Jak zakupić własny serwer WWW w Domenomania.pl? Aby to zrobić, na stronie głównej w sekcji Hosting stron WWW dla każdego, wybierz serwer, którego parametry odpowiadają Twoim wymaganiom. Następnie kliknij przycisk Zamów.

Pojawi się ramka z informacją o dostępności, cenie oraz z możliwością wskazania na jaki okres „z góry” serwer ma być zakupiony. Kliknij przycisk Dalej.

W kolejnym kroku zostaniesz poinformowany o dostępnych Promocjach, które umożliwią Ci zakup serwera w atrakcyjnej cenie. Wybierz najbardziej odpowiednią dla siebie i kliknij Dalej.

W kolejnym kroku ujrzysz podsumowanie swojego zamówienia. Aby je sfinalizować konieczne jest posiadanie konta użytkownika w serwisie Domenomania.pl. Na tym etapie będziesz miał możliwość Zalogowania lub Rejestracji konta.

Po zalogowaniu pojawi się kolejne okno z podsumowaniem i danymi abonenta, który stanie się właścicielem serwera. Teraz można przejść do wstępnej konfiguracji serwera. W tym celu, w dolnej części okna wskaż do jakiej posiadanej przez Ciebie domeny ma być przypisany serwer (jeśli nie posiadasz własnej domeny, możesz ją zakupić korzystając z poradnika dostępnego pod tym adresem), a także ustal login i hasło dostępu. Wybierz także jaki z jakiego panelu do zarządzania serwerem chcesz korzystać. Jeśli wszystko się zgadza kliknij przycisk Złóż zamówienie.

W kolejnym kroku zobaczysz podsumowanie zamówienia. Na tym etapie należy dokonać płatności, aby serwer zaczął działać. Możesz to zrobić robiąc zwykły przelew bankowy na dane podane na stronie podsumowania lub też skorzystać z opcji automatycznej płatności PayU.

To wszystko! Po opłaceniu zamówienia serwer uruchomi się. Aby się na niego zalogować, w zależności od wybranego Panelu administracyjnego sprawdź:

Logowanie do cPanel

Logowanie do DirectAdmin