Jak włączyć SSL w WordPressie za pomocą wtyczki WP Force SSL? Jeśli dotąd prowadziłeś stronę lub bloga opartego na systemie WordPress w domenie bez aktywnego certyfikatu SSL, po jego uzyskaniu konieczne będzie przeprowadzenie niewielkiej konfiguracji w panelu administratora.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak aktywować certyfikat SSL na swoim serwerze w serwisie Domenomania.pl, odwiedź jeden z poniższych poradników:

Aktywacja certyfikatu SSL w cPanel

Aktywacja certyfikatu SSL w DirectAdmin

Pierwszym krokiem po zalogowaniu się do Panelu Administracyjnego jest instalacja wtyczki WP Force SSL, która zadba o prawidłowe przekierowanie wszystkich połączeń http:// na https://. W tym celu z lewego menu wybierz Wtyczki, a następnie Dodaj nową.  Teraz wyszukaj wtyczkę o nazwie WP Force SSL, zainstaluj ją i aktywuj. Wtyczka nie potrzebuje dodatkowej konfiguracji.

Teraz ponownie z lewego menu wybierz Ustawienia. Na kolejnej stronie w polach Adres WordPressa (URL) oraz Adres witryny (URL) zamień przedrostek http:// na https://.

Następnie kliknij przycisk Zapisz w dolnej części ekranu.

Teraz z lewego menu ustawień wybierz podmenu Bezpośrednie odnośniki i upewnij się, że w pokazanych w tej sekcji linkach widnieje przedrostek https://.

Następnie kliknij przycisk Zapisz w dolnej części ekranu.

To wszystko! Twoja strona działa teraz przy użyciu certyfikatu SSL.