Jak zmienić favikonę w WordPressie? Własna favikona bloga lub innego prowadzonego przez Ciebie serwisu internetowego to ważny element budowania rozpoznawalności Twojej marki i wizerunku.  Dodanie samodzielnie przygotowanej favikony w WordPressie to kwestia jedynie kilku kliknięć, lecz sama grafika musi być odpowiednio przygotowana.

WordPress zaleca, aby grafika stanowiąca favikonę posiadała minimalne wymiary 512×512 pikseli. W Internecie znaleźć można poradniki sugerujące, iż favikona powinna posiadać odpowiednie rozszerzenie .ico,  lecz WordPress jest w tej kwestii nieco bardziej liberalny i folę ikonki może pełnić plik z innym popularnym rozszerzeniem, np. jpg czy .png. Ponadto w przypadku użycia pliku o innych wymiarach niż zalecane WordPress przymusi do odpowiedniego wykadrowania.

Aby użyć własnej grafiki jako favikony strony opartej na WordPressie, z lewego menu wybierz opcję Wygląd, a następnie Dostosuj.

W kolejnym oknie po lewej stronie kliknij na Tożsamość witryny.

Teraz w sekcji Ikona witryny kliknij przycisk Wybierz obrazek.

Jeśli plik, który ma posłużyć za ikonę witryny nie znajduje się w Twojej Bibliotece mediów przejdź do zakładki Dodaj pliki, w oknie które się wyświetli, a następnie kliknij przycisk Wybierz pliki. Teraz wskaż na komputerze plik, który chcesz użyć.

Po wczytaniu pliku do Biblioteki multimediów, kliknij przycisk Wybierz, w prawej dolnej części ekranu.

Teraz Wodpress poprosi nas o wykadrowanie przesłanej grafiki, aby wyświetlała się poprawnie i czytelnie. Po odpowiednim wykadrowaniu kliknij przycisk Przytnij obrazek.

W kolejnym oknie kliknij przycisk Opublikuj. To wszystko! Twoja witryna ma teraz nową favikonę.