menu: Twoje dane, aby zmienić dane dla konta w Panelu klienta.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz: Dane zamawiającego, w którym będziesz mógł zmienić dane swojego konta.
  W sekcji: Dane zamawiającego możesz zmienić dane dla konta w Domenomania.pl
 4. Zaakceptuj wszystkie wymagane warunki i zgody i kliknij przycisk: Zapisz, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Zmiana danych zostanie natychmiast zapisana.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie