Aktywacja certyfikatu SSL w DirectAdmin w Domenomania.pl to prosta sprawa. Aby to zrobić, w panelu DirectAdmin przejdź do zakładki Zarządzanie kontami, następnie wybierz opcję Konfiguracja domen.

W kolejnym oknie wskaż domenę, dla której chcesz aktywować certyfikat SSL.

Na kolejnej stronie zaznacz pole Bezpieczny SSL. Aby przekierować użytkowników na adres https://, kiedy wpiszą http://, a tym samym zapewnić im automatycznie bezpieczne połączenie zaznacz także pole  Force SSL with https redirect. Następnie kliknij przycisk Modyfikuj.

Teraz z zakładki Zarządzanie kontami wybierz opcję Certyfikaty SSL.

Aktywowanie klucza SSL jest możliwe na kilka sposobów. Jeśli nie posiadasz własnego certyfikatu możesz uzyskać darmowy SSL dzięki usłudze Let’s Encrypt. Aby to zrobić w zakładce Darmowy i automatyczny certyfikat od Let’s Encrypt wybierz opcję Let’s Encrypt Certificate Entries, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Otrzymasz komunikat potwierdzający rozpoczęcie procesu wydawania certyfikatu.

Potwierdzenie wydania po kilku chwilach pojawi się w Twoim systemie wiadomości.

Jeśli natomiast posiadasz własny certyfikat, pozyskany wcześniej od innego dostawcy, przejdź do zakładki Wklej wygenerowany certyfikat i klucz. Twój certyfikat powinien składać się z trzech elementów:

  • klucz prywatny serwera (.key)
  • certyfikat SSL (.crt)
  • certyfikat wydawcy, tzw. CA Bundle (.crt)

Po przejściu do zakładki wklej zawartość pliku z kluczem prywatnym serwera w pole Klucz, a zawartość pliku z certyfikatem SSL w pole Certyfikat. Następnie kliknij przycisk Zapisz.

Teraz w górnej części okna kliknij link Certyfikat CA Root.

W kolejnym oknie, w polu Certyfikat SSL Urzędu Certyfikacji wklej zawartość pliku z certyfikatem wydawcy oraz zaznacz pole Use a CA Cert. Następnie kliknij przycisk Zapisz.

To wszystko! Twoja domena powinna być bezpieczna w ciągu kilku minut. Jeśli proces przebiegł prawidłowo na pasku adresu, przy adresie Twojej strony pojawi się ikona kłódki. Po jej kliknięciu zostaniesz poinformowany, iż Połączenie jest bezpieczne.