Jesli Twoim panelem administracyjnym jest cPanel to w łatwy sposób możesz skorzystać z autoinstalatora aplikacji internetowych, który za pomocą kilku kliknięć pozwala na instalację dla dowolnej domeny obsługiwanej w ramach konta hostingowe takie aplikacje jak m.in. WordPress, Prestashop, joomla, Magento i wiele innych. Autoinstalator aplikacji dostępny jest po zalogowaniu do cPanel ,w sekcji Oprogramowanie.

Po jego wyborze zostaniesz przeniesiony do instalatora. Pozwala on na automatyczną instalację wybranych aplikacji webowych, bez konieczności ich ręcznej konfiguracji od podstaw.

Aby zainstalować interesującą Cię aplikacje webową, kliknij w jej ikonkę.

Na kolejnej stronie możesz zapoznać się ze szczegółami wybranej aplikacji. W celu rozpoczęcia procesu instalacji, kliknij przycisk Instaluj tę aplikację.

W kolejnym oknie możesz dostosować podstawowe ustawienia instalacji, takie jak adres, pod którym aplikacja ma zostać zainstalowana, a także dane dostępowe. Pamiętaj, że możesz w tym miejscu wybrać tylko i wyłącznie domenę, która wcześniej została dodana do konta hostingowego. W poniższym przykładzie WordPress zostanie zainstalowany pod adresem https://pomoc.domenomania.pl/wordpress

Po zakończeniu konfiguracji kliknij przycisk Zainstaluj.

Zostaniesz przeniesiony do zakładki Moje aplikacje, gdzie rozpocznie się proces instalacji.

Po jego zakończeniu pojawi się podsumowanie oraz dodatkowe opcje, z których możesz korzystać.

To wszystko! Twoja aplikacja webowa dostępna będzie pod ustalonym przez Ciebie adresem.